Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Czerwiec 2018
Home 2018 czerwiec
Czerwiec 2018

Porażka z Ogniwem

Drukuj

OgniwoKSBBudowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34 (9:15)

Po bardzo wyrównanym meczu Budowlani ulegli aktualnemu wicemistrzowi Polski Ogniwu Sopot. Pierwsze punkty zdobyli goście, obejmując prowadzenie w 15 minucie 5:0. Piotr Skałecki dwoma celnymi rzutami karnymi wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 6:5 Kolejne punkty zdobywali sopocianie (podwyższone przyłożenie i karny), w końcówce trzy punkty ponownie zdobył Piotr Skałecki. Do przerwy przegrywaliśmy 9:15.

Drugą połowę lepiej zaczęło Ogniwo podwyższając wynik na 22:9. Przyłożenie zdobyte przez Tomasza Zduńczuka (podwyższone) zmniejszyło prowadzenie Ogniwa do 6 punktów (16:22). W ostatnich minutach zawodów straciliśmy dwa przyłożenia, przegrywając ostatecznie 16:34. Wynik z pewnością nie oddaje walki na boisku i jej wyrównanego przebiegu.

Był to ostatni mecz naszych seniorów w pierwszej rundzie ekstraligi. Przypomnijmy, że drużyna Budowlanych awansowała do pierwszej szóstki, która będzie walczyła o medale jesienią tego roku.

Skład:
Michał Majcher (Dawid Polak), Oleksandr Khomenko, Robizon Klberashvili , Bartłomiej Jasiński (Oleksij Nowikov), Tomasz Zduńczuk, Michał Musur, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Więckowski (Damian Mazuś), Piotr Skałecki, Piotr Psuj, Artem Kulyk, Stanisław Kasprzak, Maciej Grabowski.

Punkty:
Piotr Skałecki 11,
Tomasz Zduńczuk 5.

Czwarte miejsce kadetów

Drukuj

Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 43:3 (10:3)

Naszym kadetom nie udało się zdobyć medalu w mistrzostwach Polski. W meczu o brązowy medal ulegli rówieśnikom z Siedlec. Miejsce tuż za podium ujmy nie przynosi. Według oceny trenera Piotra Chodunia do przerwy Budowlani rozgrywali dobre spotkanie, w drugiej odsłonie przewaga fizyczna Pogoni wzięła górę. Trener chwalił zmienników i debiutantów, którzy zagrali w dzisiejszym meczu.

Skład:
Sylwester Gąska, Konrad Panasiuk, Seweryn Bondarski (Artur Białota), Maciej Kalata, Beniamin Tomaszewski (Maksymilian Rudy), Wojciech Skowron (Bartłomiej Wójtowicz), Jakub Hofman,  Jakub Dec, Jakub Durakiewicz (Dominik Dymek) Krystian Litke, Mikołaj Żyśko (Maksymilian Próchniak), Jakub Siczek, Michał Pasieczny (Kai Browne), Piotr Niedźwiedź, Damian Harasymiuk.

Punkty:
Krystian Litke 3

Zwycięstwo w Warszawie

Drukuj

KSBSkraSkra Warszawa – Budowlani Lublin 26:36 (5:17)

Budowlani pojechali do Warszawy osłabieni brakiem kilku zawodników występujących dotychczas w podstawowym zestawieniu. Kontuzje, sprawy osobiste, pauza za kartki, nie pozwoliły trenerowi Stanisławowi Więciorkowi wystawić optymalnego składu.

Lubelski szkoleniowiec chwalił swój zespół za konsekwencję taktyczną i mądrą grę. Wynik był pod kontrolą, chociaż w końcowych minutach meczu ambitni gospodarze zmniejszyli wysokość porażki.

To zwycięstwo przypieczętowało awans naszej drużyny do czołowej szóstki ekstraligi, która jesienią będzie walczyć o medale. Plan minimum został zrealizowany, czekamy na więcej.

Skład:
Michał Majcher, Oleksandr Khomenko (Dawid Polak), Robizon Klberashvili (Oskar Rudziński), Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński (Paweł Niedziółka), Tomasz Zduńczuk, Michał Musur, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Piotr Psuj, Artem Kulyk, Piotr Więckowski, Stanisław Kasprzak.

Drukuj

Bardzo pracowicie zapowiada się najbliższy weekend dla rugbistów naszego klubu. Praktycznie wszystkie drużyny będą uczestniczyły w sportowej rywalizacji.

Seniorzy, zmierzą się w kolejnym meczu ekstraligi ze Skrą w Warszawie.
W pierwszym meczu na własnym boisku pokonaliśmy sobotniego rywala 31:5. Rewanż z pewnością nie będzie „spacerkiem”. Nasi rywale to ambitny zespół walczący do końca z każdym przeciwnikiem.

Juniorzy, zagrają w niedzielę o godzinie 11.00 w Lublinie półfinałowy mecz Mistrzostw Polski Juniorów z gdańską Lechią. O 12.40 w drugiej parze zmierzy się Juvenia Kraków z Orkanem Sochaczew.
Kibiców serdecznie zapraszamy!

Najmłodsi, rozegrają w sobotę finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się na obiektach AWF Warszawa. W szranki staną mini żacy, żacy i młodzicy.
Powodzenia!

Brązowy medal juniorów w mistrzostwach Polski w rugby 7

Drukuj

W Krakowie, 10.06.2018 r., odbył się trzeci, tym razem finałowy, turniej Grand Prix Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7. Drużyna naszego klubu zajęła III miejsce w tym turnieju, a w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski zdobyła brązowe medale, tak, jak w  roku ubiegłym. To trzeci medal „siódemek” juniorów w historii klubu. Pierwszy medal (srebrny) zdobyła drużyna prowadzona przez trenera Piotra Chodunia w 2012 roku.

Trenerowi Jackowi Zalejarzowi oraz całej drużynie serdecznie gratulujemy!

Stoją od lewej: Kacper Pycka, Patryk Walkowski, Adrian Jóźwiak,
Karol Sałatka, Gabriel Brożek, trener Jacek Zalejarz.
Klęczą od lewej: Jakub Łakomy, Stanisław Wojciechowski,
Aleksander Mucha, Jakub Mątewka, Grzegorz Kędzierski,
Dominik Tomaszewski, Paweł Siedlecki.
W serii turniejów brali również udział:
Jakub Michno, Aleksander Moczulski, Mateusz Kozaczuk.

Minimalna porażka z Pogonią Siedlce

Drukuj

PogonKSBBudowlani Lublin – Pogoń Siedlce 13:15 (6:15)

W samo południe, w ogromnym upale przyszło rywalizować rugbistom Budowlanych Lublin i Pogoni Siedlce. Pierwsze punkty dość szybko zdobyli goście z rzutu karnego. Budowlani odpowiedzieli dwoma skutecznymi kopami z tego samego fragmentu gry w wykonaniu Piotra Skałeckiego. Korzystny dla nas wynik (6:3) utrzymywał się do 30 minuty. W tedy goście przeprowadzili dwie skuteczne akcje zakończone zdobyciem 12 punktów i objęli prowadzenie, którego jak się okazało, nie oddali do końca meczu.

Po przerwie Budowlani dążyli do poprawienia wyniku. Po jednym z zagrań sędzia spotkania uznał, że gdyby nie faul zawodnika gości, punkty zostałyby zdobyte przez gospodarzy, podyktował tzw. karne przyłożenie. Zrobiło się już tylko 13:15. W kolejnej akcji Piotr Skałecki wykonywał rzut karny z połowy boiska, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Pod koniec meczu goście wyraźnie zdominowali grę. Budowlani bronili się bardzo dzielnie, fragmentami nawet w trzynastu (za żółte kartki), nie pozwolili na stratę punktów, ale zdobyć również im  się nie udało. Ostatecznie przegraliśmy dwoma punktami, inkasując defensywny punkt bonusowy.

Cały zespół należy pochwalić za ambicję, wolę walki, determinację w obronie. W naszej ocenie na szczególne wyróżnienie zasłużył Michał Musur, który był bardzo pracowity w obronie i widoczny w ataku.

Skład:
Olekksij Novikov (Michał Majcher), Oskar Rudziński (Oleksandr Khomenko), Robizon Klberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński (Paweł Niedziółka), Tomasz Zduńczuk, Michał Musur, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Jakub Kamiński (Piotr Psuj), Rafał Szrejber, Maciej Grabowski, Artem Kulyk.

Punkty:
Jakub Bobruk 7,
Piotr Skałecki 6.

Porażka kadetów w Łodzi

Drukuj

KS Budowlani Lublin – RC Orkan Sochaczew 19:87 (5:52)

W sobotę, 9.06.2018 r., przy ul. Górniczej w Łodzi, na obiektach KS Budowlani Łódź nasza drużyna kadetów rozegrała mecz w ramach półfinałów MPK 15.
Niestety  przeciwnik okazał się dużo lepszy, dlatego też, jedynie momentami nawiązywaliśmy równą walkę.

Należy podkreślić, że pomimo wielu kontuzji szczególnie w obrębie formacji młyna  pojechaliśmy na półfinał w 23 osobowym składzie, z 7 zawodnikami dopiero rozpoczynającymi przygodę z rugby.

Skład:
Sylwester Gąska, Jakub Woźniak, Konrad Panasiuk, Maciej Kalata, Jakub Hofman, Wojciech Skowron, Michał Pasieczny, Jakub Dec, Jakub Durakiewicz, Krystian Litke, Mikołaj Żyśko, Jakub Siczek, Jan Panasiewicz, Damian Harasimiuk, Piotr Niedźwiedź, Seweryn Bondarski,  Jakub Białota, Maksymilian Rudy, Beniamin Tomaszewski, Kai Browne, Krystian Cygan,  Bartłomiej Wójtowicz, Maksymilian Próchniak.