Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 czerwiec 2011
Home 2011 czerwiec
czerwiec 2011

Podsumowanie sezonu 2010/2011

Drukuj

Sezon 2010/2011 pod względem sportowym był dla Budowlanych Lublin udany. Zespół prowadzony przez Piotra Chodunia zakończył rozgrywki na czwartym miejscu w tabeli. Wynik ten należy uznać za sukces, zważywszy, że Budowlani byli beniaminkiem w ekstralidze. Niestety pojawiły się kłopoty organizacyjne, które powodują, że stabilność drużyny jest zagrożona.
Trener Piotr Choduń złożył rezygnację. Znacznie pogorszyła się sytuacja finansowa klubu na skutek drastycznego zmniejszenia wysokości stypendiów jakie z Urzędu Miasta Lublin otrzymywali zawodnicy Budowlanych oraz nieprzyznania stypendiów przez Urząd Marszałkowski dla uczestników młodzieżowych i juniorskich mistrzostw Europy. Stan taki powoduje, że nie wiadomo w jakim składzie drużyna przystąpi do rozgrywek w nowym sezonie.

W dziale Statystyki sezonu dostępne są krótkie podsumowania rundy jesiennej, wiosennej i całego sezonu.
W obu rundach grało łącznie 32 zawodników, a 19 z nich zdobywało punkty. Rekordzistą jest Wojciech Król, który wystąpił we wszystkich spotkaniach i zagrał łącznie 1280 minut. Najskuteczniejszymi zawodnikami  w drużynie byli: Wojciech Piotrowicz - zdobył 66 punktów z karnych i podwyższeń (głównie w rundzie jesiennej), Rafał Janeczko - 37 punktów z karnych i podwyższeń  (wszystkie w rundzie wiosennej) oraz Stanisław Niedźwiecki - 30 punktów z przyłożeń.

 

Konkurs na stanowisko trenera drużyny seniorów

Drukuj

KSBKlub Sportowy Budowlani Lublin ogłasza konkurs na stanowisko trenera drużyny seniorów występującej w Ekstralidze rugby.

Wymagania:

- uprawnienia do prowadzenie zespołu ligowego ? dyplom trenerski lub instruktorski
- doświadczenie w pracy szkoleniowej
- złożenie pisemnej oferty do Klubu w terminie do 15.07.2011

Z upoważnienia Zarządu Klubu
Krzysztof Okapa


 

Powołania do kadry 7

Drukuj

PZR7Piotr Psuj, Rafał Janeczko i Michał Węzka otrzymali powołania na konsultację kadry 7, która wybiera się na drugi turniej Mistrzostw Europy dywizji A w Heidelbergu.
Konsultacja rozpoczyna się już dzisiaj (28.06.2011) w Opalenicy.

 

Dobra postawa zawodników Budowlanych w meczu kadry

Drukuj

PZRReprezentacja Polski seniorów złożona z zawodników ligi polskiej rozegrała mecz kontrolny z aktualnym mistrzem Polski Arką Gdynia. Kadra wygrała 50:24 (21:10).
W barwach biało-czerwonych wystąpiło aż pięciu zawodników Budowlanych Lublin. W pierwszym składzie na boisko wybiegli: Stanisław Niedźwiecki (zdobył 5 punktów), Wojciech Król, Jakub Stelmach, na zmiany weszli Michał Kędra i Adrian Chróściel. Bardzo wysokie noty zebrał Wojciech Król.   

 

Szóste miejsce juniorów

Drukuj

Budowlani Lublin ? Ogniwo Sopot 14:26 (7:7)

Juniorzy Budowlanych, po porażce z Ogniwem, zajęli ostatecznie szóste miejsce w mistrzostwach Polski Juniorów. W ostatnim spotkaniu do przerwy bardzo dzielnie stawiali opór rywalowi, jednak po zmianie stron to zawodnicy Ogniwa zdobyli przewagę i wygrali zawody. Lublinianie nie zaliczą tych mistrzostw do udanych. Z różnych przyczyn drużyna nie mogła wystąpić w najsilniejszym składzie.

Punkty:
Krzysztof  Wiśniewski 5, Patryk Ćwieka 5, Arkadiusz Janeczko 4.

 

Druga porażka na mistrzostwach Polski juniorów

Drukuj

Budowlani Lublin ? Posnania Poznań 3:45 (0:12)

Drugiej porażki doznali juniorzy lubelskich Budowlanych na mistrzostwach Polski. Tym razem ulegli Posnanii Poznań. Tylko do przerwy nasza drużyna próbowała dotrzymać pola, później przewaga rywali była wyraźna. Trzy punkty z rzutu karnego zdobył Arkadiusz Janeczko. Jutro o godzinie 10.30 Budowlani zmierzą się z Ogniwem Sopot w meczu o miejsce piąte miejsce.

Skład:
Oskar Paluch, Kacper Filipczak, Krzysztof Kędra, Rafał Wilkosz, Mateusz Kolasa, Kamil Wielaszek, Kamil Partyka, Krzysztof Wiśniewski, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Łukasz Krzywda, Robert Szymanek, Arkadiusz Maksim, Mariusz Wilk, Arkadiusz Janeczko, Radosław Zaręba.

Punkty:
Arkadiusz Janeczko 3.

 

Porażka na mistrzostwach Polski juniorów

Drukuj

Budowlani Lublin ? Pogoń Siedlce 0:36 (0:7)

W pierwszym meczu rozgrywanych w Sochaczewie mistrzostw Polski juniorów Budowlani wysoko przegrali z Pogonią Siedlce. Nasza drużyna jest osłabiona brakiem 4 juniorów. Muszą ich zastępować kadeci, którzy zgodnie z regulaminem mogą grać tylko połowę spotkania. Jutro lubelscy Budowlani zmierzą się z Posnanią Poznań.

Skład:
Oskar Paluch, Kacper Filipczak, Krzysztof Kędra, Rafał Wilkosz, Mateusz Kolasa, Kamil Wielaszek, Kamil Partyka, Krzysztof Wiśniewski, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Radosław Zaręba, Łukasz Krzywda, Mariusz Wilk, Arkadiusz Janeczko, Arkadiusz Maksim.

 

Wywiad Piotra Chodunia

Drukuj

TVChodunTrener  Budowlanych Lublin Piotr Choduń w poniedziałek 20.06.2011 udzielił wywiadu w Internetowej Telewizji Lublin. Mówił o zakończonym właśnie sezonie i trudnej sytuacji finansowej klubu. Zapowiedział także swoją rezygnację. Wywiad, prowadził redaktor Andrzej Kwiek.

Internetowa Telewizja Lublin umieszcza na swojej stronie również mecze Budowlanych Lublin. Obecnie są dostępne: Budowlani Lublin - Arka Gdynia, Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew i Budowlani Lublin - Budowlani Łódź.

 

Mistrzostwa Polski Juniorów

Drukuj

W środę 22.06.2011 w Sochaczewie rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Juniorów.
Budowlani Lublin występują w grupie B z Posnanią Poznań i Pogonią Siedlce. Do rozgrywek przystąpią 23.06.2011, o 17.30 rozegrają mecz z Pogonią. W piątek 24.06.2011 o tej samej godzinie zagrają z Posnanią. Czwartego dnia Mistrzostw, w sobotę 25.06.2011, odbędą się mecze finałowe o miejsca i medale.

 

Powołania na kadrę seniorów

Drukuj

PZRW czwartek 23.06.2011 w Gdańsku rozpocznie się konsultacja reprezentacji Polski seniorów. Trener Tomasz Putra powołał sześciu zawodników Budowlanych Lublin - Michała Kędrę, Adriana Chróściela, Wojciecha Króla, Stanisława Niedźwieckiego, Wojciecha Piotrowicza i Rafała Szrejbera
W sobotę kadra rozegra mecz z tegorocznym mistrzem Polski - Arką Gdynia.

 

Budowlani bez medalu

Drukuj

KSBLechiaLechia Gdańsk ? Budowlani Lublin 33:0 (16:0)

Nie udał się atak na medal. Seniorzy Budowlanych Lublin wracają z czwartym miejscem.

Lechia Gdańsk okazała się za silna w meczu o brązowy medal i zdecydowanie pokonała nasz zespół. Pierwsze punkty zdobyte przez gospodarzy oraz wysoka skuteczność kopów na bramkę Davida Chartiera ustawiły mecz. Pomimo wysiłków, szczególnie pod koniec pierwszej połowy, nie udało się zdobyć położenia, które być może dodałoby sił naszej drużynie.

Czwarte miejsce i wejście do ścisłej czołówki kraju w roli beniaminka należy uznać za duży sukces. Z pewnością należą się słowa uznania dla wszystkich zawodników i sztabu trenerskiego z Piotrem Choduniem na czele.

Skład:
Michał Kędra, Michał Pietrkiewicz, Adrian Chróściel (Piotr Nojszewski), Łukasz Powałka (Michał Kowal, Sebastian Berestek), Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Stanisław Niedźwiecki, Jakub Jasiński (Krzysztof Banaszek), Jakub Stelmach, Rafał Janeczko, Wojciech Piotrowicz, Paweł Piwnicki (Krzysztof Mirosław), Rafał Szrejber (Piotr Psuj), Piotr Skałecki (Michał Jabłoński), Michał Węzka.

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strona 1 z 2

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj13
W tym tygodniu48
W tym miesiącu154
Łącznie1724519