Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 luty 2016
Home 2016 luty
luty 2016

Sparing z Legią

Drukuj

Legia Warszawa – Budowlani Lublin 0:35

W piątek (26.02.2016) w późnych godzinach wieczornych na sztucznym boisku pod balonem nasi seniorzy zagrali pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Poniżej krótka relacja trenera Sebastiana Berestka z tego spotkania:  

- Sparing odbył się na boisku bocznym PEPSI ARENY przy ul. Łazienkowskiej 3. Graliśmy systemem 3 x 20 min, a punkty można było zdobywać tylko przez przyłożenie. 

Pierwsze 20 minut to zdecydowana i widoczna przewaga naszej drużyny, większość czasu znajdowaliśmy się na połowie przeciwnika, prowadząc dobrą grę w stałych fragmentach oraz ciekawe i dynamiczne akcje ofensywne w grze otwartej. Skuteczna gra kombinacyjna oraz dobre współdziałanie formacji młyna i ataku zaowocowało zdobywaniem punktów przez zawodników obu formacji.

W kolejnych tercjach dokonaliśmy wielu zmian na różnych pozycjach i sprawdziliśmy kilka ustawień. Po tych roszadach gra nie straciła na dynamice i skuteczności.

Mieliśmy do dyspozycji 24. zawodników, a w Lublinie z powodu kontuzji i obowiązków zawodowych zostało jeszcze kilku.

Kolejny sparing odbędzie się w Lublinie 12.03.2016 (sobota) na bocznym boisku Areny o godzinie 15.00 z RC Ruda Śląska.


 

Juniorzy i kadeci w Kijanach

Drukuj

Nie tylko najmłodsi spędzają ferie z rugby. Również ich starsi koledzy - kadeci i juniorzy wyjechali z Lublina na obóz sportowy.

W dniach 15-19.02.2016 łącznie 38 zawodników przebywało w Kijanach. Obie ekipy trenowały dwa razy dziennie.

Przed południem kadeci doskonalili sprawność ogólną i technikę indywidualną na macie, a juniorzy pracowali nad techniką indywidualną i kształtowaniem cech motorycznych na boisku Orlik.

Po południu drużyny trenowały wspólnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Podczas różnorodnych form gier, od uproszczonej po właściwą, doskonalili technikę i taktykę.

Po kolacji odbywały się treningi teoretyczne poświęcone analizie wideo gier treningowych, pogłębianiu znajomości przepisów gry, wiedzy z  zakresu diety sportowca oraz zagadnieniom antydopingu.


 

Sparingi seniorów

Drukuj

W ramach przygotowań do rundy wiosennej w najbliższym czasie drużyna seniorów planuje rozegrać sparingi z Legią Warszawa w Warszawie 26.02.2016 (piątek) o godzinie 21.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią na PEPSI Arenie oraz w Lublinie 12.03.2016 (sobota) na bocznym boisku Areny o godzinie 15.00 z RC Ruda Śląska.

W dniach 17-19.03.2016 w Miętnem odbędzie się trzydniowa konsultacja zakończona grą kontrolną (przeciwnik w trakcie ustalania).

 

Ferie z rugby

Drukuj

W dniach 13-17.02.2016 odbyły się „Ferie z rugby” zorganizowane dla najmłodszych zawodników KS Budowlani Lublin.

Pod okiem trenerów Rafała Jadacha i Sebastiana Berestka  młodzi rugbiści wzięli udział w obozie sportowym w Krasnymstawie. Trenowali na obiektach tamtejszego MOSiR i Zespołu Szkół nr 1.


Program pobytu obejmował dwa treningi dziennie. Zajęcia odbywały się w hali sportowej, na macie zapaśniczej i boisku ze sztuczną nawierzchnią. Mimo napiętego harmonogramu nie zabrakło czasu na wizytę na pływalni i lodowisku.

Dodatkowo przez dwa dni kadrę trenerską wsparli dwaj czołowi gracze drużyny seniorów Maciej Grabowski i Wojciech Lubisz.


Wszyscy zawodnicy byli ogromnie zaangażowani podczas treningów. Szczególnie cieszą postępy najmłodszych, czyli mini-żaków, którzy podczas zgrupowania uczyli się nowych elementów i doskonalili grę w rugby (kontakt). Na dużej macie zapaśniczej, wymiarami zbliżonej do boiska żaków, mogli rozgrywać gry szkolne. Tym razem TAGI leżały głęboko schowane w worku ze sprzętem.

Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana podczas zgrupowania zaowocuje sukcesami w rywalizacji sportowej w nadchodzącym sezonie.


 

Odwołane treningi żaków i mini żaków

Drukuj

W związku z organizowanym wyjazdem na obóz sportowy zawodników kategorii żak i mini żak, treningi tych grup w poniższych terminach są ODWOŁANE:

- sobota 13.02.2016
- wtorek 16.02.2016
- środa 17.02.2016

Od soboty 20.02.2016 wracamy do stałego harmonogramu treningowego.

trener
Sebastian Berestek

 


Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj8
W tym tygodniu57
W tym miesiącu149
Łącznie1724193