Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Nasi na plaży
Home 2016 wrzesień Nasi na plaży

Nasi na plaży

Drukuj

W ramach realizacji zadania „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”, w dniach 8-15.08.2016 r. w ośrodku wypoczynkowym „Sosnówka” w Zgorzałem Polski Związek Rugby zorganizował letni obóz sportowy „Rugby na plaży”. Wzięło w nim udział 94 młodych adeptów rugby (22 dziewczynki i 72 chłopców z roczników 2006, 2005, 2004 i 2003). Ich pobyt był dofinansowywany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Uczestnicy obozu

Województwo lubelskie reprezentowało 13 uczniów lubelskich szkół: Michał Pasieczny, Jakub Nowak, Dominik Dymek, Kacper Najda, Kamil Lesicki, Jakub Durakiewicz, Bartłomiej Wójtowicz, Jakub Hofman, Jakub Szelendak, Jakub Woźniak, Mikołaj Jasiński, Michał Wójtowicz, Damian  Harasimiuk.


Reprezentanci Lubelszczyzny

Wśród sztabu szkoleniowego składającego się z trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego z siedmiu regionów Polski znaleźli się Rafał Jadach – trener i Sebastian Berestek – kierownik obozu.


Kadra szkoleniowa

Celem akcji była nauka i doskonalenie podstawowych umiejętności gry w rugby (kontaktowe).


Trening

Uczestnikami obozu byli uczniowie szkół podstawowych, którzy rozpoczęli przygodę z rugby od zajęć treningowych i gry w rugby TAG w swoich szkołach uczestniczących w projekcie „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”  z następujących szkół: SP w Tomaszowicach (nauczyciel – Robert Ciechoński),  SP 23 w Lublinie (nauczyciel – Paweł Janowski), SP  40 w Lublinie (nauczyciel – Jarosław Sierocki), SP 30 w Lublinie (nauczyciel – Wojciech Pojęta), SP 3 w Lublinie (nauczyciel – Agnieszka Adamczyk-Syta).


Trening

Poza treningami był też czas na wycieczkę do Kościerzyny i zwiedzanie tamtejszego Muzeum Kolejnictwa.


Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Wykonana na zgrupowaniu praca treningowa oraz zdobyta wiedza na pewno przyda się naszym młodym zawodnikom podczas rywalizacji w nadchodzącym sezonie.


Integracyjne ognisko

Sebastian Berestek
Regionalny Oficer Rozwoju Rugby


 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj8
W tym tygodniu40
W tym miesiącu205
Łącznie1724570