Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 maj Rugby w Lublinie! - Oficjalna strona sekcji rugby Klubu Sportowego Budowlani Lublin. http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=category&id=129&layout=blog&Itemid=203 Thu, 18 Apr 2024 05:14:35 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl Sukces młodzików w MMM http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1581:sukces-modzikow-w-mmm&catid=129:maj-2016&Itemid=203 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1581:sukces-modzikow-w-mmm&catid=129:maj-2016&Itemid=203 Bardzo dobrze spisali się młodzicy naszego klubu w rozgrywanych w Siedlcach Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Drugie miejsce to najwyższa lokata w historii startów Budowlanych w tych rozgrywkach.

Skład i zdobyte punkty:
Krystian Litke 28, Paweł Siedlecki 15, Grzegorz Kędzierski 10, Dominik Tomaszewski 5, Jakub Siczek 5, Jakub Dec 5, Przemysław Gilas, Aleksander Mucha, Gabriel Brożek, Jakub Sprawka, Karol Sałatka, Sylwester Gąska.

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) maj 2016 Sat, 28 May 2016 23:00:00 +0000

Od porażki zaczęliśmy walkę o ekstraligę. Po wyrównanym, dramatycznym i stojącym na dobrym poziomie meczu ulegliśmy Juvenii dziesięcioma punktami. To dużo i mało. Sądząc po dzisiejszym meczu z pewnością strata do odrobienia. Musimy poprawić koncentrację, co pozwoli na uniknięcie prostych błędów.

Wynik meczu otworzył z rzutu karnego Oleksii Leshchenko. Po kilku minutach było już 3:3. Mecz układał się dobrze, przy niewielkiej przewadze Budowlanych. Kiedy Jakub Jasiński odpoczywał za żółtą kartkę, jeden z kontrataków gości skończył się przyłożeniem skutecznie podwyższonym. Grając jeszcze w czternastu odpowiedzieliśmy przyłożeniem Michała Majchera (8:10). Juvenia zdobyła punkty z kolejnego przyłożenia, przegrywaliśmy już 8:15. W ostatniej akcji pierwszej połowy, rywale nie mogąc utrzymać naszego młyna, zawalili go za co sędzia podyktował karne przyłożenie. Do przerwy było 15:15.

Drugą połowę skuteczniej zaczęli krakowianie, objęli prowadzenie po rzucie karnym. Po bardzo przytomnym zachowaniu się w zagrywce autowej przyłożenie zdobył Bartłomiej Jasiński wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie (22:18). Niestety w tym momencie nastąpił kryzys naszej ekipy, a doskonale grający Konstanty Fursenko raz po raz przełamywał naszą linię obrony. W całym meczu zdobył cztery przyłożenia będąc głównym sprawcą zwycięstwa Juvenii. Przegrywaliśmy już 22:39. Ambicja pozwoliła na zdobycie jeszcze jednego przyłożenia przez Adama Bobruka, które skutecznie podwyższył Oleksii Leshchenko, ustalając wynik meczu na 29:39.

Skład:
Konrad Zając (Michał Świderski), Adam Bobruk, Michał Majcher, Wojciech Król, Paweł Niedziółka (Marcin Mazur), Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Jasiński, Jakub Jasiński (Michał Pietrkiewicz), Wojciech Lubisz, Maciej Grabowski, Arkadiusz Gospodarek (Patryk Jasiński), Bartłomiej Mazur (Patryk Zalewski), Patryk Ćwieka, Jakub Gładkowski (Robert Ciechoński), Oleksii Leshchenko.

rugby@ksbudowlani.com (r0cky) maj 2016 Sat, 28 May 2016 16:01:57 +0000

W meczu eliminacyjnym mistrzostw Polski kadetów nasze drużyna zwyciężyła w Łodzi z BBRC wręcz astronomicznym wynikiem. Sprawili swoim rywalom bardzo zimny prysznic.

Skład:
Rafał Ilczak, Gabriel Brożek (Jędrzej Grzelak), Mateusz Kociuba, Mateusz Kozaczuk, Karol Sałatka (Kamil Trąbka), Przemysław Gilas (Jakub Dec), Adrian Jóźwiak (Łukasz Marzec), Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Grzegorz Kędzierski (Stanisław Wojciechowski), Mikołaj Talarowski, Jakub Siczek (Eryk Wnuk), Jacek Komsta (Paweł Targoński), Jakub Sprawka (Kacper Pycka).

rugby@ksbudowlani.com (r0cky) maj 2016 Sun, 22 May 2016 23:00:00 +0000
Jesteśmy w finale I ligi http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1578:jestemy-w-finale-i-ligi&catid=129:maj-2016&Itemid=203 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1578:jestemy-w-finale-i-ligi&catid=129:maj-2016&Itemid=203 KSBCzarniCzarni Pruszcz Gdański – Budowlani Lublin 10:38 (5:15)

W półfinale I ligi nasi seniorzy zwyciężyli na wyjeździe z wyżej rozstawionym po rundzie zasadniczej rywalem. W ten sposób zakwalifikowali się do finałowego dwumeczu z Juvenią Kraków, którą już za tydzień będziemy podejmować w Lublinie.

Mecz zaczął się od szybkiego prowadzenia Budowlanych. Już w 4 minucie pierwsze przyłożenie dla zespołu zdobył Maciej Grabowski. Co prawda gospodarze doprowadzili do remisu 5:5, ale już do końca pierwszej części gry punktowali tylko Budowlani. Oleksii Leshchenko z rzutu karnego w 24. minucie i w 40. z podwyższenia po położeniu Adama Bobruka.

Po przerwie wynik był pod kontrolą. W 45. minucie położył Bartłomiej Jasiński, kolejne 6 punktów z rzutów karnych zdobył Leshchenko, w 70. minucie dołożył kolejne 2 punkty po podwyższeniu przyłożenia Piotra Wiśniewskiego. Wynik ustalił przyłożeniem w 75. minucie Adam Bobruk. W tej części gry gospodarze odpowiedzieli tylko pięcioma punktami.

Gratulujemy efektownego zwycięstwa i kibicujemy w finale!

Skład:
Michał Majcher (Marcin Mazur), Adam Bobruk, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Paweł Niedziółka (Michał Świderski), Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Jasiński, Jakub Jasiński (Michał Pietrkiewicz, Konrad Zając), Wojciech Lubisz, Miroslav Shuliak, Arkadiusz Gospodarek (Jakub Gładkowski), Bartłomiej Mazur, Patryk Ćwieka, Maciej Grabowski (Patryk Zalewski), Oleksii Leshchenko.

Punkty:
Oleksii Leshchenko 13,
Piotr Wiśniewski 5,
Maciej Grabowski 5.

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) maj 2016 Sun, 22 May 2016 16:36:07 +0000
Testy sprawnościowe do klasy rugby http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1577:testy-sprawnociowe-do-klasy-rugby&catid=129:maj-2016&Itemid=203 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1577:testy-sprawnociowe-do-klasy-rugby&catid=129:maj-2016&Itemid=203 Pilka KSBKS Budowlani Lublin, Lubelski Okręgowy Związek Rugby oraz Gimnazjum nr 2 w Lublinie zapraszają kandydatów do klasy rugby na testy sprawnościowe.

Spotykamy się 18 maja 2016 (środa) godzina 14.00 na orliku przy ul. Lwowskiej 11.

ZACZNIJ Z NAMI SPEŁNIAĆ MARZENIA!

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) maj 2016 Mon, 16 May 2016 20:07:03 +0000
Eliminacje Mistrzostw Polski Juniorów i Kadetów http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1576:eliminacje-mistrzostw-polski-juniorow-i-kadetow&catid=129:maj-2016&Itemid=203 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1576:eliminacje-mistrzostw-polski-juniorow-i-kadetow&catid=129:maj-2016&Itemid=203 Wczoraj seniorzy, dzisiaj juniorzy i kadeci (15.05.2016) zmierzyli się ze swoimi imiennikami w ramach eliminacji mistrzostw Polski w obu kategoriach wiekowych.  Młodzi zawodnicy z Łodzi wzięli  rewanż za porażkę seniorów i dwukrotnie zwyciężyli w Lublinie.

Juniorzy
Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 17:23 (10:7)

Pomimo prowadzenia do przerwy i zdobycia większej liczby przyłożeń nasi juniorzy, którzy walczą także o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży musieli uznać wyższość swoich rywali.

Skład:
Arkadiusz Dankiewicz, Dawid Polak, Piotr Więckowski (Artur Białota), Jakub Siwiec, Damian Urban, Kacper Wiśniewski, Oskar Rudziński, Michał Musur, Damian Mazuś, Maciej Borówka, Łukasz Mańko-Musiał, Wojciech Brzezicki, Jakub Kamiński, Dominik Matejko, Stanisław Kasprzak.

Punkty:
Jakub Siwiec 5,
Michał Musur 5,
Jakub Kamiński 5,
Wojciech Brzezicki 2.

Kadeci
Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 5:38 (5:5)

Nasi kadeci bardzo dobrze spisali się w pierwszej połowie meczu remisując z faworyzowanym zespołem z Łodzi. Niestety po przerwie zabrakło sił i doświadczenia. Pomimo porażki duże słowa uznania za postawę w dzisiejszym spotkaniu.

Skład:
Rafał Ilczak, Gabriel Brożek, Adrian Jóźwiak, Karol Sałatka (Eryk Wnuk), Mateusz  Kozaczuk, Sylwester Gąska (Jędrzej Grzelak), Jakub Dec (Przemysław Gilas), Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha (Kacper Pycka), Paweł Siedlecki, Krystian Litke (Jakub Siczek), Mikołaj Talarowski, Grzegorz Kędzierski, Jakub Sprawka (Stanisław Wojciechowski), Jacek Komsta.

Punkty:
Rafał Ilczak 5.

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) maj 2016 Sun, 15 May 2016 16:25:09 +0000
Zwycięstwo z Budowlanymi Łódź http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1575:zwycistwo-z-budowlanymi-od&catid=129:maj-2016&Itemid=203 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1575:zwycistwo-z-budowlanymi-od&catid=129:maj-2016&Itemid=203 BudLodzKSBBudowlani Lublin – Budowlani Łódź 30:17 (8:10)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej I ligi nasi seniorzy wygrali ze swoimi imiennikami z Łodzi, zdobywając punkt bonusowy za cztery przyłożenia.

Dzisiejsi rywale przyjechali do Lublina w bardzo wzmocnionym składzie. Między innymi grał Kamil Bobryk, na co dzień występujący we Francji, kapitan reprezentacji Polski, Paweł Poniatowski pozyskany ze Skry Warszawa, reprezentant Polski, trzech zawodników z Ukrainy, Marcin Krześniak, reprezentant Polski w rugby 7 oraz kilku innych nowych zawodników. Nie pomogło to jednak gościom. Mimo, że prowadzili do przerwy dwoma punktami, to zespołem lepszym byli gospodarze.

Już na początku meczu bardzo ładne przyłożenie zdobył Arkadiusz Gospodarek. Łodzianie zmniejszyli przewagę z rzutu karnego (3:5). Grając w przewadze liczebnej (Jakub Jasiński odpoczywał 10 minut za żółtą kartkę), po jednym z niewielu błędów w obronie naszej drużyny, zdobyli skutecznie podwyższone przyłożenie. Po karnym Oleksiia Leshchenki przegrywaliśmy do przerwy 8:10.

W drugiej połowie zdecydowanie więcej inicjatywy przejawiali nasi zawodnicy zdobywając kolejne trzy przyłożenia. Dopiero w końcówce, goście podjęli ambitną grę celem zmniejszenia wysokości porażki. Udało się im to w ostatniej minucie.

Cieszy pewne zwycięstwo, dobra, a momentami bardzo dobra postawa drużyny. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół z doskonale prowadzącym grę łącznikiem ataku  Miroslavem Shuliakiem na czele.

Kolejny mecz to już półfinał play off pierwszej ligi. Zagramy na wyjeździe z Czarnymi Pruszcz Gdański lub Juvenią Kraków.

Skład:

Michał Majcher (Konrad Zając), Adam Bobruk, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Paweł Niedziółka (Michał Pietrkiewicz), Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Jasiński, Jakub Jasiński (Michał Świderski), Wojciech Lubisz (Patryk Jasiński), Miroslav Shuliak, Arkadiusz Gospodarek (Jakub Gładkowski), Bartłomiej Mazur (Patryk Zalewski), Patryk Ćwieka (Robert Ciechoński), Maciej Grabowski, Oleksii Leshchenko.