Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Budowlani w ekstralidze
Home 2016 lipiec Budowlani w ekstralidze

Budowlani w ekstralidze

Drukuj

Lubelska prasa już kilka dni temu podała informację o naszym awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w rugby, ale dopiero wczoraj (16.07.2016) na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Rugby zapadła oficjalna decyzja.

Po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu ekstraligi ponownie będziemy walczyć z najlepszymi w kraju.  Za Skrę Warszawa, która wycofała się z rozgrywek na tym poziomie, miejsce przyznano drugiej drużynie w I lidze, czyli Budowlanym Lublin. Władze naszego klubu potwierdziły gotowość gry w ekstralidze. Będzie to 42 sezon ligowy Budowlanych.

W ekstralidze (do 2010 I lidze) rozegraliśmy 33 sezony, w I lidze (dawniej w II) 8. Liczymy, że na dłużej zadomowimy się w ekstraklasie i nawiążemy do medalowej tradycji klubu, czego zawodnikom i trenerowi życzymy.     

Ze względu na zmianę systemu rozgrywek na wiosna – jesień ekstraliga będzie rozgrywana w trzech rundach. Pierwsza (jesień 2016) to runda wstępna. Drużyny będą podzielone na dwie grupy, zagrają ze sobą mecz i rewanż, a mecz finałowy pomiędzy zwycięzcami grup odbędzie się o Puchar Polski. Na podstawie tej rundy zespoły zostaną rozstawione na drugą i trzecią część sezonu, w której już w ośmiozespołowym składzie zostaną rozegrane mecze i rewanże oraz runda finałowa z meczami o miejsca.

W rundzie jesiennej 2016 w naszej grupie zmierzymy się z mistrzem Polski Budowlanymi Łódź S.A. oraz czwartą i piątą drużyną zakończonego sezonu, czyli Arką Gdynia i Pogonią Siedlce.


 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj9
W tym tygodniu13
W tym miesiącu0
Łącznie1722053