Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Jesteśmy w finale I ligi
Home 2015 maj Jesteśmy w finale I ligi

Jesteśmy w finale I ligi

Drukuj

LegiaKSBBudowlani Lublin – Legia Warszawa 31:12 (14:0)

Budowlani przystąpili do półfinałowego meczu w roli zdecydowanego faworyta.

W myśl zasady faworyt musi, przeciwnik może – nasz zespół rozpoczął mecz bardzo stremowany. Wkradło się duże zdenerwowanie, stąd proste błędy chwytu i podania. Pierwsze punkty padły dopiero w 20 minucie. Piotr Skałecki skutecznie wyegzekwował rzut karny, prowadziliśmy 3:0. Dziesięć minut później Wojciech Król zdobył przyłożenie po ładnej akcji całej drużyny. Jeszcze dwukrotnie w tej połowie bardzo skuteczny dzisiaj popularny „Skała” dwukrotnie trafił z karnego. Do przerwy prowadziliśmy 14:0.

Druga połowa, pomimo że rozpoczęliśmy ją grając w przewadze jednego zawodnika (żółta kartka dla gracza Legii) rozpoczęła się od przyłożenia gości. W 55. minucie Piotr Skałecki trafił z karnego. Od tej pory mecz był wyrównany. Jeszcze w 75. minucie było 17:5. Przez pozostałe 5 minut obie drużyny zdobyły 3 przyłożenia - dwukrotnie zrobili to Budowlani. Pierwsze po świetnym rajdzie Adama Bobruka - Piotr Skałecki, drugie Arkadiusz Maksim po przekopie na skrzydło (kick pas) Piotra Skałeckiego.

Bardzo cieszy zwycięstwo i zakwalifikowanie się do finałowej rozgrywki o awans do ekstraligi rugby.