Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 maj 2016
Home 2016 maj
maj 2016

Sukces młodzików w MMM

Drukuj

Bardzo dobrze spisali się młodzicy naszego klubu w rozgrywanych w Siedlcach Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Drugie miejsce to najwyższa lokata w historii startów Budowlanych w tych rozgrywkach.

Budowlani Lublin – BBRC Łódź 33:0,  
Budowlani Lublin – Orkan I Sochaczew 0:7

Półfinał:
Budowlani Lublin – Orkan II Sochaczew 28:0

Finał:  
Budowlani Lublin – Orkan I Sochaczew 7:21

Klasyfikacja końcowa:
1. Orkan I Sochaczew
2. Budowlani Lublin
3. Budowlani Łódź
4. Orkan II Sochaczew
5. Pogoń Siedlce
6. BBRC Łódź
7. Skra Warszawa

Skład i zdobyte punkty:
Krystian Litke 28, Paweł Siedlecki 15, Grzegorz Kędzierski 10, Dominik Tomaszewski 5, Jakub Siczek 5, Jakub Dec 5, Przemysław Gilas, Aleksander Mucha, Gabriel Brożek, Jakub Sprawka, Karol Sałatka, Sylwester Gąska.

 

Porażka z Juvenią

Drukuj

JuveniaKSBBudowlani Lublin – Juvenia Kraków 29:39 (15:15)

Od porażki zaczęliśmy walkę o ekstraligę. Po wyrównanym, dramatycznym i stojącym na dobrym poziomie meczu ulegliśmy Juvenii dziesięcioma punktami. To dużo i mało. Sądząc po dzisiejszym meczu z pewnością strata do odrobienia. Musimy poprawić koncentrację, co pozwoli na uniknięcie prostych błędów.

Wynik meczu otworzył z rzutu karnego Oleksii Leshchenko. Po kilku minutach było już 3:3. Mecz układał się dobrze, przy niewielkiej przewadze Budowlanych. Kiedy Jakub Jasiński odpoczywał za żółtą kartkę, jeden z kontrataków gości skończył się przyłożeniem skutecznie podwyższonym. Grając jeszcze w czternastu odpowiedzieliśmy przyłożeniem Michała Majchera (8:10). Juvenia zdobyła punkty z kolejnego przyłożenia, przegrywaliśmy już 8:15. W ostatniej akcji pierwszej połowy, rywale nie mogąc utrzymać naszego młyna, zawalili go za co sędzia podyktował karne przyłożenie. Do przerwy było 15:15.

Drugą połowę skuteczniej zaczęli krakowianie, objęli prowadzenie po rzucie karnym. Po bardzo przytomnym zachowaniu się w zagrywce autowej przyłożenie zdobył Bartłomiej Jasiński wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie (22:18). Niestety w tym momencie nastąpił kryzys naszej ekipy, a doskonale grający Konstanty Fursenko raz po raz przełamywał naszą linię obrony. W całym meczu zdobył cztery przyłożenia będąc głównym sprawcą zwycięstwa Juvenii. Przegrywaliśmy już 22:39. Ambicja pozwoliła na zdobycie jeszcze jednego przyłożenia przez Adama Bobruka, które skutecznie podwyższył Oleksii Leshchenko, ustalając wynik meczu na 29:39.

Skład:
Konrad Zając (Michał Świderski), Adam Bobruk, Michał Majcher, Wojciech Król, Paweł Niedziółka (Marcin Mazur), Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Jasiński, Jakub Jasiński (Michał Pietrkiewicz), Wojciech Lubisz, Maciej Grabowski, Arkadiusz Gospodarek (Patryk Jasiński), Bartłomiej Mazur (Patryk Zalewski), Patryk Ćwieka, Jakub Gładkowski (Robert Ciechoński), Oleksii Leshchenko.

Punkty:

Adam Bobruk 10,  
Oleksii Leshchenko 9,
Bartłomiej Jasiński 5,
Michał Majcher 5.

 

Zwycięstwo kadetów

Drukuj

BBRC Łódź – Budowlani Lublin 5:91 (5:31)

W meczu eliminacyjnym mistrzostw Polski kadetów nasze drużyna zwyciężyła w Łodzi z BBRC wręcz astronomicznym wynikiem. Sprawili swoim rywalom bardzo zimny prysznic.  

Skład:
Rafał Ilczak, Gabriel Brożek (Jędrzej Grzelak), Mateusz Kociuba, Mateusz Kozaczuk, Karol Sałatka (Kamil Trąbka), Przemysław Gilas (Jakub Dec), Adrian Jóźwiak (Łukasz Marzec), Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Grzegorz Kędzierski (Stanisław Wojciechowski), Mikołaj Talarowski, Jakub Siczek (Eryk Wnuk), Jacek Komsta (Paweł Targoński), Jakub Sprawka (Kacper Pycka).

Punkty:
Paweł Siedlecki 26,
Mikołaj Talarowski 15,
Dominik Tomaszewski 10,
Gabriel Brożek 5,
Jędrzej Grzelak 5,
Mateusz Kociuba 5,
Mateusz Kozaczuk 5,
Karol Sałatka 5,
Aleksander Mucha 5,
Jacek Komsta 5,
Grzegorz Kędzierski 5.

 

Jesteśmy w finale I ligi

Drukuj

KSBCzarniCzarni Pruszcz Gdański – Budowlani Lublin 10:38 (5:15)

W półfinale I ligi nasi seniorzy zwyciężyli na wyjeździe z wyżej rozstawionym po rundzie zasadniczej rywalem. W ten sposób zakwalifikowali się do finałowego dwumeczu z Juvenią Kraków, którą już za tydzień będziemy podejmować w Lublinie.

Mecz zaczął się od szybkiego prowadzenia Budowlanych. Już w 4 minucie pierwsze przyłożenie dla zespołu zdobył Maciej Grabowski. Co prawda gospodarze doprowadzili do remisu 5:5, ale już do końca pierwszej części gry punktowali tylko Budowlani. Oleksii Leshchenko z rzutu karnego w 24. minucie i w 40. z podwyższenia po położeniu Adama Bobruka.

Po przerwie wynik był pod kontrolą. W 45. minucie położył Bartłomiej Jasiński, kolejne 6 punktów z rzutów karnych zdobył Leshchenko, w 70. minucie dołożył kolejne 2 punkty po podwyższeniu przyłożenia Piotra Wiśniewskiego. Wynik ustalił przyłożeniem w 75. minucie Adam Bobruk. W tej części gry gospodarze odpowiedzieli tylko pięcioma punktami.

Gratulujemy efektownego zwycięstwa i kibicujemy w finale!

Skład:
Michał Majcher (Marcin Mazur), Adam Bobruk, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Paweł Niedziółka (Michał Świderski), Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Jasiński, Jakub Jasiński (Michał Pietrkiewicz, Konrad Zając), Wojciech Lubisz, Miroslav Shuliak, Arkadiusz Gospodarek (Jakub Gładkowski), Bartłomiej Mazur, Patryk Ćwieka, Maciej Grabowski (Patryk Zalewski), Oleksii Leshchenko.

Punkty:
Oleksii Leshchenko 13,
Adam Bobruk 10,
Piotr Wiśniewski 5,
Bartłomiej Jasiński 5,
Maciej Grabowski 5.

 

Testy sprawnościowe do klasy rugby

Drukuj

Pilka KSBKS Budowlani Lublin, Lubelski Okręgowy Związek Rugby oraz Gimnazjum nr 2 w Lublinie zapraszają kandydatów do klasy rugby na testy sprawnościowe.

Spotykamy się 18 maja 2016 (środa) godzina 14.00 na orliku przy ul. Lwowskiej 11.

ZACZNIJ Z NAMI SPEŁNIAĆ MARZENIA!

 

Eliminacje Mistrzostw Polski Juniorów i Kadetów

Drukuj

Wczoraj seniorzy, dzisiaj juniorzy i kadeci (15.05.2016) zmierzyli się ze swoimi imiennikami w ramach eliminacji mistrzostw Polski w obu kategoriach wiekowych.  Młodzi zawodnicy z Łodzi wzięli  rewanż za porażkę seniorów i dwukrotnie zwyciężyli w Lublinie.

Juniorzy
Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 17:23 (10:7)

Pomimo prowadzenia do przerwy i zdobycia większej liczby przyłożeń nasi juniorzy, którzy walczą także o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży musieli uznać wyższość swoich rywali.

Skład:
Arkadiusz Dankiewicz, Dawid Polak, Piotr Więckowski (Artur Białota), Jakub Siwiec, Damian Urban, Kacper Wiśniewski, Oskar Rudziński, Michał Musur, Damian Mazuś, Maciej Borówka, Łukasz Mańko-Musiał, Wojciech Brzezicki, Jakub Kamiński, Dominik Matejko, Stanisław Kasprzak.

Punkty:
Jakub Siwiec 5,
Michał Musur 5,
Jakub Kamiński 5,
Wojciech Brzezicki 2.

Kadeci
Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 5:38 (5:5)


Nasi kadeci bardzo dobrze spisali się w pierwszej połowie meczu remisując z faworyzowanym zespołem z Łodzi. Niestety po przerwie zabrakło sił i doświadczenia. Pomimo porażki duże słowa uznania za postawę w dzisiejszym spotkaniu.

Skład:
Rafał Ilczak, Gabriel Brożek, Adrian Jóźwiak, Karol Sałatka (Eryk Wnuk), Mateusz  Kozaczuk, Sylwester Gąska (Jędrzej Grzelak), Jakub Dec (Przemysław Gilas), Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha (Kacper Pycka), Paweł Siedlecki, Krystian Litke (Jakub Siczek), Mikołaj Talarowski, Grzegorz Kędzierski, Jakub Sprawka (Stanisław Wojciechowski), Jacek Komsta.

Punkty:
Rafał Ilczak 5.


 

Zwycięstwo z Budowlanymi Łódź

Drukuj

BudLodzKSBBudowlani Lublin – Budowlani Łódź 30:17 (8:10)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej I ligi nasi seniorzy wygrali ze swoimi imiennikami z Łodzi, zdobywając punkt bonusowy za cztery przyłożenia.

Dzisiejsi rywale przyjechali do Lublina w bardzo wzmocnionym składzie. Między innymi grał Kamil Bobryk, na co dzień występujący we Francji, kapitan reprezentacji Polski, Paweł Poniatowski pozyskany ze Skry Warszawa, reprezentant Polski, trzech zawodników z Ukrainy, Marcin Krześniak, reprezentant Polski w rugby 7 oraz kilku innych nowych zawodników. Nie pomogło to jednak gościom. Mimo, że prowadzili do przerwy dwoma punktami, to zespołem lepszym byli gospodarze.

Już na początku meczu bardzo ładne przyłożenie zdobył Arkadiusz Gospodarek. Łodzianie zmniejszyli przewagę z rzutu karnego (3:5). Grając w przewadze liczebnej (Jakub Jasiński odpoczywał 10 minut za żółtą kartkę), po jednym z niewielu błędów w obronie naszej drużyny, zdobyli skutecznie podwyższone przyłożenie. Po karnym Oleksiia Leshchenki przegrywaliśmy do przerwy 8:10.

W drugiej połowie zdecydowanie więcej inicjatywy przejawiali nasi zawodnicy zdobywając kolejne trzy przyłożenia. Dopiero w końcówce, goście podjęli ambitną grę celem zmniejszenia wysokości porażki. Udało się im to w ostatniej minucie.

Cieszy pewne zwycięstwo, dobra, a momentami bardzo dobra postawa drużyny. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół z doskonale prowadzącym grę łącznikiem ataku  Miroslavem Shuliakiem na czele.

Kolejny mecz to już półfinał play off pierwszej ligi. Zagramy na wyjeździe z Czarnymi Pruszcz Gdański lub Juvenią Kraków.

Skład:

Michał Majcher (Konrad Zając), Adam Bobruk, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Paweł Niedziółka (Michał Pietrkiewicz), Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Jasiński, Jakub Jasiński (Michał Świderski), Wojciech Lubisz (Patryk Jasiński), Miroslav Shuliak, Arkadiusz Gospodarek (Jakub Gładkowski), Bartłomiej Mazur (Patryk Zalewski), Patryk Ćwieka (Robert Ciechoński), Maciej Grabowski, Oleksii Leshchenko.

Punkty:
Oleksii Leshchenko 10,
Arkadiusz Gospodarek 5,
Jakub Jasiński 5,
Bartłomiej Jasiński 5,
Piotr Wiśniewski 5.

 

Kurs sędziowski

Drukuj

KSBLOZRLubelski Okręgowy Związek Rugby i Klub Sportowy Budowlani Lublin organizują szkolenie na Okręgowego Sędziego Rugby TAG.

Szkolenie odbędzie się 17 maja 2016 o godzinie 16.00 w świetlicy klubowej.
Zakończy się egzaminem. Absolwenci uzyskają prawo sędziowania turniejów szkolnych, miejskich i wojewódzkich.  

Zapraszamy wszystkich chętnych!

 

Juniorzy i kadeci grali z Orkanem Sochaczew

Drukuj

W ramach eliminacji mistrzostw Polski kadetów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii juniorów Budowlani Lublin spotkali się na wyjeździe z Orkanem Sochaczew. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem gospodarzy.

Kadeci
Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 40:3 (19:3)

Skład:

Rafał Ilczak, Gabriel Brożek (Jędrzej Grzelak), Mateusz Kociuba, Mateusz Kozaczuk, Karol Sałatka, Sylwester Gąska (Przemysław Gilas), Adrian Jóźwiak, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Jakub Sprawka (Stanisław Wojciechowski), Grzegorz Kędzierski, Mikołaj Talarowski (Jakub Siczek), Krystian Litke (Jakub Dec), Jacek Komsta, (Kacper Pycka).

Punkty:

Paweł Siedlecki 3

Juniorzy
Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 13:5 (3:0)

Skład:

Arkadiusz Dankiewicz, Damian Urban, Piotr Więckowski, Kacper Wiśniewski, Oskar Rudziński, Michał Musur, Jakub Siwiec, Damian Mazuś, Wojciech Brzezicki, Jakub Kamiński, Dominik Matejko, Łukasz Mańko-Musiał, Stanisław Kasprzak, Dawid Polak.  

Punkty:
Michał Musur 5.


 

Turniej rugby w Gimnazjum Nr 2

Drukuj

W ramach promocji klasy profilowanej w rugby 11 maja 2016 od godziny 10.00 na boisku Orlik Gimnazjum Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy Lwowskiej 11 w Lublinie odbędzie się I Turniej Rugby Tag klas VI Szkół Podstawowych Lublina o Puchar Dyrektora Szkoły.

Zawody zostaną zorganizowane we współpracy z KS Budowlani Lublin oraz pod patronatem Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby.

Turniej będzie jednocześnie eliminacjami ogólnopolskich rozgrywek Szkolnej Ligi Rugby Tag.

Zainteresowanych uczniów szkół podstawowych serdecznie zapraszamy!


 

Klasa rugby w Gimnazjum Nr 2

Drukuj

                                        

Ogłaszamy nabór do klasy rugby w Gimnazjum nr 2 w Lublinie we współpracy z klubem KS Budowlani Lublin i pod patronatem Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby.

Proponujemy:

- autorski program szkolenia
- wykwalifikowaną kadrę
- trzy treningi tygodniowo zintegrowane z planem lekcji
- bezpłatny sprzęt i strój sportowy (koszulka, spodenki, getry)
- bezpłatne obozy, zgrupowania i konsultacje szkoleniowe
- nowoczesne obiekty sportowe (naturalne boisko trawiaste, orlik, basen SP23)
- powoływanie wyróżniających się zawodników do kadry wojewódzkiej i narodowej
- współpracę z profesjonalnymi zawodnikami rugby

DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH!
http://www.gimnazjum2.lublin.pl/oferta-edukacyjna-2016-2017.html


 


Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj38
Wczoraj188
W tym tygodniu1070
W tym miesiącu2159
Łącznie1726777