Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Turniej o Puchar Przyjaźni Narodów Rugby 7 na Ukrainie
Home 2015 wrzesień Turniej o Puchar Przyjaźni Narodów Rugby 7 na Ukrainie

Turniej o Puchar Przyjaźni Narodów Rugby 7 na Ukrainie

Drukuj

TPNR713.09.2015 zawodnicy KS Budowlani wzięli udział w Turnieju o Puchar Przyjaźni Narodów Rugby 7 na Ukrainie w Mieście Chmielnicki.

Turniej organizowany był przez Federację Rugby Ukrainy i Federację Rugby Obwodu Chmielnickiego. Nasz klub skorzystał z zaproszenia ww. federacji, które chcą rozwijać przyjacielskie stosunki z Polskim Związkiem Rugby i naszym klubem oraz wymieniać doświadczenia. Grały drużyny z Ukrainy, Białorusi i Polski.

Drużyna Budowlanych, wsparta doświadczonym zawodnikiem Tomaszem Mietlickim, wcześnie rano w sobotę (12.09.2015) wyruszyła w stronę granicy ukraińskiej, aby zgodnie z planem odwiedzić Lwów.

Wizyta we Lwowie zrobiła ogromne wrażenie na naszych zawodnikach. Ubolewaliśmy tylko, że dwie godziny jakie mieliśmy na zwiedzanie miasta to stanowczo za mało.

Prosto ze Lwowa wyruszyliśmy w kierunku Chmielnickiego gdzie mimo późnej pory czekał na nas Aleksander Taranchuk, który podczas pobytu w Chmielnickim opiekował się naszą ekipą. Zostaliśmy zakwaterowani w  trzygwiazdkowym hotelu Vikrzan. Następnego dnia rano udaliśmy się na centralny stadion miejski Podole - ten sam, na którym 17 października 2015 odbędzie się mecz Pucharu Narodów Europy pomiędzy reprezentacjami Ukrainy i Polski.

Organizacja Turnieju i sędziowanie były na bardzo wysokim poziomie. W naszej grupie znalazły się takie drużyny jak Olimp Charków, która zajęła 2 miejsce w Turnieju oraz Podolskie Dziki Chmielnicki, z którą zremisowaliśmy w fazie grupowej 5:5. Zdobywcą punktów w tym meczu był młodszy z braci Zająców - Mariusz.

Wysoka przegrana z Olimpem zakwalifikowała nas do rozegrania meczu o 9 miejsce gdzie po zaciętych zawodach ulegliśmy drużynie Bastion Kremenczuk. Tym samym zamknęliśmy stawkę Turnieju.

Mimo że zajęliśmy ostatnie miejsce, udział w Turnieju był cennym doświadczeniem zwłaszcza dla zawodników z rocznika 97, którzy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Warto dodać, że w drużynie seniorów zadebiutował Patryk Jasiński (rozegrał bardzo dobre zawody) oraz  Robert Ciechoński, który grał pierwsze mecze nie tylko w naszych barwach ale i w ogóle w rugby!

Bardzo cieszymy się z możliwości spotkania i kibicowania kolegom z Reprezentacji U19 Rugby 7, w której zagrał nasz zawodnik Maciej Grabowski.

Po emocjonującym finale pomiędzy Evolution 7's Chmielnicki i Оlimpem Charków,  wygranym w dogrywce przez ekipę gospodarzy, nastąpiło uroczyste rozdanie nagród (puchary i medale) oraz pamiątek okolicznościowych.

Wśród zawodników wyróżnionych specjalną statuetką znalazł się Wojciech Lubisz uznany za najlepszego zawodnika naszej ekipy.

Klasyfikacja:
1. Evolution 7's Chmielnicki,
2. Оlimp Charków,
3. Polska,
4. Rebelianci Kijów,
5. Politechnika Kijów,
6. RK Chmielnicki,
7. Stepyanka 300 Mińsk,
8. Podolskie Dziki Chmielnicki (Weterani),
9. Bastion Kremenczuk,
10. Budowlani Lublin.  

Skład  wyjazdowej drużyny KSB:
Adam Bobruk - kapitan, Konrad Zając, Tomasz Mietlicki, Mariusz Zając, Wojciech Lubisz, Marcin Mazur, Bartosz Baran, Robizon Kelberashvili, Patryk Jasiński, Bolesław Kowalski, Jakub Gładkowski, Robert Ciechoński, Sebastian Berestek - trener, Piotr Grabowski – kierownik ekipy, Robert Całka – fizjoterapeuta.


Link do zdjęć z Turnieju - http://we.tl/SNeGh7OCXW


Relacja trenera Sebastiana Berestka


 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj129
Wczoraj188
W tym tygodniu1161
W tym miesiącu2250
Łącznie1726868