Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Honorowa porażka z mistrzem Polski
Home 2011 październik Honorowa porażka z mistrzem Polski

Honorowa porażka z mistrzem Polski

Drukuj

KSBArkaArka Gdynia ? Budowlani Lublin 28:13 (14:3)

Potyczka z aktualnym mistrzem Polski na jego boisku do łatwych nie należy, przekonała się już o tym nie jedna drużyna. Jednak Budowlani nie okazali strachu, podjęli bardzo ambitną walkę o jak najlepszy wynik. Gdyby nie kilka błędów własnych można było pokusić się przynajmniej o punkt bonusowy.

Mecz zaczął się od skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Wojciecha Piotrowicza (3 minuta) i naszego prowadzenia 3:0, odpowiedź gospodarzy była prawie natychmiastowa, bo już dwie minuty później po położeniu i podwyższeniu prowadzili 7:3. Ten wynik utrzymywał się do końca pierwszej połowy.  W ostatniej akcji tej części gry będąc w posiadaniu piłki Budowlani popełnili błąd, który kosztował utratę kolejnych 7 punktów.

Pierwsze punkty po przerwie, po ładniej akcji całej drużyny, zdobyła Arka i objęła prowadzenie 21:3. Od tego momentu lublinianie ruszyli do zdecydowanych ataków. Położenie zdobył Michał Jabłoński, a kolejnego karnego na punkty zamienił Wojciech Piotrowicz. Przegrywaliśmy już tylko 13:21. Niestety, powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy, pod koniec meczu mając piłkę na 20 metrów przed polem rywali, zgubiliśmy ją i zamiast zdobyć kolejne przyłożenie to straciliśmy siedem punktów, przegrywając ostatecznie 13:28. Martwią błędy w obronie, ale cieszy dobra i wyrównana gra z tak wymagającym zespołem jakim jest z pewnością Arka Gdynia, aktualny mistrz kraju.