Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Trening SP z Tomaszowic na Krasińskiego
Home 2015 październik Trening SP z Tomaszowic na Krasińskiego

Trening SP z Tomaszowic na Krasińskiego

Drukuj

W ubiegłym tygodniu, 8.10.2015, Klub Sportowy Budowlani odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach, którzy biorą udział w zajęciach Rugby Tag prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego i zawodnika drużyny seniorów pana Roberta Ciechońskiego.


Spotkanie było okazją do przeprowadzenia treningu. Dzieci, w formie gier i zabaw, poznały podstawowe techniki gry w kontakcie i doskonaliły je na trenażerach – wałkach do szarży i tarczach treningowych.


Uczniowie Szkoły Podstawowej z Tomaszowic w większości mieli już pewne doświadczenie i umiejętności gry w rugby Tag, dlatego na treningu pokazaliśmy elementy, które w  „Tagach” nie występują.Skupiliśmy się na grze nogą, a Arkadiusz Gospodarek - łącznik ataku drużyny seniorskiej, przybliżył tajniki wykonywania kopów na bramkę z podstawki. Następnie młodzi goście próbowali swoich sił w tym sposobie zdobywania punktów. Kilku uczniów poradziło sobie świetnie i mamy nadzieję, że za jakiś czas będą mieli możliwość zdobywania punktów w naszych barwach klubowych.

Kolejnym punktem był pokaz techniki kopania piłki z rąk i gra w „przekopy”, która bardzo się dzieciom podobała.

Bohaterką dalszej części zajęć była… opornica do treningów formacji młyna, którą uczniowie oglądali z ciekawością, ale z jeszcze większym zaangażowaniem starali się przepchnąć.

Ćwiczenia na przyrządach pokazały, że trening rugby jest bezpieczny i przynosi wiele radości.

Na koniec goście zwiedzili klub - szatnie, siłownię i miejsce, które zrobiło na nich największe wrażenie salę konferencyjną tzw. „lustrzankę”  gdzie zgromadzona jest pokaźna kolekcja pucharów, medali, dyplomów i pamiątek klubowych.


Było nam niezmiernie miło gościć uczniów SP w Tomaszowicach. Ponownie spotkamy się już 24.10.2015 podczas turnieju rugby Tag zorganizowanego z okazji obchodów 40-lecia sekcji rugby, w którym wystąpi m.in. reprezentacja z Tomaszowic.

Wielkie brawa dla pana Roberta Ciechońskiego za zaangażowanie i pasję z jaką przekazuje swoim uczniom tajniki rugby!


 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj8
W tym tygodniu57
W tym miesiącu149
Łącznie1724193