Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 czerwiec 2012
Home 2012 czerwiec
czerwiec 2012

Rugby w Galerii Orkana

Drukuj

MeskiWeekendW sobotę i niedzielę, 23-24.06.2012, zawodnicy naszego kluby będą promować rugby na imprezie zorganizowanej
w Galerii Orkana.

Zapraszamy na:

Męski Weekend
Galeria Orkana
ul. Orkana 6
w Lublinie


 

 

 

 

 

 

Lubelski doktorat z rugby

Drukuj

Na portalu rugbypolska.pl pojawiła się informacja o pisaniu pierwszej pracy doktorskiej na temat rugby. Tymczasem, 12 czerwca 2012, pracę doktorską pod tytułem ?Rugby w Polsce w latach 1921?2010? obronił trener naszego klubu ? Krzysztof Okapa. Praca została napisana na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w katedrze historii pod kierunkiem prof. dr hab. Emila Horocha.

Trenerowi doktorowi Krzysztofowi Okapie serdecznie gratulujemy!

 

Trening seniorów

Drukuj

Informacja dla drużyny seniorów!

Do końca czerwca treningi będą się odbywać we wtorki (w klubie lub nad Zalewem Zemborzyckim - proszę zabrać buty do biegania), oraz w czwartki (w klubie - paryżanka).

trener
Andrzej Kozak

 

Trening żaków

Drukuj

Uwaga!

Trening żaków w sobotę 23.06.2012 jest odwołany. 
Zawodników tej kategorii (rocznik 1999) zapraszam w tym tygodniu na treningi w środę
i czwartek  (20-21.06.2012) o godzinie 18.00.

trener
Jacek Zalejarz

 

Podsumowamie sezonu 2011/2012

Drukuj

W dziale Statystyki sezonu jest dostępne szczegółowe podsumowanie zakończonej właśnie rundy wiosennej i całego sezonu 2011/2012, który Budowlani Lublin zakończyli na szóstym miejscu w tabeli.

- Zdobyli 18 punktów w tabeli (w tym 6 bonusowych), wygrali 3 mecze (w pierwszej rundzie), a 11 przegrali.
- W całym sezonie zdobyli 30 przyłożeń, 15 karnych i 15 podwyższeń.
- We wszystkich 15 meczach wystąpiło 3 zawodników.
- Pięciu zawodników spędziło na boisku powyżej 1100 minut - najwięcej Stanisław Niedźwiecki - 1176.
- Trzynastu zawodników zdobywało punkty - najwięcej Wojciech Piotrowicz - 88 punktów i Stanisław Niedźwiecki - 30 (6 przyłożeń).
- Po rundzie jesiennej z drużyny odeszli - Piotr Psuj, Bartłomiej Jasiński, Jakub Jasiński, Rafał Szrejber, Rafał Janeczko, Michał Kędra, Adrian Chróściel, Krzysztof Banaszek.
- W rundzie wiosennej dołączyli - Krzysztof Mirosław, Maciej Mańkowski, Adrian Nowacki, Arkadiusz Ziemak, Dariusz Gąska, Adam Bobruk, Piotr Rybak, Paweł Plichta, Maciej Niedźwiecki i Grzegorz Pliszka.
- Stanisław Niedźwiecki wygrał plebiscyt na najlepszego zawodnika w sezonie prowadzony przez trenera i zawodników - uzyskał 391 punktów. Drugie miejsce zajął Michał Węzka - 224 punkty, trzecie, występujący tylko w rundzie jesiennej Piotr Psuj - 187 punktów, czwarte Michał Pietrkiewicz -140 punktów, piąte Jakub Stelmach - 107 punktów.

 

Zdjęcia z Turnieju w Siedlcach

Drukuj

turniej siedlce 10.06.201274 Zdjęcia z Finałowego Turnieju Dzieci i Młodzieży, który odbył się 10.06.2012 w Siedlcach.

Galeria dostępna również na klubowym facebooku facebook.com/BudowlaniLublin

 

Trening i zebranie seniorów

Drukuj

Uwaga!

Trening seniorów ? czwartek, 14.06.2012, godzina 18.00.
Zebranie drużyny seniorów ? podsumowanie sezonu, sobota, 16.06.2012, godzina 20.00 (pizzeria).

 

Żacy Budowlanych - III miejsce w klaksyfikacji ogólnopolskiej

Drukuj

Drużyna Żaków Budowlanych Lublin, która wywalczyła III miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej w sezonie 2011/2012.

Zacy KSB

Na zdjęciu od lewej:
Jakub Judycki, Stanisław Kasprzak, Rafa Ilczak, Jakub Bartoszcze, Jakub Kamiński, Jacek Zalejarz - trener, Damian Mazuś, Jakub Musur, Kacper Wiśniewski, Rafał Gnaś, Bartłomiej Augustyniak, Kacper Pycka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Siedlcach

Drukuj

W niedzielę, 10.06.2012, na pięknych obiektach sportowych w Siedlcach odbyły się finałowe zawody Turniejów Dzieci i Młodzieży.  Na starcie stanęło 27 zespołów, ponad 300 młodych adeptów owalnej piłki z całej Polski. W śród nich trzy nasze drużyny.

Mini  żacy w fazie grupowej zremisowali z SP nr 5 z Poznania 1:1, pokonali Ogniwo Sopot 4:2 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Dało im to możliwość gry o lokaty 4-6. Pokonali Biało Czarnych Nowy Sącz 2:1 oraz przegrali z Arką Gdynia 4:5. Ostatecznie zajęli 6 miejsce w turnieju.
W punktacji generalnej sezonu 2011/2012 zostali sklasyfikowani na 6 miejscu (zwyciężyła SP nr 5 z Poznania) na 32 drużyny. Trener mini żaków był Jacek Łazarz, a większość dzieci z tej drużyny na co dzień uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Łęcznej.  

Żacy w fazie grupowej pokonali Lechię Gdańsk 2:1, Pogoń II Siedlce 7:1 zwyciężając w swojej grupie. W półfinale przegrali z Arką Gdynia 0:4, w meczu o 3 miejsce ulegli Budowlanym Łódź 1:3. Ostatecznie w turnieju w siedleckim zajęli 4 miejsce.
W klasyfikacji generalnej uplasowali się na doskonałym 3 miejscu (wygrało Ogniwo Sopot) na 36 sklasyfikowanych zespołów. Drużynę prowadził Jacek Zalejarz.

Młodzicy zaczęli swój udział od porażki z Lechią Gdańsk 0:21, następnie pokonali MKR Siedlce 31:0, w kolejnym meczu przegrali ze Spartą Jarocin 5:14. W meczu o 6 miejsce zremisowali 19:19.
W końcowej klasyfikacji sezonu młodzicy zajęli 4 miejsce (wygrali Budowlani Łódź) na 22 sklasyfikowane zespoły. Trener Sebastian Berestek.

W klasyfikacji generalnej Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzieży do lat 15 (suma punktów ze wszystkich kategorii wiekowych) zwyciężyli Budowlani Łódź 277 punktów (mini żak 70, żak 104, młodzik 103), przed Lechią Gdańsk 220 punktów (76, 59, 85), Arką Gdynia 189 (56, 80, 53). Na czwartym miejscu znaleźli się Budowlani Lublin ze 182 punktami (40, 94, 48). Łącznie sklasyfikowano 51 drużyn.  

 

Pomeczowe statystyki

Drukuj

Stanislaw NiedzwieckiPo ostatnim rozegranym w tej rundzie meczu uaktualnione zostały Statystyki, Klub 100 i Plebiscyt, który tworzyli zawodnicy i trener pierwszej drużyny.

Po każdym meczu oceniali się wzajemnie przyznając trzem najlepszym w danym spotkaniu zawodnikom 3, 2 lub 1 punkt. Po zsumowaniu wyników z całego sezonu 2011/2012 najwięcej punktów zgromadził Stanisław Niedźwiecki - 391, na drugim miejscu uplasował się Michał Węzka - 224 punkty, a na trzecim miejscu znalazł się grający w Budowlanych tylko w rundzie jesiennej Piotr Psuj - 187 punktów.

Wyróżnionym zawodnikom gratulujemy!


 

Mistrzostwa Polski kadetów w Lublinie

Drukuj

mistrzostwa polski kadetow w rugby 7 13Klub Sportowy Budowlani Lublin był organizatorem VII Mistrzostw Polski Kadetów w rugby 7. Na starcie stanęło aż 10 zespołów wyłonionych w turniejach półfinałowych.

Bardzo dobrze spisali się kadeci naszego klubu, prowadzeni w zastępstwie trenera Krzysztofa Okapy przez trenera Macieja Powałę-Niedźwieckiego.

W meczach grupowych uzyskaliśmy następujące wyniki:
Budowlani Lublin ? Lechia Gdańsk         12:17
Budowlani Lublin ? Tur Chojnice         29:0
Budowlani Lublin ? Budowlani Łódź    12:47
Budowlani Lublin ? Posnania Poznań    10:0

O 3 miejsce
Budowlani Lublin ? Alfa Bydgoszcz 31:5

W tabeli grupy B zajęliśmy drugie miejsce za Budowlanymi Łódź.

Bardzo dramatyczny przebieg miał pierwszy mecz z Lechią Gdańsk. Zaczęło się od szybkiego prowadzenia Gdańszczan 12:0, jeszcze przed przerwą Grzegorz Szczepański zmniejszył przewagę gości do 7 punktów (5:12). W drugiej odsłonie dwukrotnie przyłożył Szymon Okapa i wygraliśmy ostatecznie po bardzo zaciętym spotkaniu pięcioma punktami. Niestety w tym meczu kontuzji doznał Szymon Okapa, który zagrał jeszcze tylko pół meczu z Turem Chojnice. Do końca turnieju zespół walczył w dziewięcioosobowym składzie.

Kolejne spotkanie to zdecydowane zwycięstwo nad Turem Chojnice. Ozdobą tego meczu było przyłożenie Wojciecha Lubisza, który po młynie zwartym uciekł rywalom na stronę zamkniętą i zdobył piękne punkty.

Trzeci mecz, jak się okazało z późniejszym zwycięzcą turnieju Budowlanymi z Łodzi, przegraliśmy wyraźnie 12:47 a wszystkie punkty (2 położenia i podwyższenie) zdobył Grzegorz Szczepański.

Czwarty mecz decydował o zajęciu drugiego miejsca w grupie i wywalczeniu prawa gry o medal. Drużyna, choć już bardzo zmęczona zagrała z dużym poświeceniem i pokonała Posnanię Poznań 10:0.

W meczu o brązowy medal kadeci Budowlanych znakomicie skoncentrowani, waleczni i ambitni,  poprowadzeni przez kapitana drużyny Grzegorza Szczepańskiego pewnie pokonali bardzo silną fizycznie drużynę Alfy Bydgoszcz 31:5. Klasą dla siebie był w tym meczu Grzesiek Szczepański, który zdobył aż 26 punktów.

Na wyróżnienie, poza wspomnianym wielokrotnie kapitanem drużyny Grzegorzem Szczepańskim, zasługują wszyscy zawodnicy.
Pokazali charakter prawdziwego rugbisty!

Skład:
Wojciech Lubisz, Szymon Okapa, Grzegorz Szczepański, Michał Rachwał, Rene Nalepa, Maciej Grabowski, Jarosław Wójcik, Daniel Golonka, Michał Kisiak, Łukasz Wójcik.
Trener prowadzący w turnieju Maciej Powała-Niedźwiecki, trener drużyny Krzysztof Okapa.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski kadetów w rugby 7
1. Budowlani Łódź
2. Orkan Sochaczew
3. Budowlani Lublin
4. Alfa Bydgoszcz
5. Lechia Gdańsk
6. Gorce Raba Niżna
7. Posnania Poznań
8. Skra Warszawa
9. Czarni Pruszcz Gdański
10. Tur Chojnice

 

Porażka w Sochaczewie

Drukuj

KSBOrkanOrkan Sochaczew ? Budowlani Lublin 45:5 (20:0)

Bez zwycięstwa zakończą rundę wiosenną seniorzy Budowlanych Lublin. W meczu o 5 miejsce w końcowej klasyfikacji ulegli w Sochaczewie miejscowemu Orkanowi.

Mecz zaczął się od dwóch szybko zdobytych przyłożeń gospodarzy po maulach autowych. Wbrew wynikowi, spotkanie w dużych fragmentach było wyrównane, ale Orkan był zdecydowanie skuteczniejszy w grze ofensywnej. Niespodziewanie najlepszym naszym zawodnikiem okazał się dziewiętnastoletni Kacper Filipczak, który w zgodnej ocenie trenera i drużyny rozegrał swój życiowy mecz, niewiele mu ustępował jego rówieśnik Kamil Wiecaszek, grający przez całe spotkanie na pozycji prawego filara.   

Skład:
Dariusz Gąska (Paweł Narojek), Sebastian Berestek, Kamil Wiecaszek, Arkadiusz Ziemak, Krzysztof Kędra, Michał Pietrkiewicz, Krzysztof Mirosław, Stanisław Niedźwiecki, Piotr Rybak, Wojciech Piotrowicz,  Kacper Filipczak, Piotr Skałecki (Grzegorz Pliszka), Maciej Mańkowski, Adam Bobruk, Michał Węzka.

Punkty:
Michał  Węzka 5.

 

Wyjazd na Turniej do Siedlec

Drukuj

UWAGA!
Wyjazd na Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży do Siedlec 10.06.2012 (niedziela) mini-żacy, żacy i młodzicy: zbiórka 6.30 KS Budowlani ul. Krasińskiego 11.

Przypominam o zabraniu pisemnej zgody rodziców na wyjazd oraz legitymacji szkolnej.

trener
Jacek Zalejarz

 

Gramy z Okanem

Drukuj

KSBOrkanOrkan Sochaczew ? Budowlani Lublin

W sobotę, 9.06.2012 o godzinie 16.00 w Sochaczewie, Budowlani zagrają ostatni mecz rundy wiosennej. Będą walczyć z drużyną Orkana o piąte miejsce w tabeli. Po całej serii porażek nie są uważani za faworyta, ale dopóki toczy się gra, każdy wynik jest możliwy. Miejmy nadzieję, że na zakończenie rozgrywek wrócą  z zawodów ze zwycięstwem.

 

Zwycięstwo kadetów

Drukuj

Budowlani Lublin ? Pogoń Siedlce 38:17 (12:14)

W ostatnim meczu eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasi kadeci pokonali drużynę Pogoni Siedlce. Do przerwy, dość nieoczekiwanie, prowadzili goście. W drugiej części zawodów dominacja naszej drużyny była już wyraźna.  

Punkty:
Grzegorz Szczepański 15,
Szymon Okapa 8,
Michał Rachwał 5,
Maciej Grabowski 5,
Jędrzej Nowicki 5.

Tabela końcowa

1. Budowlani Lublin    6    16    155:98 ? awans bezpośredni do OOM
2. Orkan Sochaczew    6    12    165:100 ? udział w barażu I
3. Skra Warszawa        6    12    93:141 ? udział w barażu I
4. Pogoń Siedlce          6    8    88:162 ? udział w barażu II

 

Powołania na kadrę U16

Drukuj

PZRW dniach 13.06-17.06.2012 w Myślenicach odbędzie się konsultacja kadry U16, na która trener Krzysztof Okapa powołał dwóch zawodników Budowlanych Lublin - Wojciech Lubisza i Jędrzeja Nowickiego.

 

Młodzicy na 3 miejscu

Drukuj

miedzywojewodzkie mistrzostwa mlodzikow 2012131.06.2012, w Dzień Dziecka, na boisku przy ulicy Krasińskiego 11 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w rugby 7.
Zawody zaliczane są do punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego.

Nasza drużyna zajęła 3 miejsce, przegrywając w półfinale w najbardziej dramatycznym meczu turnieju w rzutach karnych 1:2, po remisie w regulaminowym czasie gry.    

Grupa A
1. Orkan Sochaczew
2. Budowlani Lublin
3. MKR Siedlce

Budowlani Lublin ? MKR Siedlce             24:0 (14:0)
Orkan Sochaczew ? Budowlani Lublin    19:0 (7:0)
Orkan Sochaczew ? MKR Siedlce            33:0 (12:0)

Tabela
1. Orkan Sochaczew       2    6    52:0
2. Budowlani Lublin        2    4    24:19
3. MKR Siedlce                 2    2    0:57

Grupa B
1. Budowlani Łódź
2. Skra Warszawa
3. Orkan II Sochaczew

Skra Warszawa ? Orkan II Sochaczew      27:0 (10:0)
Budowlani Łódź ? Skra Warszawa            21:0 (14:0)
Budowlani Łódź ? Orkan II Sochaczew      26:0 (14:0)

Tabela
1. Budowlani Łódź              2    6    47:0
2. Skra Warszawa               2    4    27:21
3. Orkan II Sochaczew        2    2    0:53

? finałów
Orkan Sochaczew ? Skra Warszawa        14:0 (7:0)
Budowlani Lublin ? Budowlani Łódź          7:7 (7:0) 1:2 rzuty karne

Finały
O miejsce 5 MKR Siedlce ? Orkan II Sochaczew       10:0 (5:0)
O miejsce 3 Budowlani Lublin ? Skra Warszawa    24:0 (7:0)
O miejsce 1 Budowlani Łódź ? Orkan Sochaczew     21:0 (7:0)

Tabela końcowa
1. Budowlani Łódź     
2. Orkan Sochaczew
3. Budowlani Lublin
4. Skra Warszawa    
5. MKR Siedlce
6. Orkan II Sochaczew

 


Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj38
Wczoraj188
W tym tygodniu1070
W tym miesiącu2159
Łącznie1726777