Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Zapraszamy na mecz z Posnanią
Home 2013 wrzesień Zapraszamy na mecz z Posnanią

Zapraszamy na mecz z Posnanią

Drukuj

PosnaniaKSBBudowlani Lublin – Posnania Poznań

W sobotę 14.09.2013 o godzinie 12.00 Budowlani Lublin po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczną mecz ekstraligowy przed własną publicznością.

W dwóch pierwszych spotkaniach lubelska drużyna doznała porażek. Czas na pierwsze zwycięstwo. Przeciwnikiem będzie szósta drużyna ubiegłego sezonu Posnania Poznań.

W ostatnim meczu poprzednich rozgrywek o 5 miejsce Budowlani pokonali w Lublinie sobotnich rywali 37:7 (18:7).
Punkty w tym meczu zdobyli: Wojciech Piotrowicz 7, Stanisław Powała-Niedźwiecki 5, Wojciech Król 5, Bogdan Wołoszyn 5, Marcin Tatara 5, Patryk Ćwieka 5, Marcin Dzioch 5.

Historia spotkań pomiędzy Budowlanymi Lublin a Posnanią Poznań sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Po raz pierwszy spotkaliśmy się 5.09.1976 roku w rozgrywkach I ligi (dzisiaj ekstraliga). Ulegliśmy w Poznaniu 10:18.

W I lidzie (dzisiaj ekstraliga) spotkaliśmy się 40 razy, 22 razy zwyciężyli Budowlani, a 18 razy lepsi okazali się Poznaniacy. Stosunek małych punktów jest korzystny dla nas 761:692.

W najbliższym meczu oba zespoły wystąpią osłabione brakiem czołowych zawodników powołanych do reprezentacji Polski na międzynarodowy turniej rugby 7 w Bukareszcie. W Budowlanych zabraknie Wojciecha Piotrowicza i Michała Węzki, w Posnanii nie zagrają Robert Bosiacki i Daniel Trybus.   

 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj13
W tym tygodniu48
W tym miesiącu154
Łącznie1724519