Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Zwycięstwo z Budowlanymi Łódź
Home 2016 maj Zwycięstwo z Budowlanymi Łódź

Zwycięstwo z Budowlanymi Łódź

Drukuj

BudLodzKSBBudowlani Lublin – Budowlani Łódź 30:17 (8:10)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej I ligi nasi seniorzy wygrali ze swoimi imiennikami z Łodzi, zdobywając punkt bonusowy za cztery przyłożenia.

Dzisiejsi rywale przyjechali do Lublina w bardzo wzmocnionym składzie. Między innymi grał Kamil Bobryk, na co dzień występujący we Francji, kapitan reprezentacji Polski, Paweł Poniatowski pozyskany ze Skry Warszawa, reprezentant Polski, trzech zawodników z Ukrainy, Marcin Krześniak, reprezentant Polski w rugby 7 oraz kilku innych nowych zawodników. Nie pomogło to jednak gościom. Mimo, że prowadzili do przerwy dwoma punktami, to zespołem lepszym byli gospodarze.

Już na początku meczu bardzo ładne przyłożenie zdobył Arkadiusz Gospodarek. Łodzianie zmniejszyli przewagę z rzutu karnego (3:5). Grając w przewadze liczebnej (Jakub Jasiński odpoczywał 10 minut za żółtą kartkę), po jednym z niewielu błędów w obronie naszej drużyny, zdobyli skutecznie podwyższone przyłożenie. Po karnym Oleksiia Leshchenki przegrywaliśmy do przerwy 8:10.

W drugiej połowie zdecydowanie więcej inicjatywy przejawiali nasi zawodnicy zdobywając kolejne trzy przyłożenia. Dopiero w końcówce, goście podjęli ambitną grę celem zmniejszenia wysokości porażki. Udało się im to w ostatniej minucie.

Cieszy pewne zwycięstwo, dobra, a momentami bardzo dobra postawa drużyny. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół z doskonale prowadzącym grę łącznikiem ataku  Miroslavem Shuliakiem na czele.

Kolejny mecz to już półfinał play off pierwszej ligi. Zagramy na wyjeździe z Czarnymi Pruszcz Gdański lub Juvenią Kraków.