Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Październik 2014
Home 2014 październik
Październik 2014

Tworzymy klasę rugby w technikum

Drukuj

29 października 2014, w środę, o godzinie 17.45 w auli Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Magnoliowej 8 w Lublinie odbędzie się zebranie informacyjne dotyczące możliwości utworzenia w roku szkolnym 2015/2016 klasy sportowej o profilu rugby w Technikum Mechanicznym.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w pierwszej klasie rugby zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami.

Wszelkich informacji
w tym zakresie udziela trener Maciej Powała-Niedźwiecki
tel. 603 888 697.


 

Zwycięstwa kadetów i juniorów

Drukuj

W dzisiejszych meczach rozegranych w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasze drużyny pewnie pokonały rywali z Pogoni Siedlce. W obu spotkaniach goście nawiązywali równorzędną walkę tylko w pierwszej części, w drugiej gospodarze zdecydowanie powiększali przewagę.

 

Kadet

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 24:3 (5:3)

Punkty:
Arkadiusz Dankiewicz 5,
Kacper Wiśniewski 5,
Michał Musur 5,
Konrad Posłajko 5,
Kamil Owczarek 4.

 

Junior

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 38:5 (12:0)

Punkty:
Marcel Frątczak 10,
Maciej Grabowski 8,
Patryk Kasperowicz 5,
Daniel Golonka 5,
Wojciech Lubisz 5,
Patryk Zalewski 5.

 

 

Powołania na Mistrzostwa Europy do lat 19

Drukuj

PZRTrener reprezentacji Polski U19 Tomasz Borowski powołał na Mistrzostwa Europy do lat 19 dwóch zawodników Budowlanych Lublin. Do Lizbony wyjadą – Artur Bartoszewski i Piotr Wiśniewski. W rezerwie jest Wojciech Lubisz.

Zgrupowanie rozpocznie się 22.10.2014 w Warszawie, skąd 26.10. kadrowicze wylecą do Portugalii.


 

 

Wysokie zwycięstwo Budowlanych

Drukuj

AlfaKSBBudowlani Lublin – Alfa Bydgoszcz 98:0 (43:0)

Dwa zwycięstwa odniesione na wyjeździe przez ekipę z Bydgoszczy mogły sugerować, że dzisiejsze spotkanie będzie wyrównane, jednak już w pierwszej minucie przyłożenie dla lublinian zdobył Adam Bobruk, a w 10. minucie było 17:0. W tym momencie oczywiste się stało, że w tym meczu zwycięzcami mogą być tylko Budowlani, niewiadomą pozostawał rozmiar zwycięstwa.

Niekwestionowanym „królem” pola punktowego został nie kto inny, jak Wojciech Król, który aż sześciokrotnie przyłożył piłkę na polu punktowym rywali. Piotr Skałecki uczynił to trzy razy, ale dorzucił jeszcze 9 celnych podwyższeń, co dało imponujący bilans trzydziestu trzech punktów.

Poza wysokim zwycięstwem cieszą zmiany wykonane przez lubelskich trenerów. Zmiennicy, wielokrotnie jeszcze juniorzy, wcale nie zwolnili tempa zdobywania punktów i mieli świetną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.

Skład:
Arkadiusz Ziemak (Dariusz Gąska), Adam Bobruk (Marcin Mazur), Kamil Wiecaszek (Jakub Łuczyński), Artur Bartoszewski, Robizon Kelberaszwili, Tomasz Zduńczuk, Konrad Zając, Wojciech Król, Bartłomiej Łukaszek (Wojciech Lubisz), Piotr Skałecki, Marcin Dzioch (Michał Rachwał), Krzysztof Szczepański (Bartłomiej Baran), Grzegorz Szczepański (Jakub Rachwał), Arkadiusz Maksim, Marcin Tatara (Filip Janeczko).

Punkty:
Piotr Skałecki 33,
Wojciech Król 30,
Grzegorz Szczepański 10,
Arkadiusz Maksim 10,
Adam Bobruk 5,
Tomasz Zduńczuk 5,
Konrad Zając 5.


 

W sobotę gramy z Alfą Bydgoszcz

Drukuj

AlfaKSBBudowlani Lublin - Alfa Bydgoszcz

Zgodnie z kalendarzem I ligi mecz z Alfą Bydgoszcz powinien odbyć się 25 października 2014 w Bydgoszczy. Na prośbę bydgoskiego klubu nastąpiła zmiana terminu i gospodarza. Mecz zostanie rozegrany 18 października o godzinie 14.00 w Lublinie na stadionie przy ulicy Krasińskiego. Będzie to pierwsze ligowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami.

Alfa zaczęła sezon od bardzo wysokiej porażki ze Skrą w Warszawie (0:102), ale w dwóch kolejnych wyjazdach bydgoszczanie zwyciężyli swoich rywali. Pokonali Frogs Warszawa 43:7 i Budowlanych Łódź 54:31. Dopiero Legia Warszawa przerwała ich dobrą passę wygrywając 42:26.

Nasza drużyna dotychczas wygrała wszystkie spotkania. Liczymy, że kibice jak zwykle dopiszą, a seniorzy Budowlanych postarają się dopisać kolejne 5 punktów do swojego dorobku.

 

Zwycięstwo w „siódemkach”

Drukuj

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych seniorzy naszego klubu wzięli udział w kolejnym turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Polski w rugby 7. Budowlani Lublin okazali się zdecydowanie najlepsi. Wygrali wysoko wszystkie mecze. Szczególnie cieszy zwycięstwo w finale z RC Rudą Śląską, z którą w pierwszym turnieju przegraliśmy dwukrotnie.

Wyniki

Budowlani Lublin – RC Sanok 41:0

Punkty:

Grzegorz Szczepański 10,
Piotr Skałecki 6,
Marcin Tatara 5,
Artur Bartoszewski 5,
Filip Janeczko 5,
Wojciech Król 5,
Michał Rachwał 5.


Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 45:7

Punkty:
Grzegorz Szczepański 12,
Piotr Skałecki 11,
Krzysztof Szczepański 5,
Wojciech Król 5,
Wojciech Lubisz 5,
Bartłomiej Łukaszek 5,
Marcin Tatara 2.


Budowlani Lublin – RC Częstochowa 29:5

Punkty:

Piotr Skałecki 12, 
Artur Bartoszewski 5, 
Kamil Wiecaszek 5, 
Filip Janeczko 5, 
Bartłomiej Łukaszek 2.


½ finału

Budowlani Lublin – AZS Rzeszów 38:0

Punkty:

Piotr Skałecki 18,
Marcin Tatara 10,
Tomasz Zduńczuk 5,
Krzysztof Szczepański 5.


Finał

Budowlani Lublin RC Ruda Śląska 54:0

Punkty:
Grzegorz Szczepański 16,
Piotr Skałecki 14,
Kamil Wiecaszek 10,
Bartłomiej Łukaszek 9,
Filip Janeczko 5.


 

Mecz z łódzkimi Budowlanymi odwołany!

Drukuj

Wiadomość z ostatniej chwili!

Zapowiadany na sobotę (4.10.2014) mecz pomiędzy Budowlanymi Lublin i Budowlanymi Łódź odbędzie się w innym terminie.

Władze KS Budowlani Łódź w ostatniej chwili poprosiły o zmianę terminu ze względu na problemy kadrowe swojej drużyny.

O ustalonej, nowej dacie, rozegrania meczu poinformujemy niezwłocznie.

Dla kibiców, którzy zarezerwowali czas i przybędą na stadion przy ulicy Krasińskiego lubelscy Budowlani rozegrają grę treningową między sobą. 

 

Budowlani kontra Budowlani

Drukuj

Budowlani LodzKSBBudowlani Lublin - KS Budowlani Łódź

Już po raz czwarty lubelscy Budowlani zagrają w I lidze w nowym sezonie.

Tym razem zmierzymy się z Budowlanymi z Łodzi. Łódzki klub ma ogromne tradycje i wiele medali na koncie. W 2010 roku zespół seniorów przeszedł do Spółki Sportowej Budowlani i tam z powodzeniem występuje w ekstralidze. Po dwóch latach przerwy Klub Sportowy Budowlani Łódź wznowił udział w rozgrywkach seniorskich i występuje w I lidze. W poprzednim sezonie spadł do II ligi, ale na skutek rezygnacji z gry w tej klasie rozgrywkowej Czarnych Pruszcz Gdański ponownie występuje na zapleczu ekstraligi.

Pierwszy mecz tego sezonu łodzianie mieli przełożony, w drugim ulegli Legii Warszawa 14:64 a w trzecim na własnym boisku przegrali z Alfą Bydgoszcz 31:54. Nasz sobotni rywal to mieszanka doświadczenia i młodości. W zespole występuje duża grupa utalentowanych juniorów, aktualnych mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej.

Liczymy, że passa zwycięstw naszej drużyny zostanie utrzymana i tym razem. W czym, z pewnością pomogą, jak zwykle licznie zgromadzeni kibice.

Zapraszamy – w sobotę o godzinie 14.00 na boisko klubowe przy ul. Krasińskiego 11.


 


Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj8
W tym tygodniu40
W tym miesiącu205
Łącznie1724570