Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 wrzesień 2012
Home 2012 wrzesień
wrzesień 2012

Bonus w Siedlcach

Drukuj

KSBPogonPogoń Siedlce ? Budowlani Lublin 26:19 (26:5)

Budowlanym Lublin nie udała się wyprawa do rewelacyjnego lidera i beniaminka z Siedlec. Naszym seniorom na długo w pamięci pozostanie szczególnie pierwsza połowa. Zaczęło się bardzo dobrze od prowadzenia 5:0. Długimi okresami gra zespołu była dobra i mogła zakończyć się kolejnymi punktami. Przy stanie 5:5 Pogoń w ciągu minuty zdobyła dwa położenia (jedno po przechwycie) i 14 punktów. Przed końcem tej części gry gospodarze dołożyli jeszcze jedno położenie i po 40 minutach prowadzili bardzo wyraźnie 26:5.

W drugiej odsłonie, wbrew oczekiwaniom siedleckich kibiców, już tylko Budowlani zdobywali punkty. Dało to punkt bonusowy za porażkę siedmioma punktami. Wojciech Piotrowicz decydujące podwyższenie trafił praktycznie spod samej linii bocznej.

Szkoda straconych punków, ale brawa za ambicję, zaangażowanie i grę do końca.

Skład:
Dmytro Mokretsov, Sebastian Berestek (Piotr Nojszewski), Arkadiusz Ziemak (Kamil Wiecaszek), Wojciech Król, Jakub Jasiński (Kacper Filipczak), Michał Pietrkiewicz, Bogdan Wołoszyn (Piotr Rybak), Stanisław Niedźwiecki, Jakub Bobruk (Marcin Dzioch), Wojciech Piotrowicz, Jakub Stelmach, Patryk Ćwieka, Michał Węzka (Piotr Skałecki), Arkadiusz Maksim (Adam Bobruk), Aleksander Czasowski.

Punkty:
Piotr Rybak 10,
Michał Węzka 5,
Wojciech Piotrowicz 4.

Porażka kadetów

Drukuj

Skra Warszawa ? Budowlani Lublin 24:15 (12:5)

W pierwszym meczu eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży grupy centralno?wschodniej kadeci Budowlanych przegrali w Warszawie z rówieśnikami Skry. W naszej drużynie zagrało kilku młodych zawodników, którzy w tym roku przeszli z kategorii młodzika, dlatego przewaga fizyczna w meczu była po stronie gospodarzy.

Trener Sebastian Berestek po meczu wyróżnił debiutującego w kadetach Kacpra Muchowskiego oraz "za odwagę" młodzików Arkadiusza Dankiewicza, Jakuba Siwca i Patryka Wojtowicza.

Skład:
Wojciech Lubisz, Wojciech Górczyński, Przemysław Ćwieka, Michał Rachwał, Maciej Siwiec, Jarosław Wójcik, Bartłomiej Gawroński, Maciej Grabowski, Łukasz Wierzbicki, Jędrzej Nowicki, Kacper Muchowski, Patryk Kasperowicz, Tomasz Tarapata, Marcel Frątczak, Marcin Gulka, Jakub Siwiec, Patryk Wojtowicz, Arkadiusz Dankiewicz.

Punkty:
Kacper Muchowski 10,
Maciej Grabowski 5.

Mecz z liderem

Drukuj

KSBPogoń Siedlce ? Budowlani Lublin

W niedzielę, 30.09.2012 Budowlani Lublin zmierzą się z Pogonią Siedlce.

Jest to zespół, który w rundzie jesiennej sprawił dotychczas największą niespodziankę. Na inaugurację pokonał aktualnego mistrza Polski - Lechię Gdańsk. Podobny los spotkał wicemistrza - Budowlanych Łódź i zespół Orkana Sochaczew.

Mecz z pewnością nie będzie należał do łatwych. Siedlczanie, którzy w ostatnim czasie bardzo się wzmocnili wierzą w swoje atuty i dobrą passę. Jednak każdy mecz jest inny. Mamy nadzieję, że Budowlani zagrają ambitnie i postarają się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Powołanie na mecz z Czechami

Drukuj

PZRZawodnik Budowlanych Lublin - Stanisław Niedźwiecki otrzymał powołanie na mecz reprezentacji Polski seniorów z Czechami, który odbędzie się 6.10.2012 w Pradze. Jest to spotkanie w ramach  nowej edycji rozgrywek w Pucharze Europy Narodów dywizji 1B. Już w środę 3.10.2012 kadrowicze wyjeżdżają do Czech.

Powołania dla kadrowiczów rugby 7

Drukuj

PZR7W piątek 5.10.2012 w Sochaczewie rozpocznie się weekendowa konsultacja reprezentacji rugby 7, na którą powołania otrzymali dwaj zawodnicy Budowlanych Lublin - Wojciech Piotrowicz i Michał Węzka. W rezerwie są - Jakub Stelmach, Patryk Ćwieka i Arkadiusz Maksim.

Sobotni trening

Drukuj

Uwaga seniorzy!

W sobotę trening seniorów rozpocznie się o godzinie 9.00.

Drukuj

turniej obwarzanka 201202W Galerii zdjęć można obejrzeć zdjęcia lubelskich drużyn z występów na VI Turnieju Krakowskiego Obwarzanka.

Zapraszam!

VI Turniej Krakowskiego Obwarzanka

Drukuj

Bardzo dobrze wypadli nasi najmłodsi rugbiści na VI Turnieju Obwarzanka, który odbył się w niedzielę 23.09.2012 w Krakowie.
W kategorii żaków zajęliśmy czwarte miejsce. Młodzicy nie mieli sobie równych i w swojej kategorii wiekowej wygrali wszystkie spotkania osiągając imponujący stosunek małych punktów 113:10.
Wyjazd był współfinansowany przez Lubelski Okręgowy Związek Rugby.

Drukuj

KSBOrkanOrkan Sochaczew - Budowlani Lublin 22:22 (7:12)

Bardzo zacięty przebieg miała potyczka naszej drużyny z zawsze bardzo groźnym na własnym stadionie zespołem Orkana Sochaczew.

Zaczęło się po naszej myśli, objęliśmy prowadzenie po skutecznym karnym Wojciecha Piotrowicza 3:0. Niestety, za niesportowe zachowanie jednego z naszych zawodników sędzia podyktował rzut karny. Gospodarze rozegrali go bardzo szybko zdobywając przyłożenie skutecznie podwyższone, przegrywaliśmy 3:7. Do końca pierwszej połowy punkty zdobywali już tylko Budowlani, a konkretnie bardzo dobrze dzisiaj usposobiony kopacz naszej drużyny Wojciech Piotrowicz, który jeszcze trzykrotnie trafił na bramkę rywali.

Druga połowa to karny dla Orkana i położenie Michała Węzki podwyższone przez Piotrowicza. Wynik 19:10 pozwalał liczyć na zwycięstwo. Jednak kolejne dwa przyłożenia Orkana dały tej drużynie prowadzenie 22:19. W ostatniej minucie skutecznym karnym Wojciecha Piotrowicza Budowlani uratowali remis.

Skład:

Kamil Wiecaszek, Sebastian Bersestek, Arkadiusz Ziemak (Dariusz Gąska), Wojciech Król, Jakub Jasiński, Michał Pietrkiewicz, Piotr Rybak, Stanisław Niedźwiecki, Jakub Bobruk, Wojciech Piotrowicz, Jakub Stelmach, Patryk Ćwieka, Michał Węzka, Arkadiusz Maksim (Piotr Skałecki), Marcin Dzioch.

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 17,
Michał Węzka 5.

Uwaga zawodnicy powołani na turniej do Krakowa!

Drukuj

Wyjazd 23.09.2012 (niedziela) o godzinie 4.30 spod KS Budowlani, ul. Krasińskiego 11.
Niezbędne jest posiadanie pisemnej zgody rodziców oraz legitymacji szkolnej.
Powrót około godziny 20.00.

trener Jacek Zalejarz

Kolejna szansa

Drukuj

KSBOrkanOrkan Sochaczew - Budowlani Lublin

Budowlani Lublin stoją przed kolejną szansą poprawienia swojego dorobku punktowego i miejsca w tabeli. Jutro zagrają na wyjeździe z Orkanem Sochaczew. Nie będzie to zadanie łatwe ponieważ Orkan w tym sezonie jeszcze nie zanotował na swoim koncie żadnego zwycięstwa i będzie chciał przed własnymi kibicami poprawić niekorzystny bilans. Z kolei Budowlani w poprzednim sezonie nie potrafili poradzić sobie z tą drużyną. Mamy jednak nadzieję, że po bardzo dobrym meczu z Posnanią Poznań lublinianie podtrzymają zwycięską passę.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15.00.

Treningi żaków i mini żaków

Drukuj

Treningi żaków (rocznik 2000?2001) i mini żaków (rocznik 2002 i młodsi) odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 17.30 na boisku Klubu Sportowego ?Budowlani? przy ulicy Krasińskiego 11.

Rozstrzygnięcie konkursu dla kibiców

Drukuj

Miło nam poinformować, że zwyciężczynią konkursu na najciekawsze hasło zachęcające dzieci do trenowania rugby ogłoszonego 15.09.2012 w pierwszym numerze gazetki Lubelskie rugby podczas  ekstraligowego spotkania,  została Pani Ewa Wężyk?Jabłońska.

Zwycięskie hasło brzmi:
?Mały chłopcze nie bój się - lubelskie RUGBY potrzebuje cię?

Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy po odbiór nagrody  do siedziby KS Budowlani Lublin.

Po zwycięstwie

Drukuj

budowlani lublin - posnania poznan 2012.09.1538Po zwycięskim meczu z Posnanią Poznań uaktualnione zostały Statystyki, Klub 100, Tabela i Plebiscyt. W Galerii zdjęć są do obejrzenia zdjęcia z meczu.

Pierwsza wygrana

Drukuj

PosnaniaKSBBudowlani Lublin ? Posnania Poznań 24:16 (5:6)

Bardzo zadowoleni schodzili z boiska zawodnicy Budowlanych Lublin. Świetnie zaprezentowali się przed własną publicznością i pokonali zespół Posnanii 24:16, zdobywając punkt bonusowy za cztery przyłożenia. Mecz mógł się podobać a obie drużyny były bardzo waleczne.

W pierwszej połowie ostro rozpoczęli poznaniacy. W 10. minucie skutecznie wyegzekwowali rzut karny i objęli prowadzenie 0:3. W 20. minucie przyłożenie zdobył Michał Węzka i wyprowadził Budowlanych na prowadzenie 5:3. W 25. minucie mieliśmy szansę zwiększyć przewagę, ale nasz kopacz nie trafił karnego. Sztuka ta udała się natomiast gościom i to oni schodzili na przerwę prowadząc 5:6.

W drugiej połowie zaczęła się wyraźniej zaznaczać przewaga lublinian. W 55? minucie ponownie położył Michał Węzka a podwyższył Piotr Skałecki. Prowadziliśmy 12:6. Posnania odpowiedziała kolejnym skutecznym karnym. Około 70. minuty po akcji lubelskiego młyna punkty zdobył Jakub Stelmach a podwyższył na 19:9 Aleksander Czasowski. W 75. minucie jeszcze jedne punkty dla nas zdobył Bogdan Wołoszyn. W 80. minucie przyłożenie zanotowali poznaniacy. Po podwyższeniu sędzia zakończył spotkanie z wynikiem 24:16.

W przerwie meczu odbyła się licytacja plakatu Budowlanych Lublin z podpisami wszystkich zawodników. Można było również nabyć pierwszy numer okolicznościowej gazetki Lubelskie rugby, w której znalazły się informacje o drużynie, kalendarz Ekstraligi, wywiad z kapitanem Budowlanych Stanisławem Niedźwieckim, wywiad z trenerem reprezentacji Polski Tomaszem Putrą, krótka historia Posnanii oraz kupon konkursowy dla kibiców.

Skład:
Kamil Wiecaszek (55? Arkadiusz Ziemak), Sebastian Berestek (60? Piotr Rybak), Dmytro Mokretsov, Wojciech Król, Jakub Jasiński, Michał Pietrkiewicz (76? Piotr Nojszewski), Bogdan Wołoszyn, Stanisław Niedźwiecki, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka (75? Adam Bobruk), Arkadiusz Maksim, Michał Węzka, Piotr Skałecki, Jakub Stelmach (74? Marcin Dzioch), Aleksander Czasowski.