Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Wrzesień 2014
Home 2014 wrzesień
Wrzesień 2014

Udany występ kadetów

Drukuj

Młodszy rocznik kadetów, uzupełniony dwoma młodzikami, udanie wystąpił na Turnieju Grand Prix w Siedlcach wchodzącym w skład mistrzostw Polski w rugby 7 w tej kategorii wiekowej. Zawodnicy starszego rocznika drużyny kadetów przebywali na Ogólnopolskiej Konsultacji Kadr Wojewódzkich w Pucku.

Nasz młody zespół spisał się bardzo dobrze, chociaż w ostatnim meczu ze Skrą Warszawa zabrakło już trochę sił w walce ze starszymi rywalami. Drużyna Jacka Zalejarza, w tym turnieju prowadzona przez trenera Macieja Powałę-Niedźwieckiego, wystąpiła w składzie: Arkadiusz Dankiewicz, Jakub Kamiński, Rafał Gnaś, Damian Mazuś, Michał Musur, Kacper Wiśniewski, Stanisław Kasprzak, Konrad Posłajko, Mateusz Przebirowski, Bartłomiej Daszczyk, Łukasz Mańko-Musiał, Maciej Borówka, Oskar Rudziński, Adrian Jóźwiak.

Wyniki:
Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce      24:0
Skra Warszawa – Pogoń Siedlce            21:5
Budowlani Lublin – Skra Warszawa    19:10
Skra Warszawa – Pogoń Siedlce            26:0
Budowlani Lublin – Skra Warszawa    12:28

Tabela
1. Skra Warszawa     4 10   85:36
2. Budowlani Lublin   4 10   81:55
3. Pogoń Siedlce       4   4   22:97

 

Zwycięstwo w Warszawie

Drukuj

KSBFrogsFrogs Warszawa – Budowlani Lublin 8:37 (3:10)

Już po raz trzeci w tym sezonie nasza drużyna wygrała z zespołem warszawskim i po raz kolejny zainkasowała 5 punktów. Tym razem pokonaliśmy na wyjeździe drużynę Frogs. Zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Mogło być wyższe, gdyby nie proste błędy technicznie w sytuacjach punktowych. Lubelscy trenerzy zrobili siedem zmian, pozwalając zadebiutować w meczu ligowym utalentowanej młodzieży: Wojciechowi Lubiszowi, Bartoszowi Baranowi i Marcinowi Mazurowi.

Skład: 
Arkadiusz Ziemak (Dariusz Gąska), Adam Bobruk (Rene Nalepa), Kamil Wiecaszek, Robizon Kelberaszwili, Artur Bartoszewski, Kacper Filipczak (Marcin Mazur), Tomasz Zduńczuk (Marcin Pijan), Wojciech Król, Bartłomiej Łukaszek (Wojciech Lubisz), Piotr Skałecki (Mariusz Zając), Arkadiusz Maksim, Krzysztof Szczepański, Grzegorz Szczepański, Filip Janeczko (Bartosz Baran), Marcin Tatara.

Punkty:
Piotr Skałecki 7,
Grzegorz Szczepański 5,
Wojciech Król 5,
Kamil Wiecaszek 5,
Marcin Tatara 5,
Filip Janeczko 5,
Dariusz Gąska 5.


 

Po raz pierwszy z Frogsami

Drukuj

KSBFrogsFrogs Warszawa - Budowlani Lublin

Po raz pierwszy w historii spotkań ligowych Budowlani spotkają się z zespołem Frogs & Co z Warszawy.

Przeciwnik jest dość egzotyczny. W zdecydowanej większości występują w nim obcokrajowcy pracujący w Polsce, głównie gracze z Francji i Wielkiej Brytanii, ale zdarzają się również np. z Nowej Zelandii. Rywal jest nieobliczalny, potrafi skompletować bardzo silny skład na mecz a za tydzień mieć problemy kadrowe. Jest to specyfika tej drużyny. Są groźni gdy żaden zawodnik nie wyjedzie na weekend do domu. Przed tygodniem przegrali na własnym boisku z Alfą Bydgoszcz (7:43). Mają przełożony pierwszy mecz z Budowlanymi Łódź.

Przypomnijmy, że nasza drużyna zaczęła od dwóch cennych zwycięstw na własnym boisku z Legią Warszawa (42:40) i Skrą Warszawa (22:17).

Liczymy, że w sobotnim meczu dobra passa zostanie podtrzymana!

 

 

Odwołany trening żaków

Drukuj

Uwaga żacy!

Dzisiejszy trening żaków (wtorek, 23.09.2014) ze względów pogodowych został odwołany.

trener
Stanisław Powała-Niedźwiecki


 

Zdjęcia z niedzielnego Turnieju LOZR

Drukuj

turniej wojewdzki 21.09.201425Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć autorstwa Andrzeja Koziary z Turnieju Wojewódzkiego w rugby TAG i Pikniku rugby, które odbyły się w niedzielę 21.09.2014 w Klubie Sportowym "Budowlani".
 

Rugbowy Piknik

Drukuj

Lubelski Okręgowy Związek Rugby wspólnie z Klubem Sportowym Budowlani zorganizowali dziś rodzinny piknik rugby.

Głównym punktem programu był Turniej Wojewódzki Mini Żaków w Rugby TAG. Ponad czterdziestu uczestników w wieku do 11 lat dzielnie walczyło o zwycięstwo. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 40 z Lublina przed drużyną KS Budowlani Lublin oraz Szkołą Podstawową z Tomaszowic. Młodzież z Tomaszowic wystawiła aż dwie drużyny, a należy dodać, że był to ich pierwszy start na oficjalnym turnieju.

Zawodnicy żaków rozegrali cztery pojedynki pomiędzy dwoma klubowymi drużynami. Po najmłodszych na boisko wybiegli najstarsi. Rodzice (wzmocnieni klubowymi trenerami) zagrali z drużyną złożoną z kadetów i juniorów. Naprzeciwko siebie stanęli Piotr (ojciec) i Maciej Grabowscy, Marcin (ojciec) i Jakub Kamińscy, Marek (ojciec) i Maciej Borówka. W drużynie rodziców zagrali także Dariusz Gąska i Mariusz Mucha, których synowie wystąpili w meczu żaków. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż rzutów karnych. W zasadniczym czasie gry i dogrywce utrzymał się wynik remisowy. O dziwo lepiej na bramkę kopali rodzice i oni ostatecznie zwyciężyli w tym meczu pokoleń.

Podczas Pikniku odbył się jeszcze jeden konkurs, tym razem w kategorii cukierniczej - na najbardziej pomysłowe i smaczne ciasto. Przyznano dwa wyróżnienia. Zwyciężyło ciasto Państwa Gilasów jako najbardziej smakujące oceniającej kapitule, a Pani Agnieszka Gąska została wyróżniona w kategorii „wrażenia artystyczne” za ciasto w kształcie piłki do rugby. Wszystkie wyroby były znakomite, o czym świadczył werdykt młodych uczestników, którzy nie zostawili z żadnego wypieku nawet okruszka.

Rodzice uczestników przygotowali i serwowali również wyroby z grilla.

Wszystkim uczestnikom Pikniku rugby serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzoną niedzielę!

 

Skra pokonana - kolejny dreszczowiec

Drukuj

SkraKSBBudowlani Lublin – Skra Warszawa 22:17 (10:12)

Po dramatycznym i emocjonującym meczu Budowlani wygrali po raz drugi w obecnym sezonie I ligi, pokonując Skrę Warszawa 22:17. Podobnie jak w meczu z Legią sprawa zwycięstwa ważyła się do końca, ale także tym razem triumfowali Budowlani.

Pierwsze punkty po przechwycie zdobyli goście i prowadzili 7:0. Nasi odpowiedzieli przyłożeniem Marcina Tatary, niestety niepodwyższonym. Kolejne punkty znowu zdobyli rywale i przegrywaliśmy 5:12, ale jeszcze przed przerwą Piotr Skałecki położył (bez podwyższenia) i na przerwę schodziliśmy, przegrywając dwoma punktami.

Druga część meczu to kolejne przyłożenie Skry, co dawało gościom 7-punktową przewagę (10:17). Okazało się, że były to ostatnie punkty warszawiaków w tym meczu, chociaż niekorzystny dla nas wynik utrzymywał się bardzo długo. Dopiero piękna i skuteczna akcja Grzegorza Szczepańskiego zmniejszyła przewagę przeciwników do dwóch punktów. W ostatnich minutach spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Budowlanych w bardzo dogodnej pozycji do kopnięcia na bramkę. Kiedy wszystkim się wydawało, że tak właśnie postąpią nasi zawodnicy, Piotr Skałecki podjął bardzo odważną decyzję i zagrał szybki rzut karny. Pomimo obrony aż czterech rywali zdołał przyklepać piłkę na polu punktowym i tym razem skutecznie podwyższył, zapewniając swojej drużynie nie tylko zwycięstwo, ale i punkt bonusowy za czwarte przyłożenie.

Skra Warszawa wyraźnie udowodniła, że poważnie myśli o awansie do ekstraligi. Postawiła nam dziś wysokie wymagania.

Cieszy dobra postawa naszej drużyny i kolejne zwycięstwo. Tak trzymać!

Skład:
Arkadiusz Ziemak (Rene Nalepa), Adam Bobruk, Kamil Wiecaszek, Robizon Kelberaszwili, Artur Bartoszewski, Kacper Filipczak, Tomasz Zduńczuk, Konrad Zając (Michał Kowal), Bartłomiej Łukaszek, Piotr Skałecki, Arkadiusz Maksim, Krzysztof Szczepański, Grzegorz Szczepański, Marcin Dzioch, Marcin Tatara (Filip Janeczko).

Punkty:
Piotr Skałecki 12,
Grzegorz Szczepański 5,
Marcin Tatara 5.


 

Mecz drugiej rundy

Drukuj

Budowlani Lublin - Skra Warszawa

W drugiej rundzie pierwszej ligi Budowlani ponownie zagrają przed własną publicznością. Tym razem rywalem będzie zespół warszawskiej Skry.

Nasz najbliższy przeciwnik w dramatycznych okolicznościach przegrał awans do ekstraligi z Juvenią Kraków. W pierwszym meczu u siebie Skra przegrała 17:22, natomiast w Krakowie zwyciężyła 12:8. Warszawiakom zabrakło jednego punktu do pełni szczęścia.

W sparingu przed ligą nasi seniorzy bardzo wysoko ulegli jutrzejszym rywalom 19:61. Widać więc, że przeciwnik jest bardzo trudny i wymagający.

Jak zwykle licznie zgromadzona publiczność będzie liczyć na ambicję i zaangażowanie naszej ekipy oraz szczęśliwie zakończone emocje, podobnie jak w meczu z Legią Warszawa sprzed dwóch tygodni.

Mecz zaczyna się o godzinie 14.00 na stadionie przy ulicy Krasińskiego 11.

Zapraszamy wszystkich kibiców! 

Turniej Wojewódzki LOZR i Piknik Rugby!

Drukuj

W niedzielę 21 września 2014 odbędzie się Turniej Wojewódzki Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby, w którym wystąpią najmłodsi adepci rugby z Lublina i województwa.

Przy tej okazji KS Budowlani zorganizują Piknik Rodzinny będący świetną okazją do integracji z Klubem rodziców najmłodszych zawodników, którzy mogą spróbować swoich sił w rugby TAG (bezkontaktowej formie gry) lub w prawdziwe rugby (z kontaktem). Mile widziane są zespoły rodzinne.

Przewidziany jest również konkurs na najlepsze ciasto, w którym będzie można wygrać klubową koszulkę!

Podczas Turnieju i Pikniku odbędzie się rekrutacja zawodników z rocznika 2000 i młodszych.

Serdecznie zapraszamy!


 

Dobry występ w „siódemkach”

Drukuj

Budowlani udanie wystartowali w eliminacjach mistrzostw Polski seniorów w rugby 7. W pierwszym turnieju rozegranym w Częstochowie zajęli drugie miejsce. Musieli uznać wyższość tylko drużyny RC Ruda Śląska, która od lat występuje w tej odmianie rugby.

Wyniki w grupie

Budowlani Lublin - AZS Rzeszów 47:0

Punkty zdobywali:
Grzegorz Szczepański 18,
Arkadiusz Maksim 10,
Bartłomiej Łukaszek 9,
Artur Bartoszewski 5,
Kacper Filipczak 5.

Budowlani Lublin - Sanok Rugby 51:0

Punkty zdobywali:
Artur Bartoszewski 15,
Grzegorz Szczepański 6,
Arkadiusz Maksim 5,
Marcin Tatara 5,
Kamil Wiecaszek 5,
Tomasz Zduńczuk 5,
Michał Rachwał 5,
Jakub Rachwał 5. 

Budowlani Lublin – RC Ruda Śląska 0:17

Półfinał

Budowlani - RC Częstochowa 38:0
Punkty zdobywali:
Grzegorz Szczepański 26,
Bartłomiej Łukaszek 7,
Arkadiusz Maksim 5.


Finał:

Budowlani Lublin - RC Ruda Śląska 7:12
Punkty zdobywali:
Artur Bartoszewski 5,
Grzegorz Szczepański 2.


Klasyfikacja końcowa
1. RC Ruda Śląska
2. Budowlani Lublin
3. Biało Czarni Nowy Sącz
4. RC Częstochowa
5. AZS Rzeszów
6. RC Bielsko-Biała
7. Czarni w Bytomiu
8. RC Sanok

Na turnieju kilku młodych zawodników zadebiutowało w seniorach. Trener Sebastian Berestek był bardzo zadowolony z postawy drużyny pod kątem sportowym, podkreślał również bardzo duże zaangażowanie wszystkich uczestniczących w wyjeździe graczy, którzy podporządkowali swoje sprawy osobiste dla zespołu. To dobry prognostyk przed dalszą częścią sezonu.


 

Plebiscyt po meczu z Legią Warszawa!

Drukuj

Seniorzy Budowlanych reaktywowali wewnątrzdrużynowy plebiscyt na najlepszego zawodnika.

Każdy zawodnik biorący udział w danym meczu może zagłosować na trzech swoich kolegów, którzy według niego byli wyróżniającymi się graczami na boisku. Za pierwsze miejsce na liście przyznawane są 3 punkty, za drugie – 2, a za trzecie – 1.

W tym roku wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik formacji młyna i ataku. Tabela plebiscytu jest dostępna na naszej stronie w zakładce „Plebiscyt”.

W pierwszej kolejce punktowało 14 zawodników.

Atak
Piotr Skałecki 26,
Grzegorz Szczepański 26,
Arkadiusz Maksim 6,
Marcin Tatara 5,
Krzysztof Szczepański 3,
Marcin Dzioch 3,
Bartłomiej Łukaszek 3.

Młyn
Arkadiusz Ziemak 30,
Kacper Filipczak 13,
Adam Bobruk 11,
Robizon Kelberaszwili 7,
Kamil Wiecaszek 6,
Konrad Zając 4,
Tomasz Zduńczuk 2.

 

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strona 1 z 2

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj38
Wczoraj188
W tym tygodniu1070
W tym miesiącu2159
Łącznie1726777