Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 wrzesień 2013
Home 2013 wrzesień
wrzesień 2013

Jubileusz Wiesława Piotrowicza

Drukuj

Wieslaw PiotrowiczW niedzielnym (29.09.2013) spotkaniu ekstraligi: Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot nasz lubelski sędzia Wiesław Piotrowicz po raz 250 poprowadził ligowy mecz na środku. Jest to największa liczba meczów prowadzonych w lidze wśród polskich sędziów!

Biogram Wiesława Piotrowicza

Ur. 10.10.1958 w Lublinie. Zawodnik Budowlanych Lublin (1975–1981, 1983–1988, w barwach naszego klubu rozegrał 94 mecze ligowe, zdobył 72 punkty), Czarnych Bytom (1981–1983, zdobywca Pucharu Polski 1982, Pucharu 60-lecia 1981). Pierwszy trener Jan Jagieniak. Sędzia (1989–2013). Sędzia Roku PZR (1997, 1998, 2000). Wiceprzewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Rugby (19.08.2003–2013). Trener mini żaków i żaków Budowlanych Lublin (1996–1998). Odznaczony Honorową Złotą Odznaką PZR (27.01.2004).

Oddajemy głos Jubilatowi

Moje sędziowanie w skrócie:

Sędziuję 24 sezony. Sędziowałem w 1157 meczach rugby XV, z czego 619 meczów jako sędzia główny i 538 jako sędzia liniowy. Mecz ekstraligi Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot był dla mnie 250 spotkaniem ligowym, które sędziowałem jako sędzia główny (205 razy w ekstralidze, dawniej I liga, 45 razy w I lidze, dawniej II liga).

W grudniu 1986 roku na bankiecie kończącym sezon ligowy Budowlanych Lublin, Maciej Powała-Niedźwiecki, wtedy czołowy polski sędzia, a mój kolega z boiska namówił mnie do spróbowania swoich sił w sędziowaniu. Dokładnie 25.04.1987 posędziowałem pierwszy mecz. Sędziowaliśmy go we dwóch – ja i Maciek. Było to spotkanie Budowlani Lublin – RKS VIS Siedlce (4:42) w eliminacjach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży.

Samodzielny debiut na środku miałem 6.04.1989, gdy poprowadziłem mecz Instal Lublin – Budowlani Lublin (14:0) w eliminacjach OSM. Wkrótce, bo już 5.05.1990 sędziowałem pierwszy mecz seniorów na środku. Grała Legionowia Legionowo z VIS Siedlce (II liga, 3:42).

Debiut w I lidze odbył się dość niespodziewanie. Zostałem wyznaczony do sędziowania przełożonego meczu I ligi (dzisiaj ekstraligi) 17.10.1990 AZS Warszawa – Orkan Sochaczew (46:0).

Pierwszy finał Pucharu Polski sędziowałem na środku 8.11.1992 – Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź (7:14).

5.11.1994 pierwszy sędziowany mecz oldbojów. Było to spotkanie reprezentacji Warszawy z reprezentacją Sochaczewa (12:15).

Dnia 5.04.1998 debiutowałem na środku na Mistrzostwach Świata Juniorów w Tuluzie w meczu Szwajcaria – MIDI Pireneys (0:40).

W sumie byłem cztery razy na mistrzostwach świata i sędziowałem pięć meczów. W dniach 15–18.10.1998 sędziowałem podczas Finałów Mistrzostw Juniorów Ukrainy w Kijowie. Pierwszy mecz na środku w rozgrywkach seniorów FIRA sędziowałem 8.05.1999, był to mecz Litwa – Łotwa (10:30). W sumie sędziowałem 10 oficjalnych meczów seniorów FIRA.

W dniu 20.03.2002 prowadziłem mecz kobiet w Pucharze Europy (rugby XV) w Trewizo Szwecja – Holandia (22:0). Był to chyba pierwszy w historii polskiego rugby mecz kobiet sędziowany na środku przez Polaka.

Podanie tych dat, wyników i tak dokładnej statystyki zawdzięczam Maćkowi Niedźwieckiemu, który namówił mnie nie tylko do sędziowania, ale również do zapisywania wszystkich swoich sędziowanych meczów, za co mu teraz dziękuję”.

My ze swej strony serdecznie gratulujemy sędziemu Wiesławowi Piotrowiczowi rekordowych wyników i życzymy jeszcze wielu udanych sezonów na boiskach rugby! 

Jednopunktowa porażka z mistrzem

Drukuj

LechiaKSBBudowlani Lublin – Lechia Gdańsk 16:17 (7:10)

Sporym niedosytem skończyło się dzisiejsze spotkanie seniorów Budowlanych z aktualnym mistrzem Polski Lechią Gdańsk.


Trudno, aby było inaczej gdy przegraliśmy jednym punktem w dramatycznej końcówce.

Mecz stał na bardzo dobrym poziomie - takiego już dawno nie oglądaliśmy na lubelskim boisku. Postawa całego zespołu była godna najwyższej pochwały.
Zawodnicy nie ulękli się utytułowanego rywala, który sprowadził na dzisiejszy mecz Piotra Jurkowskiego, na co dzień grającego w Norwegii oraz zmobilizował wszystkich swoich najlepszych graczy.

Zawody zaczęły się od wyrównanej gry w środku pola. Jedyny błąd w obronie w całym spotkaniu popełniony przez naszych zawodników, wykorzystał Piotr Jurkowski i zdobył 5 punktów, podwyższone przez Rafała Janeczkę na 7:0.

Budowlani nie rezygnowali, po maulu autowym na 5 metrze Piotr Wiśniewski zdobył swoje drugie w tym sezonie przyłożenie, a trzeba przypomnieć, że Piotrek jest jeszcze juniorem.
Wojciech Piotrowicz nie pomylił się z podwyższenia i doprowadził do remisu 7:7. Pod koniec pierwszej połowy Rafał Janeczko z rzutu karnego wyprowadził gości na prowadzenie. Wynikiem 10:7 dla Lechii zakończyło się pierwsze 40 minut.

W drugiej odsłonie gospodarze zaczęli uzyskiwać lekką przewagę, efektem tego były kolejne rzuty karne. Trzy z nich i to dwa zza środka boiska Wojciech Piotrowicz zamienił na kolejne 9 punktów, co dało nam prowadzenie 16:10. Niestety, na kilka  minut przed końcem meczu Lechia wepchnęła młyn dyktowany na nasze pole punktowe i zdobyła przyłożenie, a Rafał Janeczko się nie pomylił przy podwyższeniu ponownie odzyskując prowadzenie dla mistrzów Polski. Jeszcze na 2 minuty przed końcem meczu stanęliśmy przed szansą zwycięstwa. Niestety, tym razem Wojtek minimalnie się pomylił z rzutu karnego.

Tak bywa w sporcie, było blisko, może nawet bardzo blisko. Gorącymi brawami za bardzo ambitną postawę, licznie zgromadzona publiczność (ponad 600 osób) podziękowała schodzącym zawodnikom.

Skład:
Krzysztof Kędra (70' Adam Bobruk), Kamil Wiecaszek, Konrad Zając (55' Arkadiusz Ziemak), Wojciech Król, Jakub Jasiński, Piotr Wiśniewski, Kacper Filipczak, Stanisław Powała-Niedźwiecki,  Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Marcin Dzioch, Wojciech Piotrowicz, Michał Węzka, Jakub Stelmach, Marcin Tatara (73' Filip Janeczko).

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 11,
Piotr Wiśniewski 5.

 

Gramy z mistrzem

Drukuj

LechiaKSBBudowlani Lublin – Lechia Gdańsk

Najbliższy mecz ekstraligi Budowlani zagrają na własnym boisku. Rywalem będzie aktualny mistrz Polski Lechia Gdańsk.

Gdańszczanie mają bardzo słaby początek, ponieśli trzy porażki przy jednym zwycięstwie. Z pewnością będą chcieli przerwać złą passę. Nie mogą sobie pozwolić na kolejną przegraną, bo wejście do finałowej czwórki stanie się dla nich problemem. Gospodarze mają identyczny bilans zwycięstw jak przeciwnik. Dlatego mecz zapowiada się atrakcyjnie.

Liczymy na ambitną postawę naszej drużyny i niespodziankę jaką byłoby pokonanie mistrza.

Z Lechią zagramy po raz siedemdziesiąty, wszystkie mecze odbyły się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wygraliśmy 14 razy przy 55 porażkach (bilans małych punktów 772-2143).

Ostatnie zwycięstwo Budowlani odnieśli 21.06.2003 roku, pokonując w meczu o brązowy medal Lechię na jej boisku 19:18.  

Przypominamy skład Budowlanych z tego spotkania:
Piotr Jurkowski, Tomasz Stępień, Paweł Piwnicki, Piotr Marcinkowski, Radosław Wołoszyn, Tomasz Mietlicki, Konrad Jarosz, Jakub Jasiński, Michał Jakimiński, Adam Wołoszyn, Paweł Niedziółka, Wojciech Gulski, Paweł Pieniak, Piotr Nojszewski, Marcin Rudź (Tomasz Jóźwik).

Punkty: Konrad Jarosz 5, Radosław Wołoszyn 5, Adam Wołoszyn 5, Tomasz Stępień 4.
Trener: Andrzej Kozak
Kapitan: Paweł Pieniak


 

Trening żaków, mini-żaków i młodzików odwołany

Drukuj

Ze względu na złe warunki atmosferyczne, dzisiejszy trening żaków, mini-żaków i młodzików zostaje odwołany.

 

Wysokie zwycięstwo kadetów

Drukuj

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 97:0 (52:0)

W pierwszym meczu eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadeci poszli w ślady juniorów, którzy tydzień temu pokonali Pogoń i także wygrali z rówieśnikami z Siedlec. Rozmiar ich zwycięstwa był zdecydowanie wyższy. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim wynikiem 97:0.

Przewaga Budowlanych była niepodważalna przez całe spotkanie, a przeciwnicy nie zdołali nawiązać równorzędnej walki.

Skład:
Arkadiusz Dankiewicz, Łukasz Wierzbicki, Bolesław Kowalski, Jakub Siwiec, Maciej Siwiec, Marcel Frątczak, Patryk Kasperowicz, Daniel Golonka, Jakub Kamiński (Rafał Gnaś), Maciej Grabowski, Tomasz Tarapata, Jarosław Wójcik, Wojciech Brzezicki, Konrad Posłajko, Patryk Jasiński.

Punkty:
Maciej Grabowski 32,
Jarosław Wójcik 15,
Patryk Jasiński 15,
Bolesław Kowalski 5,
Marcel Frątczak 5,
Daniel Golonka 5,
Jakub Kamiński 5,
Tomasz Tarapata 5,
Wojciech Brzezicki 5,
Konrad Posłajko 5.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu autorstwa Piotra Piątka z Elbrus Studio.

Dziękujemy!


Fot. Piotr Piątek "Elbrus Studio"

 

Mecz kadetów

Drukuj

Jutro (25.09.2013) o godzinie 16.30 nasi kadeci zagrają mecz w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ich przeciwnikiem będzie drużyna MKS Pogoń Siedlce.

Poprzednio naszym kadetom nie udało się zakwalifikować do finałów OOM. Nowy sezon rozpoczynamy z nadziejami na lepszy wynik. Trzon drużyny stanowią doświadczeni zawodnicy (zwłaszcza z rocznika 1997), których wspomagają gracze z rocznika 1998 (również wysoko oceniani, nie tylko przez sztab klubowy, ale także przez trenerów na Ogólnopolskiej Konsultacji Kadr Wojewódzkich Młodzików). Całość ekipy uzupełniają najzdolniejsi i najlepiej przygotowani młodzicy z rocznika 1999. Liczymy na to, że występy z kadetami będą dla nich dużą nobilitacją. Kapitanem zespołu jest reprezentant Polski U17 – Maciej Grabowski (zdobywca 5 punktów w ostatnim sparingu z Rumunami).

Przewidywany skład:
Bartłomiej Gawroński, Bolesław Kowalski, Arkadiusz Dankiewicz, Jakub Siwiec, Maciej Siwiec, Marcel Frątczak, Łukasz Wierzbicki, Daniel Golonka, Wojciech Brzezicki, Maciej Grabowski (kapitan), Jarosław Wójcik, Patryk Jasiński, Tomasz Tarapata, Patryk Kasperowicz, Jakub Kamiński, Michał Musur, Konrad Posłajko, Stanisław Kasprzak, Rafał Gnaś.

Zapraszamy na stadion przy ul. Krasińskiego 11!

 

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

Drukuj

LOZRKSBW niedzielę 22.09.2013 na stadionie przy ulicy Krasińskiego 11 w Lublinie odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży do lat 15 oraz Turniej Grand Prix – Mistrzostwa Polski Kadetów w rugby 7 zorganizowany przez Lubelski Okręgowy Związek Rugby przy współpracy z KS „Budowlani” Lublin.

W Turnieju wystartowało 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych - łącznie ponad 200 uczestników.

Najliczniej obsadzony był Turniej w kategorii mini żak, w którym wystąpiło 8 zespołów. Organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale dla trzech pierwszych drużyn z kategorii mini żaki, żak i młodzik oraz puchary dla zwycięzców i dyplomy dla wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach.   

Wyniki:

Mini żak

Grupa A  
                         
MKR Siedlce – SMS Niemce 2        2:0
Pogoń Siedlce – SP 38 Lublin         0:2
SMS Niemce 2 - SP 38 Lublin         0:1
MKR Siedlce – Pogoń Siedlce         2:0
Pogoń Siedlce – SMS Niemce 2     2:1
SP 38 Lublin – MKR Siedlce            0:4

Tabela grupy A
1. MKR Siedlce           3    9    8:0
2. SP 38 Lublin           3    7    3:4
3. Pogoń Siedlce        3    5    2:5
4. SMS Niemce 2        3    3    1:5

Grupa B
Skra Warszawa – SP 29 Lublin              5:0            
Budowlani Lublin – SMS Niemce 1       5:0
SP 29 Lublin – SMS Niemce 1                6:1
Skra Warszawa – Budowlani Lublin      5:1
Budowlani Lublin - SP 29 Lublin            0:4
SMS Niemce 1 – Skra Warszawa           0:5

Tabela grupy B
1. Skra Warszawa         3    9    15:1
2. SP 29 Lublin              3    7    10:6
3. Budowlani Lublin      3    5    6:9
4. SMS Niemce 1          3    3    1:16

o miejsca 7-8 SMS Niemce 2 – SMS Niemce 1    3:2
o miejsca 5-6 Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 4:1
o miejsca 3-4 SP 29 Lublin – SP 38 Lublin         4:3
o miejsca 1-2 MKR Siedlce – Skra Warszawa      3:2

Klasyfikacja końcowa
1. MKR Siedlce                trener Grzegorz Pliszka
2. Skra Warszawa            trener Piotr Michałowski
3. SP 29 Lublin                trener Artur Aleksandrowicz
4. SP 38 Lublin                trener Dariusz Harasymiuk
5. Budowlani Lublin      trener Wojciech Piotrowicz
6. Pogoń Siedlce             trener Piotr Wedziuk
7. Szkółka Mistrzostwa Sportowego Niemce 2    trener Emanuel Józefacki
8. Szkółka Mistrzostwa Sportowego Niemce 1    trener Piotr Kot

Żak
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew      1:9
Pogoń Siedlce – MKR Siedlce                 1:3
Budowlani Lublin – MKR Siedlce              2:7
Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce          8:1
Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce           4:6
Orkan Sochaczew – MKR Siedlce             4:1

Tabela końcowa żaków
1. Orkan Sochaczew    3    9    21:3    trener Maciej Misiak
2. MKR Siedlce            3    7    11:7    trener Grzegorz Pliszka
3. Pogoń Siedlce         3    5    8:15    trener Piotr Wedziuk
4. Budowlani Lublin    3    3    7:22    trener Stanisław Niedźwiecki

Młodzik
Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce           17:26
Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce          19:12
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew    12:28

Tabela końcowa młodzików
1. Orkan Sochaczew    2    6    47:24        trener Tomasz Malesa
2. Pogoń Siedlce            2    4    38:36        trener Paweł Kuligowski
3. Budowlani Lublin    2    2    29:54        trener Jacek Zalejarz

Kadet – Grand Prix Mistrzostwa Polski rugby 7

Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew    0:14
Orkan Sochaczew – MKR Siedlce          35:0
Budowlani Lublin – MKR Siedlce            35:0
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew    5:24
Orkan Sochaczew – MKR Siedlce          56:0
Budowlani Lublin – MKR Siedlce            33:0

Tabela
1. Orkan Sochaczew      4    12    129:5    trener Maciej Misiak
2. Budowlani Lublin    4    8    73:38    trener Sebastian Berestek
3. MKR Siedlce              4    4    0:159        trener Wojciech Plichta

 

Porażka w Sochaczewie

Drukuj

KSBOrkanOrkan Sochaczew – Budowlani Lublin 23:16 (16:6)

Duża część kibiców mogła obejrzeć bezpośrednio za pośrednictwem Internetu mecz naszych seniorów w kolejnym wyjazdowym spotkaniu ekstraligi. Pomimo ambitnej postawy po wyrównanym i momentami dobrym meczu ulegliśmy gospodarzom 23:16.

Orkan rozpoczął od skutecznego karnego (3:0), odpowiedział także z karnego Wojciech Piotrowicz (3:3). Niestety dwie kolejne próby naszego etatowego kopacza były nieskuteczne. W 15 minucie Orkan zdobył pierwsze przyłożenie (8:3), za 5 minut Wojciech Piotrowicz trafił drugiego karnego (8:6), ale już w 26 minucie rywal przyłożył po raz drugi (13:6). Tuż przed przerwą sochaczewianie podwyższyli prowadzenie na 16:6. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa.

Druga część gry to bardzo ambitna walka Budowlanych o zwycięstwo. Zaraz po rozpoczęciu zdobyliśmy 3 punkty z karnego. W 78 minucie Orkan położył po raz trzeci i po podwyższeniu prowadził już 23:9, na szczęście gra do końca przyniosła efekt i w ostatnich sekundach zdobyliśmy 7 punktów, po przyłożeniu Piotra Wiśniewskiego i podwyższeniu Wojciecha Piotrowicza.

Cieszy ambicja i wola walki, martwi trzecia już porażka na wyjeździe. Tym razem z punktem bonusowym „na otarcie łez”.     

Skład:
Arkadiusz Ziemak, Sebastian Berestek (45’ Konrad Zając), Kamil Wiecaszek, Krzysztof Kędra (60’ Piotr Nojszewski), Jakub Jasiński (65’ Adam Bobruk), Piotr Wiśniewski, Kacper Filipczak, Bogdan Wołoszyn, Jakub Bobruk, Wojciech Piotrowicz, Marcin Dzioch, Michał Węzka, Aleksander Czasowski (55’ Piotr Skałecki), Jakub Stelmach, Marcin Tatara (50’ Filip Janeczko).

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 11,
Piotr Wiśniewski 5.

 

Przed meczem z Orkanem

Drukuj

Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin  

W sobotę 21.09.2013 o godzinie 16.00 Budowlani Lublin rozpoczną w Sochaczewie swój kolejny mecz ekstraligowy.

W składzie Budowlanych zabraknie Wojciecha Króla, Bartłomieja Jasińskiego i Stanisława Powały-Niedźwieckiego.

W trzech dotychczasowych spotkaniach lubelska drużyna doznała dwóch porażek (obie na wyjeździe) oraz odniosła zwycięstwo z Posnanią Poznań.  Mamy nadzieję, że przyszedł już czas na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Orkan Sochaczew zakończył poprzedni sezon na siódmej lokacie. W tej rundzie na własnym boisku odniósł cenne zwycięstwo z Budowlanymi Łódź 24:10. Pozostałe dwa mecze sochaczewianie przegrali wysoko na wyjazdach - z Arką Gdynia 0:65 i Pogonią Siedlce 8:43.  

W ekstralidze (wcześniej I lidze) spotkaliśmy się 43 razy, 18 razy zwyciężyli Budowlani, 2 razy padł remis, 18 razy lepsi okazali się zawodnicy Orkana Sochaczew. Stosunek małych punktów jest korzystny dla nas 979:955.
Ostatni mecz Budowani wygrali walkowerem, ze względu na nieprzyjechanie rywali do Lublina.
W ostatnim rozegranym spotkaniu 22.09.2012 padł remis 22:22.

Transmisję meczu Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin można oglądać na żywo na stronie www.imprezylive.pl po kliknięciu PLAY w oknie przygotowanym dla tego meczu lub na każdej innej stronie po załączeniu poniższego linku "http://imprezylive.pl/rugby"

Zapraszamy o 16.00 na relację na żywo z meczu w Sochaczewie!

 

Kurs sędziowski

Drukuj

LOZRKSBOrganizowany przez LOZR i KS "Budowlani" kurs na kandydatów sędziowskich rozpocznie się 22.09.2013 o godzinie 8.30 w świetlicy Klubu Sportowego „Budowlani” Lublin przy ulicy Krasińskiego 11.

Zapraszamy wszystkich zgłoszonych oraz tych, którzy pragną jeszcze przystąpić do szkolenia.

Od godziny 10.30 rozpocznie się część praktyczna w trakcie Turnieju Regionalnego Dzieci i Młodzieży.   

 

Zdjęcia z meczu z Posnanią

Drukuj

budowlani lublin - posnania poznan 2013.09.1432Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć z meczu Budowlani Lublin - Poznania Poznań.

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strona 1 z 3

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj132
Wczoraj188
W tym tygodniu1164
W tym miesiącu2253
Łącznie1726871