Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Przegrana po walce
Home 2010 październik Przegrana po walce

Przegrana po walce

Drukuj

Budowlani Lublin - rugbyBudowlani Lublin - Budowlani Łódź 20:26 (15:5)

Lubelscy rugbiści, po dramatycznym spotkaniu ulegli imiennikom z Łodzi w 1/2 Pucharu Polski. Mecz rozpoczął się po myśli lubelaków, którzy od pierwszych minut narzucili mocne tempo i zdominowali rywali. Gra toczyła się głównie na połowie przeciwnika. Już w pierwszych minutach nasz zespół miał okazję objąć prowadzenie po karnym z dogodnej pozycji, niestety kop okazał się minimalnie niecelny. Na szczęście Rafał Janeczko już po chwili miał okazję by ponowić próbę - tym razem, mimo iż pozycja była trudniejsza zdobył 3 punkty. Kolejne minuty to bardzo dobra gra ofensywna naszej ekipy. Po widowiskowej, zespołowej akcji Stanisław Niedźwiecki zdobył pięć punktów i było 8:0.
W kolejnych minutach gra wyrównała się, łodzianie zdołali pokonać naszą obronę, zdobyli punkty i doprowadzili do stanu 8:5. Mimo tego, lublinianie szybko odzyskali inicjatywę i po podwyższonym przyłożeniu Michała Kowala na swoje konto dopisali kolejne 7 punktów. Na przerwę Budowlani Lublin schodzili prowadząc 15:5.

Po zmianie stron obraz gry się odmienił, nasza drużyna przez większą część drugiej połowy była zepchnięta do defensywy. Mimo ambitnej gry, lubelscy zawodnicy nie ustrzegli się błędów co pozwoliło rywalom na zmniejszenie strat a następnie przejęcie prowadzenia. Naszym zawodnikom udało się zanieść piłkę na pole punktowe rywala jeszcze raz, zdobywcą przyłożenia był Bartłomiej Jasiński. Niestety, to nie wystarczyło by powstrzymać drużynę mistrza Polski. Mimo starań w ostatnich minutach meczu, gospodarze nie zdołali już zniwelować 6 punktowej straty i przegrali mecz 20:26.