Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 październik 2016
Home 2016 październik
październik 2016

Nieznaczna porażka z Arką

Drukuj

ArkaKSBBudowlani Lublin – Arka Gdynia 17:20 (17:10)

Nie udało się odnieść zwycięstwa w ostatnim meczu rundy jesiennej ekstraligi. Tym razem było najbliżej i był to zdecydowanie najlepszy mecz naszej drużyny. Co prawda goście pierwsi położyli piłkę na polu punktowym, ale Budowlani odpowiedzieli przyłożeniami Marcina Dziocha i Wojciecha Brzezickiego. Goście doprowadzili do wyrównania. Trzecie przyłożenie dla gospodarzy, po bardzo ładnej akcji, zdobył Piotr Skałecki kładąc piłkę na samej linii pola punktowego w środku bramki. Skutecznie podwyższył Patryk Ćwieka. Był to jedyny udany kop na bramkę w meczu. Na przeszkodzie stał bardzo silny wiatr.

Po przerwie zdecydowanie więcej z gry mieli lublinianie. Prowadziliśmy do 70. minuty. Niestety, w końcówce szalę zwycięstwa na korzyść Arki przechylił swoimi rajdami Szymon Sirocki, zdecydowanie najlepszy zawodnik na boisku, reprezentant Polski w rugby 7 i 15.

Odważnemu stylowi gry ręką preferowanemu przez Budowlanych stanęła na przeszkodzie aura. Silny wiatr, przenikliwe zimno, siąpiący deszcz nie był sprzymierzeńcem naszych seniorów. Dzisiaj do zwycięstwa zabrakło niewiele. Liczymy na dalszy progres i wygrane na wiosnę 2017 roku.

Skład:
Konrad Zając (Arkadiusz Ziemak), Michał Majcher, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Michał Świderski, Piotr Wiśniewski, Tomasz Zduńczuk, Jakub Jasiński, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Arkadiusz Gospodarek (Piotr Więckowski), Piotr Skałecki, Wojciech Brzezicki, Marcin Dzioch, Maciej Grabowski.

Drukuj

Budowlani Lublin - KS Budowlani Łódź 22:0 (12:0)

Nasi juniorzy wygrali kolejne spotkanie w ramach eliminacji do finałów Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem pokonali rówieśników z Budowlanych Łódź. Zwyciężyli takim samym rezultatem, jak w niedawnym meczu na Arenie, reprezentacja Polski Ukrainę. Aż czterokrotnie położyli piłkę na polu rywali nie tracąc żadnego punktu.

Skład:
Artur Białota (Mateusz Kociuba), Dawid Polak, Rafał Ilczak, Kacper Wiśniewski, Bartłomiej Daszczyk (Maciej Szawarski), Damian Urban, Oskar Rudziński (Adrian Jóźwiak), Michał Musur, Damian Mazuś (Aleksander Mucha), Maciej Borówka, Mikołaj Talarowski (Jacek Komsta), Jakub Kamiński, Konrad Posłjako (Paweł Siedlecki), Łukasz Mańko-Musiał (Kacper Pycka), Stanisław Kasprzak.

Drukuj

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 17:5 (10:0)

W kolejnym meczu eliminacji do finałów mistrzostw Polski kadetów Budowlani dość pewnie pokonali dzisiaj (27.10.2016) zespół krakowskiej Juvenii.
Zwycięstwo naszych młodych zawodników bardzo cieszy.

Skład:
Sylwester Gąska, Jędrzej Grzelak, Karol Sałatka, Jakub Michno, Paweł Targoński, Gabriel Brożek, Jakub Dec, Przemysław Gilas, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Jakub Sprawka, Grzegorz Kędzierski, Krystian Litke, Stanisław Wojciechowski, Jakub Siczek oraz Łukasz Marzec, Jakub Hofman, Jakub Durakiewicz, Eryk Wnuk, Maksymilian Rudy.

Punkty:
Paweł Siedlecki 12,
Sylwester Gąska 5.

Treningi żaków i mini żaków

Drukuj

Od 25 października 2016 obowiązuje nowy grafik treningów żaków i mini żaków:

wtorek - 18.30–20.00 - sala sportowa w Zespole Szkół Nr 1 ul. Podwale 11.
piątek - 17.00–18.30 - sala sportowa w Zespole Szkół Nr 1 ul. Podwale 11.

Uwaga!
Sala  i parkiet w ZS są po remoncie, w związku z tym prosimy, aby zawodnicy przychodzili w obuwiu halowym niebrudzącym parkietu!

Zwycięstwo juniorów w półfinałach MPJ rugby 7

Drukuj

23.10.2016 roku w Lublinie na stadionie przy ulicy Krasińskiego 11 odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów rugby 7 grupy południowej.

Doskonale wypadli nasi juniorzy prowadzeni przez trenera Jacka Zalejarza. Drużyna wygrała wszystkie spotkania i zajęła pierwsze miejsce.

Skład Budowlanych:

Łukasz  Mańko-Musiał, Konrad Posłajko,  Michał  Musur, Oskar Rudziński, Bartłomiej Daszczyk, Stanisław Kasprzak, Damian Mazuś, Kacper Wiśniewski, Maciej Borówka, Damian Urban, Dawid Polak, Mikołaj Talarowski.

Kapitan drużyny odbiera puchar z rąk prezesa LOZR

Porażka w Siedlcach

Drukuj

KSBPogonPogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:5 (12:0)

Seniorzy Budowlanych Lublin ponieśli kolejną porażkę. Zespół z meczu na mecz gra coraz lepiej, ale to ciągle za mało na doświadczonych rywali. Według oceny trenera Stanisława Więciorka o porażce zadecydowało kilka błędów w kluczowych momentach meczu.

Skład:
Konrad Zając, Michał Pietrkiewicz, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Michał Świderski, Stanisław Powała-Niedźwiecki (Sebastian Berestek, Arkadiusz Ziemak), Piotr Wiśniewski, Jakub Jasiński, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Marcin Dzioch, Piotr Skałecki, Piotr Psuj, Wojciech Brzezicki, Maciej Grabowski.

Punkty:
Robizon Kelberashvili 5.

Trzecie miejsce kadetów w półfinale Mistrzostw Polski rugby 7

Drukuj

Aż do Bolesławca musieli jechać kadeci Budowlanych Lublin, żeby zagrać w półfinale mistrzostw Polski rugby 7. Wyprawa okazało się bardzo udana. Nasza drużyna wygrała trzy spotkania, poniosła jedną porażkę i pewnie awansowała do przyszłorocznego finału.

Budowlani Lublin – Husar Bolesławiec 36:0 (17:0)

Punkty:

Krystian Litke 15,
Grzegorz Kędzierski 10,
Paweł Siedlecki 6,
Dominik Tomaszewski 5.

Budowlani Lublin – BBRC Łódź 52:0 (19:0)

Punkty:

Paweł Siedlecki 19,
Krystian Litke 14,
Aleksander Mucha 9,
Grzegorz Kędzierski 5,
Stanisław Wojciechowski 5.

Budowlani Lublin – Husar Bolesławiec 26:21 (14:7).

Półfinał
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 14:31 (14:14)

Punkty:
Krystian Litke 5,
Paweł Siedlecki 4.

Budowlani wystąpili w składzie:
Dominik Tomaszewski, Przemysław Gilas, Grzegorz Kędzierski, Krystian Litke, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Sylwester Gąska, Jakub Siczek, Jakub Dec, Stanisław Wojciechowski, Jakub Michno, Gabriel Brożek, Jan Panasiewicz.

Trener: Piotr Choduń.

Pracowity weekend naszych rugbistów

Drukuj

W piątek 21.10.2016, do Bolesławca udała się drużyna kadetów Budowlanych Lublin. Jutro zagrają w półfinale Mistrzostw Polski rugby siedmioosobowego.

W sobotę 22.10.2016, w Warszawie, wystąpią najmłodsi rugbiści - mini żacy, żacy i młodzicy, którzy spróbują swoich sił w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży.

W niedzielę 23.10.2016, na stadionie przy ulicy Krasińskiego 11 odbędzie się półfinał Mistrzostw Polski juniorów w siódemki. A godzinie 15.00 w Siedlcach seniorzy stoczą pojedynek z Pogonią Siedlce liderem naszej grupy w ekstralidze rugby.

Wszystkim zespołom życzymy sukcesów!

Zwycięstwo juniorów

Drukuj

Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 0:22 (0:10)

W ramach eliminacji Mistrzostw Polski juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasz zespół pewnie pokonał na wyjeździe rywala z Krakowa.

Do 15. minuty utrzymywał się wynik 0:0, a gra była bardzo wyrównana.  Pierwsze punkty dla naszej drużyny  zdobył Jakub  Kamiński. Krakowianie mimo ambitnej obrony w 26. minucie stracili kolejne przyłożenie, które zdobył ponownie Jakub Kamiński.

Po zmianie stron, podobnie jak w pierwszej połowie, punktowali tylko lublinianie - w 42. minucie Bartłomiej Daszczyk, a dwie minuty po nim Mateusz BorówkaKonrad Posłajko celnym podwyższeniem zamknął ostatecznie bilans spotkania.

Skład:

Rafał Ilczak (Maciej Szawarski), Dawid Polak (Adrian Jóźwik), Mateusz Kociuba (Mateusz Kozaczuk), Kacper Wiśniewski, Bartłomiej Daszczyk, Damian Urban, Oskar Rudziński, Michał Musur, Damian Mazuś (Kacper Pycka), Maciej Borówka (Paweł Siedlecki), Mikołaj Talarowski (Aleksander Mucha), Konrad Posłajko, Jakub Kamiński, Łukasz Mańko-Musiał (Grzegorz Kędzierski), Stanisław Kasprzak.

Punkty:
Jakub Kamiński 10,
Maciej Borówka 5,

Zwycięstwo kadetów

Drukuj

Budowlani Lublin - Legia Warszawa 35:15 (15:10)

Bezpośrednio po meczu seniorów na boczne boisko Areny (ale ze sztuczną nawierzchnią) wybiegli młodzi zawodnicy Budowlanych Lublin i Legii Warszawa, aby rozegrać spotkanie w ramach eliminacji do finałów Mistrzostw Polski Kadetów. Mecz stał na niezłym poziomie. W momencie porządkowania gry nasze akcje były efektowne i kończyły się powodzeniem. Drużyna gości dzielnie się broniła, ale miała mniejsze doświadczenie i popełniała dużo błędów technicznych.

Skład:
Sylwester Gąska, Jędrzej Grzelak, Karol Sałatka, Jakub Michno, Gabriel Brożek, Jakub Dec, Przemysław Gilas, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Jakub Sprawka, Grzegorz Kędzierski, Krystian Litke, Stanisław Wojciechowski, Jakub Siczek oraz Łukasz Marzec, Paweł Targoński, Jan Panasiewicz, Eryk Wnuk, Maksymilian Rudy.

Punkty:
Grzegorz Kędzierski 15,
Sylwester Gąska 10,

Porażka z mistrzem Polski

Drukuj

BudLodzKSBBudowlani Lublin – Budowlani Łódź SA 3:24 (3:19)

Pomimo porażki nasz zespół z pewnością zasługuje na pochwałę za dzisiejszą postawę.

Pierwsza połowa toczyła się z przewagą gości. W 15. minucie po błędzie w ataku, piłkę z tzw. przechwytu przejęli łodzianie i położyli nam w „słupach”. Przegrywaliśmy 0:7. Punkty z rzutu karnego Miroslava Shuliaka poprawiły rezultat na 3:7. Od tego momentu mecz się wyrównał. Dopiero w ostatnich trzech minutach pierwszej połowy goście zdobyli dwa przyłożenia i prowadzili do przerwy 19:3.

Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana. Długimi okresami gry stanowiliśmy równorzędnego przeciwnika dla utytułowanego rywala. Największy problem stanowiła gra w przegrupowaniach. Mistrz Polski, zdecydowanie bardziej doświadczony i silniejszy fizyczne wyraźnie dominował w tych fragmentach.

Liczymy, że kolejne spotkania, tak jak dotychczas, będą coraz lepsze.