Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Październik 2015
Home 2015 październik
Październik 2015

Trening młodzików

Drukuj

W sobotę, 31.10.2015 trening młodzików jest odwołany.

trener Rafał Jadach

 

Dobry występ w Warszawie

Drukuj

W niedzielę, 25.10.2015, w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży rozegranym w Warszawie bardzo dobrze spisali się najmłodsi zawodnicy Budowlanych Lublin.

W kategorii młodzików nasza drużyna zajęła 4 miejsce. W grupie wygrała z Krakowem 33:0, zremisowała z Pogonią Siedlce 0:0, Budowlanymi Łódź 0:0 zajmując drugie miejsce. W meczu o brązowy medal przegrała po dogrywce z Orkanem Sochaczew 5:7.

Końcowa kolejność

1. Pogoń Siedlce
2. Arka Gdynia
3. Orkan Sochaczew
4. Budowlani Lublin
5. Orkan Sochaczew
6. BBRC Łódź
7. Kraków
8. Sparta Jarocin

Jeszcze lepiej spisali się mini żacy prowadzeni przez Jacka Homę. W grupie wygrali z AZS Warszawa 9:0, Pogonią Siedlce 6:2, Arką II Gdynia 6:0 i Orkanem Sochaczew 2:0. W meczu o pierwsze miejsce ulegli Arce I Gdynia 0:8. Naszym najskuteczniejszym zawodnikiem był Mikołaj Niedziółka, który aż 9 razy położył piłkę na polu punktowym rywali.

 

Czterdziestolecie Budowlanych

Drukuj

40 lat KSBNajpiękniejszym prezentem na czterdziestolecie była z pewnością wygrana seniorów z Juvenią Kraków. Duże słowa uznania dla zawodników i sztabu szkoleniowego za ten miły prezent!

Zanim do tego doszło, z okazji jubileuszu rozegrano Turniej Wojewódzki w Rugby TAG. Wystartowało 6 drużyn, a ponad 80 dzieci świetnie bawiło się owalną piłką.

O 13.00 rozpoczął się wspominany mecz ligowy. Po nim na boisku odbyła się miła uroczystość.

W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego pana Sławomira Sosnowskiego list gratulacyjny dla klubu na ręce prezesa Jacka Zalejarza złożyła pani dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Halina Drozd. Wręczyła medale województwa dla Jacka Zalejarza, Piotra Chodunia i Macieja Powały-Niedźwieckiego.

Miasto Lublin reprezentował pan wiceprezydent Krzysztof Komorski. Przekazał gratulacje i medale w imieniu Prezydenta Miasta, którymi uhonorowani zostali Piotr Choduń, Maciej Powała-Niedźwiecki oraz Klub Sportowy Budowlani.


Po wręczeniu oficjalnych wyróżnień od Władz Województwa i Miasta na boisko wyszli najstarsi zawodnicy klubu. Część drużyny, która wystąpiła w pierwszym sezonie ligowym 1975/1976 zakończonym awansem do I ligi (dzisiaj ekstraligi). Na murawie stanęli: Krzysztof Mikiciuk, Tadeusz Sałamacha (przyjechał aż z Elbląga), Jacek Kwiatkowski, Maciej Powała-Niedźwiecki, Jerzy Wiśniewski, Zbigniew Rak, Henryk Sławek.

Obok nich w pamiętnym sezonie występowali:
Roman Lajfert, Mieczysław Leonko, Adam Borys, Jan Jagieniak, Andrzej Krawczyk, Zbigniew Szarlip, Marian Florek, Marek Kawalec, Jan Aleksandrowicz, Wiesław Piotrowicz, Andrzej Stefaniak, Krzysztof Łaski, Janusz Zając, Leszek Dulik, Marian Perzyna, Tomasz Radomiński, Włodzimierz Żmuda, Mirosław Furmanek, Lech Mirosław, Dariusz Markowski, Krzysztof Niećko, Mieczysław Sadownik, trenerem był Jan Jagieniak.

Zawodnicy otrzymali od Zarządu Kubu pamiątkowe koszulki meczowe ze swoimi nazwiskami oraz pendrive'y z książką wydaną z okazji 40-lecia (wersja papierowa wkrótce) oraz kufel z logo klubu (na trzecią część meczu).

Po zawodnikach wyróżnienia i podziękowania otrzymali przedstawiciele prasy, telewizji i radia, którzy przez lata wspierali klub. Byli to: Andrzej Kwiek, Witold Miszczak, Andrzej Szwabe, Wiesław Pawłat obecni na uroczystości oraz Krzysztof Dorota, Tomasz Jasina, Bartłomiej Olek i Piotr Piątek "Elbrus Studio". Miło nam poinformować, że autorzy i administratorzy strony internetowej klubu również zostali wyróżnieni okolicznościowymi tabliczkami.

Później na boisko wybiegli oldboje klubu, którzy zagrali mecz w siódemki z juniorami klubu. Mecz zakończył się tradycyjnym remisem, ale zabawy i radości było wiele, tym bardziej, że młodzi gracze wystąpili w dość niekonwencjonalnych strojach.  

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystościach, a klubowi życzmy dalszych sukcesów z powrotem w szeregi ekstraligi na czele!

W imieniu Zarządu Klubu składamy serdeczne podziękowania firmom Ryjek, Mosso, Perła Browary Lubelskie oraz Hotelowi Energetyk w Nałęczowie za pomoc w przygotowaniu cateringu i oprawy w czasie jubileuszowej imprezy.


 

Wojewódzki Turniej Dzieci w Rugby TAG

Drukuj

LOZRKSB 

Przy okazji obchodów jubileuszu 40-lecia Klubu Sportowego Budowlani, Lubelski Okręgowy Związek Rugby wspólnie z KSB zorganizowali współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Turniej Wojewódzki dla najmłodszych rugbistów.

Wyniki

Grupa A

SP Łuszczów I – Budowlani Lublin    3:0
Budowlani Lublin – SP 23 Lublin    0:6
SP Łuszczów I – SP 23 Lublin        0:3

Tabela

1. SP 23 Lublin        2    6    9:0
2. SP Łuszczów I    2    4    3:3
3. Budowlani Lublin    2    2    0:9

Grupa B

SP 29 Lublin – SP Łuszczów II      1:0
SP Łuszczów II – SP Tomaszowice    2:1
SP 29 Lublin – SP Tomaszowice    4:0

Tabela

1. SP 29 Lublin        2    6    5:0
2. SP Łuszczów II    2    4    2:2
3. SP Tomaszowice    2    2    1:6

Półfinały

SP 23 Lublin – SP Łuszczów II        5:0
SP Łuszczów II – SP 29 Lublin        0:2

Finały

O miejsce 5

Budowlani Lublin – SP Tamaszowice     4:3

O miejsce 3
SP Łuszczów I – SP Łuszczów II        3:0

O miejsce 1
SP 29 Lublin – SP 23 Lublin        1:0

Turniej stał na dobrym poziomie. Mecz finałowy był bardzo zacięty a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Zwycięstwo na jubileusz

Drukuj

JuveniaBuKSBdowlani Lublin – Juvenia Kraków 13:12 (13:12)

Piękny prezent sprawili seniorzy na 40-lecie klubu pokonując faworyzowaną Juvenię Kraków 13:12. Było to główne wydarzenie uroczystości jubileuszowych.

Warto przypomnieć, że w pierwszej rundzie przegraliśmy na wyjeździe aż 0:36. Dzisiejsi rywale to do niedawna zespół ekstraligowy. Zrezygnowali z udziału w rozgrywkach na najwyższym szczeblu ze względów finansowych.       

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Po doskonale rozegranym maulu autowym Bartłomiej Jasiński zdobył przyłożenie, a skutecznie podwyższył Arkadiusz Gospodarek. Prowadziliśmy 7:0. Kolejne trzy punkty z karnego dołożył Gospodarek i było już 10:0. Goście walczyli bardzo ambitnie. Zdobyli pięć punktów zmniejszając prowadzenie Budowlanych do 10:5. Gospodarek ponownie z karnego dodał gospodarzom 3 punkty. W końcówce pierwszej części meczu goście uzyskali 7 punktów ustalając wynik do przerwy na 13:12 dla lublinian.

Druga połowa to bardzo ostra i wyrównana walka, która zakończyła się niecodziennym w rugby wynikiem 0:0 i końcowym sukcesem Budowlanych.  

Trzecie z rzędu cenne zwycięstwo, doda drużynie pewności siebie i pozwoli na spokojne przygotowywanie się do rundy wiosennej.

Skład:
Kamil Wiecaszek, Adam Bobruk, Robizon Kelberashvili, Michał Świderski, Bartłomiej Gawroński, Paweł Niedziółka, Konrad Zając, Bartłomiej Jasiński, Wojciech Lubisz (Tomasz Mietlicki), Arkadiusz Gospodarek, Mariusz Zając, Bartłomiej Mazur, Patryk Ćwieka, Jakub Gładkowski (Michał Rachwał), Patryk Jasiński.

Punkty:

Arkadiusz Gospodarek 8,
Bartłomiej Jasiński 5.

 

40 lat minęło

Drukuj

40 lat KSBJuż w sobotę, 24.10.2015, rugbiści naszego klubu będą obchodzić piękny jubileusz czterdziestolecia.

W 1975 roku odbyły się pierwsze treningi sekcji rugby a pierwszy oficjalny mecz ligowy rozegrano 7 września 1975 o godzinie 16.00 w Lublinie na stadionie Lublinianki ze spadkowiczem z I ligi „Bałtykiem” Gdynia. Wygrali goście 9:10.

Skład z tego historycznego spotkania:
Zbigniew Szarlip (Lech Mirosław), Roman Lajfert, Adam Borys, Leszek Dulik, Tadeusz Sałamacha, Wojciech Morawski, Mieczysław Leonko, Tomasz Radomiński, Jan Aleksandrowicz, Andrzej Krawczyk, Zbigniew Jakubowski, Marian Florek, Mieczysław Sadownik, Marian Perzyna, Jan Jagieniak.

Wszystkie punkty dla gospodarzy z rzutów karnych uzyskał Jan Jagieniak.

Warto zacytować wpis do protokołu zawodów sędziego głównego Włodzimierza Woźniaka z Poznania: „Oprawa imprezy godna naśladowania. Na pięknie przygotowanym stadionie, przy dużym zainteresowaniu publiczności. Informował o przebiegu spotkania przez megafony prezes Budowlanych”.

Z pewnością wspomnień i spotkań po latach nie zabraknie.

Zapraszamy wszystkich na stadion KS Budowlani Lublin przy ulicy Krasińskiego 11.

O godz. 10.00 rozpocznie się Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych,
O godz. 13.00
mecz ligowy Budowlani - Juvenia,
O godz. 14.50
część oficjalna,
O godz. 15.30
mecz oldbojów,
a później
już tylko wspomnienia, wspomnienia…

Fot. Obwoluta książki na jubileusz


 

Porażka juniorów

Drukuj

Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 15:0 (5:0)

W rozegranym dzisiaj (18.10.2015) meczu w ramach eliminacji mistrzostw Polski juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasi juniorzy ponieśli pierwszą porażkę. Przegrali na wyjeździe z imiennikami z Łodzi.

Poważny wpływ na przebieg zawodów miała kontuzja kluczowego zawodnika drużyny Wojciecha Brzezickiego.

Juniorzy zakończyli rundę jesienną, ponieważ zespół BBRC Łódź poinformował, że do Lublina przyjedzie tylko drużyną kadetów.


 

Zwycięstwo w Łodzi

Drukuj

KSBBudLodzKS Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 14:29 (0:10)

Budowlani Lublin odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w I lidze.
Tym razem w przełożonym meczu wygrali w Łodzi z KS Budowlani Łódź. Cieszy dobra passa i przełamanie drużyny. Miejmy nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Wprawdzie za tydzień, przy okazji obchodów jubileuszu 40-lecia klubu zmierzymy się z Juvenią Kraków, liderem ligi, drużyną, która pomimo utrzymania się w ekstralidze przystąpiła do rozgrywek w naszej klasie rozgrywkowej, ale liczymy na dalszą coraz lepszą grę zespołu trenera Sebastiana Berestka.

Wracając do dzisiejszego meczu. Lublinianie do przerwy prowadzili 10:0, a wszystkie punkty zdobył Adam Bobruk (przyłożenie, podwyższenie i karny).

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 14:10. Jednak decydująca część meczu należała do nas. W ostatnich dwudziestu minutach zdobyliśmy 19 punktów (3 przyłożenia) i zainkasowaliśmy punkt bonusowy za cztery przyłożenia.    

W naszych barwach po raz drugi na boisku pojawił się Robert Ciechoński -  nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej z Tomaszowic. Przygodę z rugby zaczął razem ze swoimi uczniami. Oni regularnie występują w różnego rodzaju turniejach (między innymi na Stadionie Narodowym), on pozazdrościł wychowankom, rozpoczął treningi w seniorach i zaczyna występować w I Idze.

Skład:
Kamil Wiecaszek, Adam Bobruk, Robizon Kelberashvili, Michał Świderski, Bartłomiej Gawroński, Paweł Niedziółka, Konrad Zając, Bartłomiej Jasiński, Wojciech Lubisz, Arkadiusz Gospodarek, Mariusz Zając (Robert Ciechoński), Bartłomiej Mazur, Patryk Ćwieka, Jakub Gładkowski, Patryk Jasiński.

Punkty:
Adam Bobruk 19,
Bartłomiej Jasiński 5,
Kamil Wiecaszek 5.


 

Trening SP z Tomaszowic na Krasińskiego

Drukuj

W ubiegłym tygodniu, 8.10.2015, Klub Sportowy Budowlani odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach, którzy biorą udział w zajęciach Rugby Tag prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego i zawodnika drużyny seniorów pana Roberta Ciechońskiego.


Spotkanie było okazją do przeprowadzenia treningu. Dzieci, w formie gier i zabaw, poznały podstawowe techniki gry w kontakcie i doskonaliły je na trenażerach – wałkach do szarży i tarczach treningowych.


Uczniowie Szkoły Podstawowej z Tomaszowic w większości mieli już pewne doświadczenie i umiejętności gry w rugby Tag, dlatego na treningu pokazaliśmy elementy, które w  „Tagach” nie występują.Skupiliśmy się na grze nogą, a Arkadiusz Gospodarek - łącznik ataku drużyny seniorskiej, przybliżył tajniki wykonywania kopów na bramkę z podstawki. Następnie młodzi goście próbowali swoich sił w tym sposobie zdobywania punktów. Kilku uczniów poradziło sobie świetnie i mamy nadzieję, że za jakiś czas będą mieli możliwość zdobywania punktów w naszych barwach klubowych.

Kolejnym punktem był pokaz techniki kopania piłki z rąk i gra w „przekopy”, która bardzo się dzieciom podobała.

Bohaterką dalszej części zajęć była… opornica do treningów formacji młyna, którą uczniowie oglądali z ciekawością, ale z jeszcze większym zaangażowaniem starali się przepchnąć.

Ćwiczenia na przyrządach pokazały, że trening rugby jest bezpieczny i przynosi wiele radości.

Na koniec goście zwiedzili klub - szatnie, siłownię i miejsce, które zrobiło na nich największe wrażenie salę konferencyjną tzw. „lustrzankę”  gdzie zgromadzona jest pokaźna kolekcja pucharów, medali, dyplomów i pamiątek klubowych.


Było nam niezmiernie miło gościć uczniów SP w Tomaszowicach. Ponownie spotkamy się już 24.10.2015 podczas turnieju rugby Tag zorganizowanego z okazji obchodów 40-lecia sekcji rugby, w którym wystąpi m.in. reprezentacja z Tomaszowic.

Wielkie brawa dla pana Roberta Ciechońskiego za zaangażowanie i pasję z jaką przekazuje swoim uczniom tajniki rugby!


 

Eliminacje mistrzostw Polski kadetów

Drukuj

Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 57:5 (26:0)

Dzisiaj (14.10.2015) kadeci Budowlanych Lublin rozegrali w Łodzi mecz eliminacyjny mistrzostw Polski kadetów.

W składzie zabrakło chorych zawodników Dominika Tomaszewskiego, Patryka Mochaupta i Jakuba Deca. Przełożyło się to na słabszą postawę drużyny, która zagrała poniżej swoich możliwości, zwłaszcza w grze obronnej.

Skład:
Rafał Ilczak, Jędrzej Grzelak, Gabriel Brożek, Jacek Komsta, Mikołaj Talarowski, Sylwester Gąska (Przemysław Gilas), Eryk Wnuk (Jakub Sawicki), Adrian Jóźwiak, Kacper Pycka, Paweł Siedlecki, Grzegorz Kędzierski, Jakub Sprawka, Krystian Litke (Jakub Siczek), Jakub Wojtas, Aleksander Mucha.

Punkty:
Przemysław Gilas 5.

 

Mini Puchar Świata Rugby Tag

Drukuj

We wtorek, 13 października 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Turniej Rugby Tag "Mini Puchar Świata". Wystąpiło w nim 20 drużyn szkolnych, które wylosowały nazwy państw uczestniczących w Pucharze Świata i zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne.Fot. Rozpoczęcie Turnieju na Stadionie Narodowym


W Turnieju wystartowały dwie szkoły z Lublina. Szkoła Podstawowa nr 30 wystąpiła jako Argentyna w grupie C i Szkoła Podstawowa nr 40 jako Włochy w grupie D. Obie szkoły zajęły trzecie miejsca w grupach, co niestety nie dało awansu do ćwierćfinałów. Były blisko awansu, szczególne SP 30, która zremisowała w decydującym meczu z Namibią 1:1, a potrzebne było zwycięstwo. Wzorując się na regulaminie „dużego” Pucharu Świata rozgrywanego w Anglii, obie lubelskie drużyny zapewniły sobie udział w kolejnych tego typu zawodach.

Gra na stadionie Narodowym była ogromnym przeżyciem dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że nie poprzestaną na tej przygodzie i będą kontynuowali grę i treningi. Może za kilkanaście lat wybiegną z orzełkiem na piersiach na boiska Pucharu Świata w rugby seniorów.Fot. Lubelskie drużyny na Stadionie NarodowymWyniki „naszych” grup i końcowa klasyfikacja.

Grupa C

Tonga - Gruzja 6:2,
Nowa Zelandia - Argentyna 1:3,
Nowa Zelandia - Namibia 1:5,
Argentyna - Gruzja 4:1,
Tonga - Namibia 3:3,
Nowa Zelandia - Gruzja 0:1,
Argentyna - Tonga 2:8,
Namibia - Gruzja 5:1,
Nowa Zelandia - Tonga 4:7,
Argentyna - Namibia 1:1.

Kolejność
1.Tonga
2. Namibia
3. Argentyna
4. Gruzja;
5. Nowa Zelandia

Grupa D
Irlandia - Kanada 0:2,
Francja - Włochy 4:2,
Francja - Rumunia 7:0,
Włochy - Kanada 0:4,
Irlandia - Rumunia 4:1,
Francja - Kanada 2:4,
Irlandia - Włochy 0:2,
Kanada - Rumunia 6:0,
Włochy - Rumunia 4:1,
Francja - Irlandia 3:2.

Kolejność:
1.Kanada;
2.Francja;
3.Włochy;
4.Irlandia;
5.Rumunia

Klasyfikacja końcowa „Mini Pucharu Świata”
1. Walia  (SP Kasinka Mała)
2. Kanada (SP Lubień)
3. Tonga  (SP nr 54 Łódź)
4. Anglia  (SP Czeczewo)
5. Szkocja (SP nr 58 Łódź)
6. Namibia (SP nr 1 Kurowice)
7. Francja (SP nr 52 Częstochowa)
8. Japonia (SP nr 2 Lubomierz)
9-12. Argentyna (SP nr 30 Lublin), Włochy (SP nr 40 Lublin).

W turnieju na Stadionie Narodowym zagrała również drużyna prowadzona przez Roberta Ciechońskiego ze Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach.

W czasie trwania półfinałów Mini Pucharu Świata na dwóch pozostałych placach gry rywalizowały drużyny, które nie zakwalifikowały się do kolejnej fazy MPŚ. Wystąpiły tam m.in. ekipy Legi Warszawa, AWF Warszawa, Łodzi (która zagrała jako Polska) oraz wspomniana drużyna z Tomaszowic. Lubelski zespół wygrał mecz z Legią Warszawa 4:1 i przegrał z zawodnikami Łodzi 3:6.


Fot. Drużyny Szkoły Podstawowej z Tomaszowic i Legii Warszawa


 
Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strona 1 z 2

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj24
Wczoraj22
W tym tygodniu81
W tym miesiącu692
Łącznie1729792