Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394
Dziesięciu najlepszych sportowców Lubelszczyzny zostanie wybranych spośród trzydziestu kandydatów z różnych dyscyplin.
Miło nam poinformować, że w gronie nominowanych znalazł się zawodnik Budowlanych Lublin Michał Węzka.
Czy znajdzie się w elitarnej dziesiątce zależy od sympatii kibiców i oddawanych głosów. Podobnie jak w ubiegłym roku można głosować wysyłając SMS lub poprzez wypełnienie kuponu z Kuriera Lubelskiego.
Aby zagłosować na Michała Węzkę:
1. wysyłamy SMS o treści SPORTOWIEC.29 pod nr 7155 (koszt SMS 1,23 zł z VAT
- głosowanie trwa do 31.12.2013 do godz. 17.00)
2. wypełniamy i wysyłamy kupony wycięte z Kuriera Lubelskiego (kupony przyjmowane są do 27.12.2013 do godz. 15.00).
Na kuponie wpisujemy dziesiątkę kandydatów. Punkty będą przyznawane wg zasady:
1. miejsce - 10 pkt., 2. miejsce - 9 pkt., 3. miejsce - 8 pkt., itd.
Rozstrzygnięcie Plebiscytu nastąpi w hali Globus podczas 8. Wojewódzkiej Gali Mistrzów Sportu 10.01.2014 roku.
Michał Węzka
W barwach KS Budowlani Lublin rozegrał 54 mecze ligowe, zdobył 83 punkty.
Zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów (2010), srebrny (2008), brązowy (2009).
Uczestnik młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 20 (złoty medal 2009, 2010, 2011), mistrzostw Europy juniorów do lat 19 (2010), mistrzostw Europy do lat 18 (2009).
Reprezentant Polski w rugby 7 (uczestnik mistrzostw Europy).
Wybrany najlepszym zawodnikiem XIII Międzynarodowego Turnieju w Rugby 7 o Memoriał Vladimira Blizniuca w listopadzie 2013 w Kiszyniowie.
Dzisiaj (21.11.2013) odbył się Turniej Halowy w rugby TAG o tytuł mistrza województwa.
Zawody zorganizowane przez Lubelski Okręgowy Związek Rugby we współpracy z Klubem Sportowym Budowlani przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego odbyły się w gościnnej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich 4.
Otwarcia Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Rugby TAG dokonał pan Maciej Powała-Niedźwiecki prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby, który odczytał także okolicznościowy adres od Marszałka Województwa Lubelskiego pana Krzysztofa Hetmana (Treść listu w załączniku.pdf).
W Turnieju wystartowało aż 14 zespołów złożonych z uczniów szkół podstawowych - 10 z Lublina i 4 spoza granic stolicy województwa. Na dwóch boiskach, przez kilka godzin rywalizowało 140 chłopców. Każda z drużyn rozegrała po 6 lub 5 spotkań (w zależności od rozstawienia w grupach). Zawody przebiegały atmosferze sportowej zabawy, zgodnie z duchem fair play, przy bardzo dużym zaangażowaniu zawodników i ich opiekunów.
Wydawałoby się, że rugby kojarzone są jako sport męski, a tymczasem Mistrzostwa wygrała drużyna Szkoły Podstawowej Nr 27 prowadzona przez panią Urszulę Branicką-Turek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknej sportowej rywalizacji!
Na stronie Telewizji Internetowej iTVL można obejrzeć relację z Turnieju: http://www.itvl.pl/news/turniej-rugby-tag-w-lublinie
Na stronie Radia Lublin można posłuchać krótkiej wypowiedzi zawodnika zwycięskiej drużyny Aleksandra Muchy z SP 27 i Regionalnego Oficera Rozwoju Sebastiana Berestka http://moje.radio.lublin.pl/dwudziestka-siodemka-najlepsza-w-tag-u.html
Foto: Piotr Piątek Elbrus Studio
Wyniki
Grupa A
SP 29 – SP 27 1:3
SP 29 – SP 34 5:1
SP 29 – SP Łuszczów 6:0
SP 27 – SP 34 5:0
SP 27 – SP Łuszczów 6:0
SP 34 – SP Łuszczów 1:0
Tabela
1. SP 27 Lublin 3 9 14:1
2. SP 29 Lublin 3 7 12:4
3. SP 34 Lublin 3 5 2:10
4. SP Łuszczów 3 3 0:13
Grupa B
SP 30 – SP 40 2:1
SP 30 – SP 22 4:3
SP 30 – SP Chr. 4:4
SP 30 – SP Wożuczyn 4:1
SP 40 – SP 22 2:3
SP 40 – SP Chr. 2:4
SP 40 – SP Wożuczyn 3:2
SP 22 – SP Chr. 2:1
SP 22 – SP Wożuczyn 4:0
SP Chr. – SP Wożuczyn 2:3
Tabela
1. SP 30 Lublin 4 11 14:9
2. SP 22 Lublin 4 10 12:7
3. SP im. B. Chrobrego 4 7 11:11
4. SP 40 Lublin 4 6 8:11
5. SP Wożuczyn 4 6 6:13
Grupa C
SP 38 – SP 46 3:1
SP 38 – SP 6 4:3
SP 38 – SMS Niemce 5:0
SP 38 – ZS Michalów 3:4
SP 46 – SP 6 3:0 v.o
SP 46 – SMS Niemce 3:3
SP 46 – ZS Michalów 1:4
SP 6 – SMS Niemce 4:1
SP 6 – ZS Michalów 0:3
SMS Niemce – ZS Michalów 10:1
Tabela
1. ZS Michalów 4 12 21:5
2. SP 38 Lublin 4 10 15:9
3. SP 46 Lublin 4 7 8:10
4. SMS Niemce 4 5 5:22
5. SP 6 Lubin 4 5 7:11 (drużyna wycofała się z rozgrywek)
O miejsca 13-14
SP Wożuczyn – SP 6 3:0 v.o
O miejsca 10 – 12
SP Łaszczów – SP 40 2:1
SP Łaszczów – SMS Niemce 1:5
SP 40 – SMS Niemce 5:2
Tabela
10. SP 40 Lublin 2 4 6:4
11. SMS Niemce 2 4 7:6
12. SP Łuszczów 2 4 3:6
O miejsca 7-9
SP 34 – SP Chr. 1:3
SP 34 – SP 46 5:3
SP Chr. – SP 46 4:2
Tabela
7.SP im. B. Chrobrego 2 6 7:3
8.SP 34 Lublin 2 4 6:6
9.SP 46 Lublin 2 2 5:9
O miejsca 4-6
SP 29 – SP 22 2:2
SP 29 – SP 38 1:4
SP 22 – SP 38 2:2
Tabela
4.SP 38 Lublin 2 5 6:3
5.SP 22 Lublin 2 4 4:4
6.SP 29 Lublin 2 3 3:6
O miejsca 1-3
SP 27 – SP 30 1:1
SP 27 – ZS Michalów 3:1
SP 30 – ZS Michalów 3:2
Tabela
1. SP 27 Lublin 2 5 4:2
2. SP 30 Lublin 2 5 4:3
3. ZS Michalów 2 2 3:6
Klasyfikacja końcowa
1. SP 27 Lublin im. Marii Montessori (opiekunka Urszula Branicka-Turek)
2. SP 30 Lublin im. Króla Kazimierza Wielkiego (opiekun Wojciech Pojęta)
3. ZS Michalów (opiekun Marek Żółciński)
4. SP 38 Lublin im. Henryka Sienkiewicza (Dariusz Harasymiuk)
5. SP 22 Lublin im. Bolesława Prusa (opiekun Andrzej Cholewa)
6. SP 29 Lublin im. Adma Mickiewicza (opiekun Artur Aleksandrowicz)
7. SP im. Bolesława Chrobrego (opiekun Rafał Jadach)
8. SP 34 Lublin im. Kornela Makuszyńskiego (opiekun Mirosław Kwiatkowski)
9. SP 46 Lublin im. Jana III Sobieskiego (Sławomir Adryjanek)
10. SP 40 Lublin im. Leona Kruczkowskiego (Jarosław Sierocki)
11. SMS Niemce (opiekunowie Emanuel Józefacki, Piotr Kot)
12. SP Łuszczów Jana Pawła II (opiekun Maciej Kleszcz)
13. SP Wożuczyn im. Błażeja Nowosada (Aneta Żółcińska)
14. SP 6 Lublin im. Romualda Traugutta (opiekun Janusz Olech)
Od 18 listopada 2013 obowiązuje nowy grafik treningów.
Seniorzy trenują:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobota - indywidualnie na siłowni w Klubie,
środa - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 17.30.
Juniorzy*:
poniedziałek - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 18.00,
środa - na macie w Forma Gym - Centrum Sportowe, Al. Racławickie 21, godz. 18.00,
sobota - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 10.00.
*Rocznik 95 trenuje z seniorami, 96 z kadetami przy czym wspólny trening (tych roczników) w poniedziałek na Podwalu z kadetami.
Kadeci:
poniedziałek - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 18.00,
środa - na macie w Forma Gym - Centrum Sportowe, Al. Racławickie 21, godz. 18.00,
sobota - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 10.00.
Młodzicy:
poniedziałek - na macie w Forma Gym - Centrum Sportowe, Al. Racławickie 21, godz. 18.00,
czwartek - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 18.00,
sobota - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 11.30.
Żacy:
wtorek - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 18.00,
czwartek - na macie Globus (mata judo), ul. K. Wielkiego 8, godz. 17.00.
Mini żacy:
wtorek - na sali w ZS Nr 1, ul. Podwale 11, godz. 18.00.