Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Pozbawieni punktu w ostatniej sekundzie
Home 2011 maj Pozbawieni punktu w ostatniej sekundzie

Pozbawieni punktu w ostatniej sekundzie

Drukuj

LechiaKSBBudowlani Lublin ? Lechia Gdańsk 17:26 (5:19)

Mecz zaczął się od miłej uroczystości wręczenia okolicznościowego pucharu Pawłowi Piwnickiemu, który wybiegł w barwach Budowlanych w meczu ligowym po raz setny i od dzisiaj zasiada w ?Klubie 100?.
Gratulujemy !

Pierwsze punkty z rzutu karnego w 7 minucie zdobyli goście, po kolejnych siedmiu było już 0:6. Wtedy Budowlani przeprowadzili filmową akcję atakiem zakończoną pięknym przyłożeniem uzyskanym przez Piotra Skałeckiego. Niestety, kolejne dwa rzuty karne Jura Bukhalo z gdańskiej Lechii zamienił na punkty i było już 5:12. Pod koniec pierwszej połowy, jeden z nielicznych błędów gospodarzy w obronie, wykorzystała Lechia Gdańsk zdobywając skutecznie podwyższone położenie. Do przerwy goście prowadzili 19:8, ponieważ Rafał Janeczko trafił jeszcze z rzutu karnego - piłka odbiła się od słupka i wpadała do bramki.
Druga część meczu zaczęła się od przewagi lubelskiej drużyny. W 48 minucie żółtą kartką został ukarany Bartłomiej Jasiński i przyszło naszym walczyć w osłabieniu przez 10 minut. Pomimo obaw o utratę kolejnych punktów, to Budowlani zdobyli sześć punktów. Dwa karne wykorzystał Rafał Janeczko, w tym jeden ponownie od słupka. Kiedy na 4 minuty przed końcem Rafał Janeczko wykorzystał kolejny rzut karny było już tylko 17:19 i zanosiło się na sensację.
W ostatniej akcji meczu Lechia zdobyła przyłożenie, a skutecznym podwyższeniem pozbawiła gospodarzy punktu bonusowego, na który z pewnością sobie zasłużyli.
Całej drużynie należą się słowa uznania za ambitną postawę, rozegranie kolejnego bardzo dobrego meczu z drużyną mierzącą w mistrzostwo Polski. Po słabej postawie z Poznania nie zostało już śladu. Budowlani zapewnili sobie czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji po rundzie zasadniczej ponieważ Orkan Sochaczew tylko zremisował z Ogniwem Sopot. Daje nam to możliwość walki o medale mistrzostw Polski, co dla młodego beniaminka jest z pewnością dużym sukcesem.