Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Luty 2015
Home 2015 luty
Luty 2015

Sobotni trening żaków

Drukuj

Uwaga żacy!

Jutrzejszy trening - sobota, 28.02.2015 - odbędzie sie wyjątkowo o godzinie 10.00 w sali gimnastyczej Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Podwale 11.

Nowy grafik treningów

Drukuj

Zapraszamy zawodników wszystkich grup wiekowych do zapoznania się z wiosennym grafikiem treningów.

Zmiana treningów seniorów

Drukuj

Zmiana treningów seniorów!

Poniedziałek - godz. 18.00 - Gimnazjum Nr 16, ul. Poturzyńska 2 - boisko sztuczne,

Środa - godz. 18.00 - Gimnazjum Nr 16, ul. Poturzyńska 2 - boisko sztuczne,

Piątek - godz. 18.00 - ul. Krasińskiego 11 - boisko klubowe.

Konferencja prasowa

Drukuj

W Ratuszu odbyła się pierwsza konferencja prasowa zapowiadająca mecz międzypaństwowy Polska – Ukraina w rugby, który zostanie rozegrany 9 maja 2015 roku na Arenie Lublin.

Gospodarzem spotkania był Zastępca Prezydenta naszego miasta Pan Krzysztof Komorski. Konferencję prowadził dziennikarz Polsat Sport Robert Małolepszy, a wzięli w niej udział licznie zgromadzeni dziennikarze lubelskich mediów, menadżer reprezentacji Polski Maciej Brażuk, reprezentanci Polski: Stanisław Powała-Niedźwiecki (Budowlani Lublin), Adrian Chróściel (Pogoń Siedlce), sekretarz generalny PZR Grzegorz Borkowski, prezes KS Budowlani Lublin Jacek Zalejarz, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby Maciej Powała-Niedźwiecki.

Poza promocją samego meczu rozmawiano o stanie lubelskiego rugby i perspektywach rozwojowych dyscypliny między innymi o planach uruchomienia profilowanych klas rugby w Gimnazjum nr 10 i Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego.

Reprezentanci Polski opowiedzieli o czekającym ich wyjeździe do RPA
i ostatnich dwóch meczach z Ukrainą, zakończonych jednopunktowym zwycięstwem Polski (mecz w Gdyni) i także jednopunktowym zwycięstwem Ukrainy (mecz w Lwowie).

Historia meczów międzypaństwowych w Lublinie – mecz nr 2

Drugi oficjalny mecz międzypaństwowy w Lublinie odbył się 19.11.1978 roku na stadionie Lublinianki przy ulicy Leszczyńskiego. Polska uległa Rumunii 9:30. W barwach Polski wystąpiło dwóch zawodników KS „Budowlani” – Jan Jagieniak i Czesław Jagieniak.

19.11.1978 Lublin

POLSKA - RUMUNIA 9:30 (9:16) Puchar FIRA

Skład:
Jan Jagieniak - Kazimierz Zaniewski, Kazimierz Matczak, Krzysztof,Krac Andrzej Kuć - Bogusław Kruszyński - Jerzy Milart - Czesław Jagieniak, Witold Pieniek, Grzegorz Gąsiorowski, Zbigniew Kasiński, Ryszard Justyński, Eugeniusz Gołąb, Waldemar Celiński, Marek Stachórko.

Punkty: Bogusław Kruszyński 5, Jerzy Milart 4.

Trener: Ryszard Wiejski.
Kapitan: Jan Jagieniak.

Stanisław wraca do kadry

Drukuj

PZRStanislaw Powala-NiedzwieckiZawodnik Budowlanych Lublin Stanisław Powała-Niedźwiecki po ciężkiej kontuzji wraca na boisko.

Po kilkumiesięcznej rehabilitacji i treningach jest gotowy do gry.

Trener reprezentacji Polski Marek Płonka powołał naszego zawodnika na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 25 lutego - 7 marca 2015 w RPA.

Oprócz treningów kadrowicze rozegrają w Pretorii dwa mecze.

Polska – Ukraina w Lublinie

Drukuj

Już oficjalnie można potwierdzić, że 9 maja 2015 na stadionie Arena w Lublinie w ramach Pucharu Europy odbędzie się oficjalny mecz międzypaństwowy Polska – Ukraina. Współorganizatorami będą Lubelski Okręgowy Związek Rugby oraz KS Budowlani Lublin.

W najbliższy poniedziałek (23.02.2015) w lubelskim ratuszu planowana jest konferencja prasowa poświęcona tej imprezie.

Będziemy na bieżąco informować o przygotowaniach do meczu. Przypomnimy także historię meczów międzypaństwowych rozegranych w naszym mieście.

Na początek - mecz numer 1

Jan JagieniakPierwszy oficjalny mecz międzypaństwowy rozegrany w Lublinie odbył się 11.04.1976 na stadionie Lublinianki przy ulicy Leszczyńskiego. W obecności kilkunastu tysięcy kibiców reprezentacja Polski pokonała Holandię 12:3. W barwach Polski wystąpił jeden zawodnik naszego klubu – Jan Jagieniak.

11.04.1976 r. Lublin
POLSKA - HOLANDIA 12:3 (6:3) FIRA

Skład:
Jan Jagieniak - Krzysztof Mańko, Bogusław Kruszyński, Jan Pawelec, Jerzy Królicki - Bolesław Malarczyk - Andrzej Kopyt - Mirosław Górzyński, Czesław Jagieniak, Longin Ostaszewski, Kazimierz Olejniczak, Jan Małecki (Zygmunt Dobrzyński), Henryk Krawczuk, Waldemar Celiński, Zbigniew Kasiński.

Trener: Ryszard Wiejski.

Zgrupowanie w Mszanie Dolnej

Drukuj

W ubiegły weekend 31 zawodników Budowlanych Lublin wróciło z obozu sportowego w Mszanie Dolnej zorganizowanego dla drużyn młodzieżowych - głównie kadetów i młodzików. W grupie znalazło się także dwóch żaków i jeden mini żak. Oprócz treningów organizatorzy zadbali o atrakcje. Był kulig z ogniskiem, wycieczka do Zakopanego, pobyt w SPA i wspólne oglądanie meczów rugby najlepszych reprezentacji świata.

Więcej informacji i zdjęć na klubowym fb

Treningi mini żaków odwołane

Drukuj

Uwaga mini żacy!

W tym tygodniu treningi mini żaków są odwołane!
Najbliższy trening odbędzie się w poniedziałek 16.02.2015.

trener Jacek Homa

Pierwszy sparing

Drukuj

KSBLegiaLegia Warszawa – Budowlani Lublin 25:20 (10:5, 0:15, 10:5)

Nasi seniorzy rozegrali pierwszy mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej I ligi. Zmierzyli się w Warszawie z Legią. Zawody odbyły się pod dachem na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Zawodnicy zagrali trzy tercje i zdobywali punkty tylko z przyłożeń.

Mecz rozpoczął się dosyć nerwowo, ale bardzo ambitnie z obu stron. W pierwszej tercji młyny były symulowane aby zawodnicy mogli skupić się bardziej na grze otwartej. W 12. minucie zdobyliśmy pierwsze punkty po spontanicznie zawiązanym z gry maulu, a autorem przyłożenia był Wojciech Król. Niestety trzy minuty później Legia odpowiedziała przyłożeniem po grze przy przegrupowaniu. Kolejne minuty to bardzo ambitna obrona indywidualna i zespołowa naszej drużyny i kilka ciekawych akcji ofensywnych rozgrywanych przy młynie, z których co najmniej jedna mogła zakończyć się zdobyczą punktową gdyby nie niedokładność w podaniach i chwytach piłki. Jak się później okazało był to jeden z naszych największy problemów w całych zawodach, jednak na tym etapie przygotowań z takimi sytuacjami musimy się liczyć. Trzy minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, linię obrony przeciwnika przeciął Marcin Mazur i zdobył drugie przyłożenie (5:10).

Zaraz po rozpoczęciu drugiej tercji i wznowieniu gry z rzutu karnego kilka metrów od naszego pola punktowego zawodnicy z Warszawy zdobyli przyłożenie na 10:10. W odpowiedzi Budowlani skonstruowali kilka ciekawych akcji ofensywnych. Mocne wejścia miał Kamil Wiecaszek grający na pozycji środkowego ataku a w obronie nie brakowało bardzo dobrych szarż. W konsekwencji jednej z nich odzyskaliśmy piłkę. Niestety tuż przed polem punktowym rywala w sytuacji „na czysto” zgubiliśmy piłkę. W 20. minucie po dobrej akcji swojej formacji ataku Legioniści zaliczyli kolejne przyłożenie i zdobyli prowadzenie 15:10. Chwilę później jeszcze zwiększają zdobycz punktową tym razem po maulu autowym.

W trzeciej tercji, mimo że boisko wcześniej opuścił łącznik młyna Bartłomiej Łukaszek (mocne stłuczenie mięśnia czworogłowego uda) nie ustawaliśmy w staraniach zdobycia punktów. Udało się to zrobić dwa razy dzięki Wojtkowi Królowi i Marcinowi Tatarze. Remisowy wynik 20:20 utrzymywał się do kilku minut przed końcem sparingu i dopiero w końcówce gospodarze wykonali zwycięskie przyłożenie na 25:20.

Pomimo, że na ławce rezerwowych dysponowaliśmy tylko dwoma zmianami i całe spotkanie graliśmy praktycznie jedną piętnastką, gdy drużyna z Warszawy mogła dokonywać zmian do woli, wraz z trenerem Stanisławem Powała-Niedźwieckim jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozegrania meczu kontrolnego już na początku lutego. Hala ze sztuczną murawą umożliwiała grę nogą jednakże mało lub nieskutecznie korzystaliśmy z tej formy gry. Należy podkreślić dobrą grę w formacji autowej natomiast w młynach dyktowanych na początku mieliśmy trochę problemów jednak w czasie trwania meczu poprawiliśmy znacznie ten fragment. Jeden z najbardziej wyróżniających się na boisku zawodników Marcin Dzioch rozegrał zawody do końca, jak się później się okazało z dość poważnym urazem stawu kolanowego. Najbardziej cieszy ambitna postawa całej drużyny i dobra gra indywidualna, w szczególności w obronie 1 na 1.