Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Mistrzostwa Polski kadetów w Lublinie
Home 2012 czerwiec Mistrzostwa Polski kadetów w Lublinie

Mistrzostwa Polski kadetów w Lublinie

Drukuj

mistrzostwa polski kadetow w rugby 7 13Klub Sportowy Budowlani Lublin był organizatorem VII Mistrzostw Polski Kadetów w rugby 7. Na starcie stanęło aż 10 zespołów wyłonionych w turniejach półfinałowych.

Bardzo dobrze spisali się kadeci naszego klubu, prowadzeni w zastępstwie trenera Krzysztofa Okapy przez trenera Macieja Powałę-Niedźwieckiego.

W meczach grupowych uzyskaliśmy następujące wyniki:
Budowlani Lublin ? Lechia Gdańsk         12:17
Budowlani Lublin ? Tur Chojnice         29:0
Budowlani Lublin ? Budowlani Łódź    12:47
Budowlani Lublin ? Posnania Poznań    10:0

O 3 miejsce
Budowlani Lublin ? Alfa Bydgoszcz 31:5

W tabeli grupy B zajęliśmy drugie miejsce za Budowlanymi Łódź.

Bardzo dramatyczny przebieg miał pierwszy mecz z Lechią Gdańsk. Zaczęło się od szybkiego prowadzenia Gdańszczan 12:0, jeszcze przed przerwą Grzegorz Szczepański zmniejszył przewagę gości do 7 punktów (5:12). W drugiej odsłonie dwukrotnie przyłożył Szymon Okapa i wygraliśmy ostatecznie po bardzo zaciętym spotkaniu pięcioma punktami. Niestety w tym meczu kontuzji doznał Szymon Okapa, który zagrał jeszcze tylko pół meczu z Turem Chojnice. Do końca turnieju zespół walczył w dziewięcioosobowym składzie.

Kolejne spotkanie to zdecydowane zwycięstwo nad Turem Chojnice. Ozdobą tego meczu było przyłożenie Wojciecha Lubisza, który po młynie zwartym uciekł rywalom na stronę zamkniętą i zdobył piękne punkty.

Trzeci mecz, jak się okazało z późniejszym zwycięzcą turnieju Budowlanymi z Łodzi, przegraliśmy wyraźnie 12:47 a wszystkie punkty (2 położenia i podwyższenie) zdobył Grzegorz Szczepański.

Czwarty mecz decydował o zajęciu drugiego miejsca w grupie i wywalczeniu prawa gry o medal. Drużyna, choć już bardzo zmęczona zagrała z dużym poświeceniem i pokonała Posnanię Poznań 10:0.

W meczu o brązowy medal kadeci Budowlanych znakomicie skoncentrowani, waleczni i ambitni,  poprowadzeni przez kapitana drużyny Grzegorza Szczepańskiego pewnie pokonali bardzo silną fizycznie drużynę Alfy Bydgoszcz 31:5. Klasą dla siebie był w tym meczu Grzesiek Szczepański, który zdobył aż 26 punktów.

Na wyróżnienie, poza wspomnianym wielokrotnie kapitanem drużyny Grzegorzem Szczepańskim, zasługują wszyscy zawodnicy.
Pokazali charakter prawdziwego rugbisty!

Skład:
Wojciech Lubisz, Szymon Okapa, Grzegorz Szczepański, Michał Rachwał, Rene Nalepa, Maciej Grabowski, Jarosław Wójcik, Daniel Golonka, Michał Kisiak, Łukasz Wójcik.
Trener prowadzący w turnieju Maciej Powała-Niedźwiecki, trener drużyny Krzysztof Okapa.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski kadetów w rugby 7
1. Budowlani Łódź
2. Orkan Sochaczew
3. Budowlani Lublin
4. Alfa Bydgoszcz
5. Lechia Gdańsk
6. Gorce Raba Niżna
7. Posnania Poznań
8. Skra Warszawa
9. Czarni Pruszcz Gdański
10. Tur Chojnice

 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj110
Wczoraj188
W tym tygodniu1142
W tym miesiącu2231
Łącznie1726849