Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Marzec 2015
Home 2015 marzec
Marzec 2015

Zwycięstwo w Warszawie

Drukuj

KSBLegiaLegia Warszawa – Budowlani Lublin 10:26 (5:14)

Od cennego wyjazdowego zwycięstwa seniorzy Budowlanych zaczęli ligowy sezon w 2015 roku.

Pamiętając dramatyczny przebieg meczu z Lublina 42:40 można było mieć obawy o końcowy wynik. Zespół przystąpił do meczu bardzo skoncentrowany. Pierwsze przyłożenie zdobył Stanisław Powała-Niedźwiecki, drugie Piotr Wiśniewski, oba skutecznie podwyższył Piotr Skałecki i prowadziliśmy 14:0. Przed przerwą gospodarze zdobyli 5 punktów ustalając wynik pierwszej części gry na 5:14.

Druga połowa to punkty Legii i prowadzenie zmniejszyło się tylko do 4 punktów. W nasze poczynania wkradło się trochę nerwowości. Kolejne przyłożenie Piotra Wiśniewskiego i podwyższenie Piotra Skałeckiego uspokoiło grę, a w końcówce meczu czwarte bonusowe przyłożenie zdobył Krzysztof Szczepański.

Gratulacje dla drużyny za ambicję, dobrą grę i ważne pięć punktów w tabeli!

Skład:
Konrad Zając, Adam Bobruk, Michał Majcher, Robizon Kelbereshvili, Wojciech Król, Marcin Mazur, Piotr Wiśniewski, Stanisław Powała-Niedźwiecki (20' Kamil Wiecaszek, 55' Michał Pietrkiewicz), Bartłomiej Łukaszek, Piotr Skałecki, Marcin Dzioch, Krzysztof Szczepański, Bartłomiej Mazur (65' Mariusz Zając), Łukasz Stępak, Marcin Tatara.

KSBLegiaRC Legia Warszawa - KS Budowlani Lublin

W sobotę, 28.03.2015, Budowlani rozegrają pierwszy w tym roku mecz ligowy. Będzie to spotkanie zaległe z jesieni 2014 z Legią Warszawa. W pierwszym meczu rozegranym 7 września ubiegłego roku nasi seniorzy pokonali najbliższych przeciwników „żużlowym” wynikiem 42:40. Pomimo niedawnej porażki z Legią w meczu sparingowym 20:25 liczymy na dobre wieści z Warszawy.

Mecze Budowlanych w rundzie wiosenne
j:

RC Legia Warszawa - KS Budowlani Lublin (28.03.2015, sobota, godz. 19.00)

RKS Skra Warszawa - KS Budowlani Lublin (4.04.2015, sobota, godz. 14.00)

KS Budowlani Lublin - Frogs Warszawa (18.04.2015, sobota, godz. 14.00)

KS Budowlani Łódź - KS Budowlani Lublin (25/26.04.2015)

Alfa Bydgoszcz - KS Budowlani Lublin (16/17.05.2015)

Polska – Ukraina kolejne spotkanie organizacyjne

Drukuj

Przygotowania do meczu Polska – Ukraina na stadionie Arena Lublin (9 maja 2015) nabierają rozmachu.

Kolejny raz w Lublinie gościli działacze Polskiego Związku Rugby – menadżer reprezentacji Maciej Brażuk i Robert Małolepszy. Na Arenie spotkali się z przedstawicielami lubelskich współorganizatorów – prezesem i wiceprezesem KS Budowlani Jackiem Zalejarzem i Piotrem Choduniem oraz prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby Maciejem Powałą-Niedźwieckim, Regionalnym Oficerem Rozwoju Sebastianem Berestkiem i Stanisławem Więciorkiem – rekordzistą kraju pod względem występów w reprezentacji Polski seniorów. Podczas spotkania omówiono szereg działań mających na celu promocję meczu. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie meczem lubelskich kibiców.

Historia meczów międzypaństwowych w Lublinie -
mecz nr 3

Trzeci oficjalny mecz międzypaństwowy w Lublinie odbył się 12.10.1991 roku na stadionie KS Budowlani przy ulicy Krasińskiego 11. Polska zremisowała z Belgią 16:16. W barwach Polski wystąpiło dwóch zawodników KS „Budowlani” – Mirosław Mańkowski i Stanisław Więciorek.

Mirosław Mańkowski w pierwszym rzędzie 6 od lewej
Stanisław Więciorek stoi w drugim rzędzie 5 od lewej

12.10.1991 Lublin
POLSKA - BELGIA 16:16 (4:6) FIRA

Sylwester Hodura - Maciej Stachura, Mirosław Mańkowski, Andrzej Jermakow, Artur Moroz - Jarosław Hodura - Sławomir Jamka - Stanisław Więciorek, Stefan Kałużny, Krystian Kornath, Krzysztof Wójcik, Andrzej Zasoński, Dariusz Jaroszewicz, Dariusz Marciniak, Andrzej Walas.

Punkty: Jarosław Hodura 12, Sławomir Jamka 4.
Trener: Andrzej Kopyt.
Kapitan: Stanisław Więciorek.

Mirosław Mańkowski       Stanisław Więciorek

Nowy grafik teningów

Drukuj

Od 1.04.2015 będzie obowiązywał nowy grafik treningów. Prosimy zawodników o sprawdzenie aktualnych terminów i miejsc odbywania treningów.

Kadra U16

Drukuj

W środę, 11.03.2015, pięciu zawodników z drużyny kadetów: Kacper Wiśniewski, Oskar Rudziński, Michał Musur, Konrad Posłajko i Jakub Kamiński wyjechało na zgrupowanie kadry Polski U16.

Obóz sportowy miał miejsce we Władysławowie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo". Na zgrupowaniu pod okiem trenerów Krzysztofa Okapy i Krzysztofa Krzewickiego nasi młodzi zawodnicy przygotowywali się do starcia z drużyną niemiecką tej samej kategorii wiekowej.

W sobotę rozegrany został mecz między tymi drużynami, w którym kapitanem polskiej reprezentacji był zawodnik naszego klubu Jakub Kamiński. W pierwszym składzie kadry na boisku było 4 zawodników Budowlanych: Michał Musur, Konrad Posłajko, Oskar Rudziński i Jakub Kamiński. W drugiej połowie meczu na boisko wbiegł Kacper Wiśniewski.

Mecz zakończył się porażką 17:10.

Punkty dla Polaków zdobywali: Konrad Posłajko (Budowlani Lublin) 5, Jakub Nowakowski (Orkan Sochaczew) 5.

Zawodnicy wrócili z konsultacji bardzo zadowoleni i z chęcią utrzymania się w reprezentacji.

Zebranie sekcji rugby

Drukuj

W najbliższy piątek 20.03.02015, o godz. 19.30 (po treningu) odbędzie się ZEBRANIE SEKCJI RUGBY, na którym wybierzemy delegatów na WALNE ZGROMADZENIE DELEGATÓW!

Obecność seniorów oraz juniorów (18 lat) OBOWIĄZKOWA!

Zmiana treningów seniorów

Drukuj

Od poniedziałku 16.03.2015 wszystkie treningi seniorów odbywają się na boisku klubowym przy ul. Krasińskiego 11. Godziny pozostają bez zmian - 18.00-19.30.

Kolejny sparing

Drukuj

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 0:14 (0:14, 0:0, 0:0)

To już trzeci mecz towarzyski rozegrany w ramach przygotowań do rundy wiosennej I ligi. Tym razem rywal był najsilniejszy z dotychczasowych. Pogoń Siedlce to aktualny wicemistrz Polski, zespół zajmujący piąte miejsce w ekstralidze. Mecz pomimo trzydniowych opadów toczył się na dobrym boisku i mógł podobać się zgromadzonej publiczności.

W pierwszej części nasi zawodnicy pozwolili sobie na utratę dwóch przyłożeń, w pozostałych bronili już bezbłędnie.

Skład:
Arkadiusz Ziemak, Adam Bobruk, Michał Majcher, Wojciech Król, Robizon Kelberashvili, Konrad Zając, Michał Pietrkiewicz, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Bartłomiej Łukaszek, Piotr Skałecki, Marcin Dzioch, Krzysztof Szczepański, Bartłomiej Mazur, Łukasz Stępak, Marcin Tatara oraz Wojciech Lubisz, Bartosz Baran, Jakub Rachwał, Marcin Mazur, Jeremy Oms, Jakub Gładkowski.

Sparing z Pogonią

Drukuj

Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce

Wszystkich kibiców zapraszamy na sparing z Pogonią Siedlce, który odbędzie się w sobotę, 14.03.2015 o godzinie 13.00 na stadionie przy ul. Krasińskiego 11.

Relacja ze sparingu

Drukuj

sparing ruda slaska03RC Igloo Ruda Śląska - Budowlani Lublin 5:36 (0:17, 0:14, 5:5)

Relacja trenera Sebastiana Berestka ze sparingu RC Igloo Ruda Śląska rozegranego 28.02.2015

Tym razem drugi test mecz rozegraliśmy z liderem II ligi RC Ruda Śląska na ich boisku BURLOCH Arena (nawierzchnia sztuczna).

Do meczu podeszliśmy z ogromną dozą szacunku i respektu dla przeciwnika. Co prawda RC Ruda to drużyna występująca w niższej lidze, ale z dużym potencjałem, ambicjami i dobrą organizacją klubu co rokuje na dynamiczny rozwój.

Sparing rozegraliśmy systemem trzech tercji: 25’, 25’,30’.

Początek meczu to dwie odważne akcje ofensywne. Pierwsza ze strony zawodników ze Śląska a druga nasza, która przeniosła grę na pole przeciwnika. RC Ruda popełnia błąd w defensywie, za co otrzymaliśmy możliwość rozegrania rzutu karnego. Zdecydowaliśmy się na rozegranie go przez zawodników formacji młyna, którzy zainicjowali akcję zakończoną przez Piotra Skałeckiego zdobyciem w 4‘ pierwszego przyłożenia i kolejnych punktów z podwyższenia. W następnych minutach toczyliśmy wyrównaną walkę, raz na połowie przeciwnika, a raz na swojej. Łącznik młyna Bartłomiej Łukaszek decydował się na przeniesienie piłki kopem po przegrupowaniu w stronę pola punktowego Rudy, gdy próbował odzyskać piłkę został nieprzepisowo zatrzymany tuż przed jej chwytem za co sędzia przyznał karną „piątkę” dla naszej drużyny. Punkty zostały zapisane na konto naszego kapitana Piotra Skałeckiego. Niestety nie udało się powiększyć jego stanu o kolejne 2 punkty z podwyższenia i po około 12 minutach gry prowadziliśmy 0:12.

Przez cały czas trwania zawodów widać było naszą dominację w młynach dyktowanych, które zgodnie z ustaleniami przedmeczowymi można było pchać jedynie 1,5 metra. Nie gorzej sytuacja wyglądała w formacji autowej mimo braku nominalnych skoczków (!!!) w naszym składzie, począwszy od grającego trenera Stanisława Powały-Niedźwieckiego przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji w RPA, poprzez Wojciecha Króla, którego w Lublinie zatrzymały ważne sprawy rodzinne jak również Artura Bartoszewskiego, który nie mógł być obecny z powodu choroby. Ich zadania w tej formacji musieli przejąć Marcin Mazur i Kamil Wiecaszek, i zrobili to bardzo dobrze, umiejętnie zaadaptowali się do nowej sytuacji. Dodatkowo dobrą dyspozycją wykazali się zawodnicy wykonujący wrzuty do autu Krzysztof Banaszek i Adam Bobruk - wszystkie wygrali.

W grze otwartej popełnialiśmy drobne błędy w podstawowych elementach takich jak podanie i chwyt, ale było ich znacznie mniej niż we wcześniejszym sparingu z RC Legia Warszawa. Bardzo cieszy, że w sparingu na Burloch Arenie zaczęła prawidłowo funkcjonować obrona zespołowa, której doskonaleniu poświęciliśmy kilka ostatnich treningów.

Przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu Marcin Dzioch zaliczył 5 pkt. z przyłożenia ale niestety nie mógł już kontynuować zawodów gdyż odnowiła mu się kontuzja z wcześniejszego sparingu.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:17 na naszą korzyść.

Kolejna tercja to również kolejne zmiany i roszady na pozycjach. Jednym z podstawowych celów/założeń na ten sparing było umożliwienie gry zawodnikom, którzy do tej pory nie mieli okazji zagrać, sprawdzenie nowych oraz powracających po przerwie zawodników. Bardzo ciekawie zaprezentowali się Michał Majcher i Mariusz Zając powracający po kontuzji oraz Bartłomiej Mazur wracający po kilkuletnim rozbracie z rugby. Bardzo dobrze wypadł również nowy zawodnik w naszym teamie Łukasz Stępak.

Wracając do przebiegu spotkania, większość czasu przebywaliśmy na połowie przeciwnika. Niestety nie pieczętowaliśmy przewagi terytorialnej punktami i za chwilę akcje rozgrywane były przy naszym polu punktowym. Niepotrzebnie kilka razy otwieraliśmy grę na naszych 22 metrach co wprowadziło trochę nerwowości. W końcu wróciliśmy do ustalonego planu gry i Piotr Skałecki mocnym kopem oddalił zagrożenie. W tym miejscu trzeba podkreślić bardzo dobrą dyspozycję Piotrka, który już we wcześniejszej rundzie pokazał swoje ogromne umiejętności i przyzwyczaił nas, że potrafi zagrać po profesorsku. Nie inaczej było i tym razem gdy po bardzo sprytnym i celnym kopie gra była wznowiona 5 metrów od linii pola punktowego Gryfów. Jednak jeszcze w tej akcji nie zdobyliśmy punktów. Zrobił to w 18‘ po szybkim rozpoczęciu najstarszy - najbardziej doświadczony zawodnik w naszej ekipie Konrad Zając. Celnie podwyższył Skałecki na 0:24. Nie minęło kilka minut gdy wynik powiększył środkowy ataku Krzysztof Szczepański również świetnie spisujący się w tym meczu. Piotrek dodał 2 oczka i II tercję kończymy wynikiem 0:31.

Należy podkreślić dobre przygotowanie do sezonu grającego w pierwszej linii młyna Arkadiusza Ziemaka, który w mobilności na boisku nie ustępował zawodnikom ataku i zagrał praktycznie cały mecz. Równie dobrze prezentowali się Marcin Tatara, Michał Pietrkiewicz, Robizon Kelberashvili i Wojciech Lubisz.

Trzecia tercja, najdłuższa, bo ustalona na 30 minut. Dodam, że już we wcześniejszej tercji na boisku pojawili się Bartosz Baran i Jakub Rachwał, którzy rozegrali dobre zawody tego dnia.

Po rozpoczęciu cały czas wywieraliśmy presję na przeciwniku i kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Mimo zmęczenia może być już odczuwalne nie zmniejszyliśmymy dynamiki. W 13’ punkty, po kontynuacji gry młynem, zdobył Michał Majcher, niestety nie podwyższyliśmy - stan meczu 0:34. Trzy minuty później jedyne przyłożenie w meczu zdobyli zawodnicy ze Śląska 5:34. Dokonnaliśmy ostatnich zmian. Na boisko wceszli młodsi zawodnicy Maciej Grabowski i Marcel Frątczak oraz Jeremy Oms zawodnik z Francji, który korzystając z okazji wizyty w Lublinie, gościnnie zagrał z nami. Na boisku toczyła się wyrównana walka a wynik 5:34 utrzymał się do końca spotkania.

To był bardzo pożyteczny sparing pod względem doskonalenia gry zespołowej ale również pod względem przygotowania motorycznego. Jestem bardzo zadowolony z zawodników. Widać, że od ostatniego test-meczu znacznie poprawili sposób gry. Czeka nas jednak jeszcze wiele ciężkiej pracy i ważny sprawdzian w postaci sparingu z ekstraligową drużyną z Siedlec, który rozegramy w Lublinie 14 marca.

Skład:
Arkadiusz Ziemak, Krzysztof Banaszek, Michał Majcher, Adam Bobruk, Michał Pietrkiewicz, Robizon Kelberashvili, Marcin Mazur, Kamil Wiecaszek, Konrad Zając, Bartłomiej Łukaszek, Wojciech Lubisz, Piotr Skałecki (kapitan), Marcin Dzioch, Krzysztof Szczepański, Łukasz Stepak, Bartłomiej Mazur, Marcin Tatara, Jakub Rachwał, Mariusz Zając, Bartosz Baran, Jeremy Oms, Maciej Grabowski, Marcel Frątczak.
Na ławce byli również kontuzjowani: Cezary Orchowski, Michał Rachwał.

Trener: Berestek Sebastian

Punkty (minuta tercji, kto, ile):

I TERCJA 25’

4’- Skałecki Piotr 5, 2
12’- Skałecki Piotr 5 (karna piątka)
23’- Dzioch Marcin 5

II TERCJA 25’

18’- Zając Konrad 5
18’- Skałecki Piotr 2
23’ Szczepański Krzysztof 5
23’ Skałecki Piotr 2

III TERCJA 30’

13’ Majcher Michał 5
15’ – jedyne przyłożenie zdobywa Ruda Śląska