Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 lipiec 2017
Home 2017 lipiec
lipiec 2017

Porażka w finale

Drukuj

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 10:12

Naszym juniorom nie udało zdobyć się złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W finale minimalnie ulegli rywalom z gdańskiej Lechii.

Punkty:
Oskar Rudziński 5,
Artur Białota 5.

Gratulujemy świetnej postawy i srebrnego medalu!

Srebrni medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rugby

Na zdjęciu stoją, od lewej: 
Jacek Zalejarz – trener, Oskar Rudziński, Kacper Wiśniewski, Dawid Polak,
Adrian Jóźwiak, Gabriel Brożek, Jacek Komsta, Artur Białota,
Jakub Maciejewski, Karol Sałatka, Damian Mazuś, Damian Urban,
Dominik Tomaszewski, Rafal Ilczak, Piotr Choduń – II trener.
Klęczą:
Grzegorz Kędzierski, Konrad Posłajko, Stanisław Kasprzak, Mikołaj Talarowski,
Maciej Borówka, Jakub Kamiński, Jakub Musur, Łukasz Mańko-Musiał,
Paweł Siedlecki, Bartosz Kozłowski, Aleksander Mucha, Kacper Pycka.
Leży: Bartłomiej Daszczyk.


 

Juniorzy grają o złoto

Drukuj

Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 10:7

Po trzecim zwycięstwie z rzędu w meczach grupowych, nasi juniorzy zapewnili sobie medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W niedzielę zmierzą się w finale o najwyższe laury. Mecz był bardzo wyrównany i miał dramatyczny przebieg.

Zaczęliśmy od prowadzenia 7:0 po przyłożeniu Jakuba Kamińskiego i podwyższeniu Konrada Posłajki. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie rywale wyrównali na 7:7. W ostatniej minucie meczu Konrad Posłajko wykorzystał rzut karny, dając w ten sposób prawo gry o złoty medal.

Gratulujemy całej drużynie z trenerem Jackiem Zalejarzem na czele!

Skład:
Rafał Ilczak, Damian Urban, Artur Białota (Bartłomiej Daszczyk), Dominik Tomaszewski (Karol Sałatka), Adrian Jóźwiak (Gabriel Brożek), Kacper Wiśniewski, Oskar Rudziński, Michał Musur, Aleksander Mucha (Damian Mazuś), Maciej Borówka (Paweł Siedlecki), Mikołaj Talarowski, Jakub Kamiński, Łukasz Mańko-Musiał, Konrad Posłajko, Stanisław Kasprzak.

Punkty:
Jakub Kamiński Jakub 5,
Konrad Posłajko 5.


 

Kolejne zwycięstwo juniorów

Drukuj

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 38:0 (24:0) 

Już drugie zwycięstwo odnieśli juniorzy Budowlanych Lublin na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Tym razem wysoko pokonali rówieśników z Krakowa.

Trzymamy kciuki, oby tak dalej! 

Punkty:
Bartłomiej Daszczyk 10,
Jakub Kamiński 10,
Konrad Posłajko 8,
Kacper Wiśniewski 5,
Stanisław Kasprzak 5.

 

 

Juniorzy zaczęli od zwycięstwa

Drukuj

Budowlani Lublin – Arka Gdynia 19:7 (19:0)

W pierwszym meczu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży juniorzy naszego klubu pokonali Arkę Gdynia. Zwycięstwo zagwarantowali sobie w pierwszej połowie, w której uzyskali cztery położenia i wysokie prowadzenie. W drugiej części mecz się wyrównał, z lekką przewagą rywali, którzy jednak nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Skład:
Rafał Ilczak, Damian Urban, Artur Białota (Gabriel Brożek), Dominik Tomaszewski (Adrian Jóźwiak), Kacper Wiśniewski, Oskar Rudziński, Bartłomiej Daszczyk, Michał Musur, Damian Mazuś (Aleksander Mucha), Maciej Borówka (Paweł Siedlecki), Grzegorz Kędzierski (Mikołaj Talarowski), Jakub Kamiński, Łukasz Mańko-Musiał, Konrad Posłajko, Stanisław Kasprzak.

Punkty:
Michał Musur 5,
Dominik Tomaszewski 5,
Bartłomiej Daszczyk 5,
Konrad Posłajko 4.


 

Wspominamy Klubowy Rodzinny Piknik Rugby

Drukuj

Piękna letnia pogoda skłoniła nas do przypomnienia Klubowego Rodzinnego Pikniku Rugby, który odbył się miesiąc temu. Jak udana była to impreza może świadczyć artykuł jednego z rodziców pana Mariusza Muchy opublikowany w Nowym Tygodniu (26.06.–2.07.2017).

"Tata, syn i jajo, czyli Klubowy Piknik Rodzinny Rugby

Co tam się nie działo…było jajo, świetna zabawa, pyszne jedzenie i co najważniejsze sportowe emocje w stylu rugby. Klub Budowlani Lublin wspólnie z rodzicami najmłodszych rugbistów zorganizowali po raz kolejny zakończenie sezonu. Zawodnicy najpierw zagrali ze sobą, potem zaprosili na wspólny mecz swoich rodziców...
W niedzielę 18.06.2017 obiekty sportowe KS Budowlani przy ul. Krasińskiego opanowali najmłodsi rugbiści i ich rodzice. Żacy, czyli czternastolatkowie i mini żacy – nawet kilkuletnie szkraby zagrali turniej ze swoimi kolegami z klubu KMR Siedlce. Choć formuła rugby TAG nie zakłada kontaktu, zamiast szarży należy jedynie zerwać TAG, czyli przyczepioną przy pasie wstęgę, to emocji nie brakowało.

- Zdobyłem trzy przyłożenia i jestem najszczęśliwszy na świecie – cieszył się po swojemu dziesięcioletni Adam.
Emocje sięgnęły zenitu, kiedy na boisku pojawili się także rodzice. Drużyny były mieszane, tak aby każdy tatuś lub mamusia mogli być w jednym teamie ze swoją pociechą. 

Chętnych było tak wielu, że powstały trzy drużyny, a ławki rezerwowych pękały w szwach.
Wśród dorosłych nie zabrakło  byłych rugbistów Budowlanych Lublin, którzy po zakończeniu kariery wciąż z wielką tęsknotą patrzą na boisko z charakterystycznymi słupami w kształcie litery H. Paweł Niedziółka, do niedawna podpora młyna lubelskich rugbistów i ojciec dwóch mini żaków, Mikołaja i Bartosza stanął z nimi na murawie.

- Najbardziej cieszy mnie zaangażowanie rodziców, miło się ogląda, jak wspólnie z dziećmi bawią się na boisku. Szczególnie, że dla większości to pierwszy kontakt z jajowatą piłką – ocenia Niedziółka senior.

Jednym z nich był  Grzegorz Nowicki.
- Niezapomniane przeżycie, na pewno nie ostatnie – zapewnia ojciec Ragnara.

Po meczu, jak na tradycje rugby przystało, wszyscy spotkali się na tzw. trzeciej połowie, czyli wspólnym biesiadowaniu. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności pani Beaty Pecyny, mamy jednego z młodziutkich rugbistów stoły uginały się od jadła z grilla. A pozostali rodzice dzielnie stanęli do konkursu ciast… Choć wszystkie były smakowite, to największe uznanie zyskał tort pani Edyty Filas, z przepięknym logiem Polskiego Związku Rugby.   

- Klubowy Rodzinny Piknik Rugby to już nasza klubowa tradycja.  Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania wszystkich rodziców naszych zawodników – sumuje trener Sebastian Berestek, spirytus movens całej piknikowej przygody.

- To było bardzo przyjemne, sportowe oraz rodzinne niedzielne popołudnie i mam nadzieję, że za rok będzie co najmniej tak samo dobrze."

Mariusz Mucha

Zdjęcia pana Grzegorza Deca.


 

Brązowy medal kadetów

Drukuj

Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 36:0 (19:0)

Trzeci brązowy medal w mistrzostwach Polski zdobyli w tym roku młodzi zawodnicy Budowlanych Lublin. Po kadetach i juniorach w odmianie rugby 7, tym razem kadeci w odmianie rugby XV stanęli na najniższym stopniu podium. W meczu o trzecie miejsce pewnie pokonali swoich rówieśników z Budowlanych Łódź.

Duże słowa uznania dla sztabu szkoleniowego i całej drużyny!

Liczymy, że nasi juniorzy również podejmą walkę o medale w niedługo zaczynającej się Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Skład:
Karol Sałatka, Łukasz Marzec, Sylwester Gąska, Gabriel Brożek, Paweł Targoński, Jakub Dec, Przemysław Gilas, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Stanisław Wojciechowski, Grzegorz Kędzierski, Jan Panasiewicz, Jakub Siczek, Krystian Litke.
Na zmianę weszli:
Aleksander Moczulski, Jakub Hofman, Jakub Durakiewicz, Damian Harasymiuk oraz Kamil Lesicki, Mikołaj Żyśko, Jakub Woźniak.
Z powodu kontuzji w turnieju nie uczestniczyli: Jakub Michno, Jędrzej Grzelak, Jakub Sprawka.

Punkty:
Dominik Tomaszewski 10,
Paweł Siedlecki 6,
Karol Sałatka 5,
Sylwester Gąska 5,
Aleksander Mucha 5,
Grzegorz Kędzierski 5.

Trener: Piotr Choduń.
Asystent i kierownik drużyny: Rafał Jadach.


 

Gramy o medal

Drukuj

Budowlani Lublin – BBRC Łódź 67:6 (24:0)

Po dzisiejszym wysokim zwycięstwie nad BBRC Łódź, kadeci naszego klubu zajęli drugie miejsce w grupie, co daje im prawo gry o brązowy medal.


 

Porażka po walce

Drukuj

Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 14:19 (0:7)

Po wyrównanej walce, nasi kadeci ulegli Orkanowi Sochaczew, pozbawiając się szans gry o pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski. W przypadku zwycięstwa w jutrzejszym meczu z BBRC Łódź będą w sobotę walczyć o trzecią lokatę.

Skład:

Karol Sałatka, Łukasz Marzec, Sylwester Gąska, Gabriel Brożek, Paweł Targoński, Jakub Dec, Przemysław Gilas, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Stanisław Wojciechowski, Grzegorz Kędzierski, Krystian Litke, Jan Panasiewicz, Jakub Siczek.
Na zmianę weszli:
Aleksander Moczulski, Jakub Durakiewicz, Damian Harasymiuk.

Punkty:

Sylwester Gąska 5,
Dominik Tomaszewski 5,
Paweł Siedlecki 4.

Trener:
Piotr Choduń.


 

Dobry początek kadetów

Drukuj

Budowlani Lublin – Arka Gdynia 73:3 (40:0)

Kadeci naszego klubu bardzo dobrze rozpoczęli mistrzostwa Polski. Wysoko i pewnie pokonali rówieśników z Gdyni. Jutro czeka ich ważny dla układu grupy, mecz z jednym z faworytów mistrzostw – Orkanem Sochaczew.

Skład:
Karol Sałatka, Łukasz Marzec, Sylwester Gąska, Gabriel Brożek, Paweł Targoński, Jakub Dec, Przemysław Gilas, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Stanisław Wojciechowski, Grzegorz Kędzierski, Krystian Litke, Jan Panasiewicz, Jakub Siczek.
Na zmianę weszli:
Aleksander Moczulski, Jakub Hofman, Jakub Durakiewicz, Kamil Lesicki, Damian Harasymiuk, Mikołaj Żyśko, Jakub Woźniak.

Punkty:
Paweł Siedlecki 23,
Krystian Litke 20,
Gabriel Brożek 10,
Grzegorz Kędzierski 5,
Dominik Tomaszewski 5,
Jakub Dec 5,
Przemysław Gilas 5.

Trener: Piotr Choduń.


 


Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj13
Wczoraj208
W tym tygodniu677
W tym miesiącu1766
Łącznie1726384