Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Zwycięstwo na inaugurację
Home 2014 wrzesień Zwycięstwo na inaugurację

Zwycięstwo na inaugurację

Drukuj

LegiaKSBBudowlani Lublin – Legia Warszawa 42:40 (21:21)

Niecodziennym widowiskiem uraczyli – jak zwykle bardzo licznie zgromadzoną – publiczność zawodnicy obu zespołów. Byliśmy świadkami aż 12 przyłożeń i 82 punktów. Legia Warszawa to co prawda beniaminek I ligi, ale z aspiracjami awansu do ekstraligi. W jej barwach wystąpiło wielu reprezentantów Polski juniorów i seniorów. Trenerami są Krzysztof Folc – aktualny trener reprezentacji Polski rugby 7 oraz Zdzisław Szczybelski – były trener kadry narodowej piętnastek.

Goście mieli zdecydowaną przewagę fizyczną w formacji młyna i rozpoczęli od zmasowanych ataków prowadzonych właśnie przez młynarzy. Po okresie przewagi Legii do głosu doszli gospodarze. Zaczęli grać kombinacyjnie i szybko ręką. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Festiwal przyłożeń rozpoczął Arkadiusz Maksim, kolejne zdobył Krzysztof Szczepański. Okrasą widowiska było z pewnością przyłożenie w wykonaniu Grzegorza Szczepańskiego. Po wspaniałym przekopie Piotra Skałeckiego (tzw. kick-pass) Grzegorzowi pozostało już tylko dobiec na pole punktowe. Ponieważ wszystkie przyłożenia podwyższył Piotr Skałecki prowadziliśmy już 21:0.

Jeżeli ktoś sądził, że jest po meczu, to się bardzo pomylił. Legia grała konsekwentnie i zdobyła dwa kolejne przyłożenia, a w ostatniej akcji I połowy, po jednym z nielicznych naszych błędów w obronie, kolejne. Warszawski kopacz był również bardzo dobrze dysponowany i do przerwy był remis 21:21.

Druga połowa to dalsza przewaga fizyczna Legii i ich czwarte położenie. Nie załamało to naszej ambitnej drużyny. Dwa położenia pod rząd dały nam prowadzenie 35:28. Legia odpowiedziała pięcioma punktami i prowadziliśmy już tylko 35:33. Nie był to koniec przyłożeń w tym meczu. Nasza podwyższona piątka i punkty przyjezdnych w ostatniej minucie meczu zakończyły spotkanie rzadko spotykanym w rugby wynikiem 42:40.

Obu drużynom należą się słowa uznania za stworzenie ciekawego widowiska i grę do końca.

Z pewnością Budowlani zasłużyli na pochwałę za ogromną ambicję, ale też momentami bardzo pomysłową i stojącą na dobrym poziomie grę. Formacja młyna dzielnie stawała przeciwko silnemu rywalowi, a młoda (średnia wieku 22 lata) formacja ataku prowadzona przez doskonale grającego i skutecznego Piotra Skałeckiego zdobyła wszystkie punkty.