Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Zwycięstwo na inaugurację
Home 2013 kwiecień Zwycięstwo na inaugurację

Zwycięstwo na inaugurację

Drukuj

PogonKSBBudowlani Lublin–Pogoń Siedlce 16:9 (3:9)

Ze względu na przedłużoną zimę, dopiero dzisiaj Budowlani rozpoczęli nowy sezon.
W pierwszym meczu spotkali się na swoim boisku z Pogonią Siedlce - drużyną, która w rundzie jesiennej sprawiła wiele niespodzianek (między innymi wygrała w Gdańsku z Lechią, w Łodzi z Budowlanymi).

Mecz rozpoczął się od przewagi gości. Rzut karny Konrada Pietrzyka dał im prowadzenie 3:0. Wyrównał na 3:3, także z rzutu karnego, Wojciech Piotrowicz.
Kolejny karny Pietrzyka i piękny drop goal tego zawodnika ustalił wynik do przerwy na 9:3 dla gości. W tej części gry w naszej drużynie bardzo dobrze prezentował się Aleksander Czasowski.

Druga połowa to popisowa gra nogą Wojciecha Piotrowicza. Doskonale utrzymywał grę na połowie rywali i skutecznie kopał na bramkę. Z dwóch kolejnych karnych doprowadził do remisu 9:9. Z każdą minutą goście słabli a nasz zespół nabierał rozpędu. Przełomowym momentem meczu była konsekwentna gra całej formacji młyna blisko pola punktowego rywali. Trzy kolejne rzuty karne zamieniane na aut na 5 metrów przed polem rywali i maul autowy, przyniósł efekt w postaci przyłożenia Bogdana Wołoszyna. Wojciech Piotrowicz zdobył podwyższenie chociaż kopał z trudnej pozycji (położenie było tuż przy chorągiewce), piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Przewagi 16:9 nasi już nie oddali do końca meczu, kontrolując przebieg spotkania do ostatniego gwizdka sędziego. Bardzo cieszy zwycięstwo z wyżej klasyfikowanym rywalem, cieszy postawa drużyny, jej konsekwencja taktyczna, determinacja i ambicja.