Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 sierpień 2011
Home 2011 sierpień
sierpień 2011

Plebiscyt na najlepszego zawodnika

Drukuj

Trener Andrzej Kozak, wraz z zawodnikami pierwszej drużyny Budowlanych Lublin tworzą plebiscyt na najlepszego zawodnika sezonu 2011/2012. Gracze oceniają swoją grę przyznając po każdym meczu 3, 2 lub 1 punkt dla tych zawodników, którzy ich zdaniem byli najlepsi. Rugbista z największą ilością punktów po zakończeniu sezonu zostanie zwycięzcą. Szczegóły oraz ranking po meczu z Orkanem w dziale Plebiscyt.

 

Lubelski akcent na Litwie

Drukuj

PZRugbyPodczas turnieju eliminacyjnego Grupy Północnej Mistrzostw Europy U20 rozgrywanego na Litwie w Jurbarkas reprezentacja Polski pokonała Łotwę 86:0. W składzie wystąpiło dwóch zawodników Budowlanych Lublin - Michał Pietrkiewicz i Jakub Stelmach. Ten ostatni zdobył 5 punktów.

Dzisiaj (27.08.2011) nasi kadrowicze w finale zmierzą się z reprezentacją Litwy.

 

Galeria zdjęć i retransmisja meczu

Drukuj

budowlani lublin - orkan sochaczew12ITVLW Galerii zdjęć są dostępne zdjęcia z sobotniego (20.08.2011) meczu Budowlanych Lublin z Orkanem Sochaczew. Na stronie Internetowej Telewizji Lublin  www.itvl.pl można obejrzeć jego retransmisję.

 

Zmiany w statystykach

Drukuj

W związku z trwającymi pracami nad książką o historii sekcji rugby KS Budowlani Lublin ponownie bardzo dokładnie przeliczono ilość występów wszystkich zawodników w barwach klubu.

Udało się odnaleźć wiele brakujących dotychczas protokółów meczowych oraz dotrzeć do sprawozdań trenerów prowadzących zespoły seniorskie. Na tej podstawie uaktualniono zestawienie, jak na razie odnośnie ilości meczów.

W Klubie ?Stu? pojawiło się trzech zasłużonych zawodników naszego klubu: Włodzimierz Zając, Stanisław Niczyporuk i Jacek Kwiatkowski, a Sebastian Berestek znacznie przesunął się w klasyfikacji. Podobna ?rewolucja? czeka w ilości zdobytych punktów.

 

Treningi juniorów

Drukuj

Trener Piotr Choduń zaprasza wszystkich zawodników (juniorów) z roczników 1992, 1993 i 1994 na treningi we wtorki, środy i piątki o godzinie 18.00 w klubie.

Mile widziani wszyscy zawodnicy, także Ci, którzy mają przerwę w uprawianiu rugby.  

 

Zwycięstwo na inaugurację ekstraligi

Drukuj

OrkanKSBBudowlani Lublin ? Orkan Sochaczew 27:18 (22:6)

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Jednak po kilku błędach i rzutach karnych to goście objęli prowadzenie 3:0, a kilka minut później już 6:0. Oba karne wykorzystał Tomasz Gasik. Po okresie przewagi rywali ponownie do głosu doszli Budowlani. Wojciech Piotrowicz wykorzystał rzut karny, a pierwsze przyłożenie dla zespołu zdobył Michał Węzka. Po nieudanej próbie podwyższenia lublinianie prowadzili 8:6. Już do końca pierwszej połowy trwała dominacja Budowlanych. Po maulu autowym przyłożenie zdobył Jakub Jasiński. Kolejne, w ostatniej akcji tej części gry Piotr Psuj. Do przerwy prowadziliśmy 22:6.

Licznie zgromadzonej widowni wydawało się, że w drugiej połowie Budowlani osiągną zdecydowaną przewagę udokumentowaną kilkoma przyłożeniami. Stało się jednak inaczej. Ambitna drużyna gości postawiła bardzo wysokie wymagania. Przyłożenie zdobył Michał Ojdowski, skutecznie podwyższone przez Bogdana Wróbla, było już tylko 22:13. Budowlani walczyli o bonusowe przyłożenie, udało się to w końcówce meczu. Ponownie piłkę na polu punktowym rywali położył Piotr Psuj. Jednak do gości należało ostatnie słowo, 5 punktów zdobył Emil Kowalewski, a podwyższający je Gasik stanął przed szansą zdobycia bonusu za porażkę 7 punktami. Kop był nieudany i sędzia główny zakończył  zawody.

Zwycięstwo bonusowe z pewnością cieszy, ale pracy przed naszym zespołem jeszcze bardzo dużo, liczymy, że w każdym następnym meczu będzie już tylko lepiej.

Skład:
Adrian Chróściel ('75 Krzysztof Banaszek), Michał Pietrkiewicz, Piotr Nojszewski ('49 Tomasz Jóźwik), Michał Kędra ('78 Krzysztof Kędra), Jakub Jasiński ('68 Paweł Narojek), Bartłomiej Jasiński, Michał Kowal ('69 Sebastian Berestek), Stanisław Niedźwiecki, Jakub Stelmach, Wojciech Piotrowicz, Michał Jabłoński ('76 Bartłomiej Łukaszek), Piotr Skałecki,  Piotr Psuj, Kamil Walaszek, Michał Węzka.

Punkty:
Piotr Psuj 10,
Wojciech Piotrowicz 7,
Jakub Jasiński 5,
Michał Węzka 5.

 

Powołania na kadrę U20

Drukuj

PZRugbyMichał Pietrkiewicz, Michał Węzka i Jakub Stelmach grający w drużynie seniorów Budowlanych Lublin zostali powołani na zgrupowanie kadry U20 wyjeżdżającej na turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy do Jurbarkas na Litwie. W rezerwie znajduje się Piotr Skałecki, a trenera Krzysztofa Folca będzie wspierał m.in. trener naszej drużyny Andrzej Kozak.

 

Inauguracja rozgrywek Ekstraligi

Drukuj

OrkanKSBBudowlani Lublin ? Orkan Sochaczew

W sobotę (20.08.2011) o godzinie 13.00 na boisku przy ul. Krasińskiego 11 rozpocznie się pierwszy w tym sezonie mecz Ekstraligi.
Budowlani  Lublin podejmować będą zespół Orkana Sochaczew, który w ubiegłym sezonie uplasował się tuż za nami - na piątym miejscu w tabeli.

Spotkanie zapowiada się ciekawie, ponieważ Budowlani przystąpią do niego bez zawodników, którzy odeszli do innych klubów, a Orkan boryka się z dużymi problemami organizacyjnymi i do końca nie wiadomo w jakim składzie przyjedzie do Lublina.

Mecz z Orkanem będzie transmitowany na żywo przez Internetową Telewizję Lubelską na stronie www.itvl.pl.

Pozostałe mecze I kolejki Ekstraligi:

Sobota - godz. 16.00 - Lechia Gdańsk -  Posnania Poznań
Niedziela - godz. 15.00 - Arka Gdynia - AZS-AWF Warszawa
Mecz Budowlani Łódź - Juvenia Kraków  przełożony na 27.08.2011 o godz. 15.00.  

 

Krzysztof Okapa trenerem reprezentacji Polski juniorów

Drukuj

OkapaNa wczorajszym posiedzeniu (18.08.2011), Zarząd Polskiego Związku Rugby rozstrzygnął konkurs na trenera reprezentacji Polski juniorów (do lat 18) i kadetów (do lat 16). Na to stanowisko wybrany został trener KS Budowlani Lublin, Krzysztof Okapa.

W dorobku trenera Okapy są trzy złote medale, dwa na OOM (2007, 2011) i jeden wywalczony w kategorii juniorów (2010), srebrny medal OOM (2001), brązowy OOM (2008), brązowy MPJ (2009).

Serdecznie gratulujemy i życzmy sukcesów na arenie międzynarodowej!

 

Powołania na staż kadetów

Drukuj

PZRugbyPięciu młodych zawodników Budowlanych Lublin - Michał Kisiak, Piotr Wiśniewski, Szymon Okapa, Grzegorz Szczepański i Albert Jacniacki weźmie udział w stażu FIRA-AER, który odbędzie się w dniach 22-27.08.2011 w Baia Mare (Rumunia).

Oprócz ekip z Polski i Rumunii trenować będą także kadrowicze z Ukrainy.


 

Zwycięstwo w sparingu

Drukuj

SkraKSBBudowlani Lublin ? Skra Warszawa 62:5 (17:5, 14:0, 12:0, 19:0)

Sparing rozegrano w formule 4 x 20 minut.

Mecz rozpoczął się nietypowo. W jednej z pierwszych akcji, po błędzie w obronie w naszej drużyny, Skra zdobyła (jak się później okazało jedyne) przyłożenie i dość niespodziewanie przegrywaliśmy 0:5. Potem punkty zdobywali już tylko Budowlani. Wyrównał Michał Jabłoński, a kilka minut później najładniejsze przyłożenie w meczu zdobył Piotr Psuj. Kolejne dołożył Stanisław Niedźwiecki i po pierwszych dwudziestu minutach prowadziliśmy 17:5.

Bardzo udanie zadebiutował w zespole seniorów siedemnastoletni Patryk Ćwieka, który pojawił się no boisku w ostatniej części spotkania, zdobył przyłożenie i zagrał bez żadnych kompleksów. Warto przypomnieć, że Patryk Ćwieka został uznany najlepszym zawodnikiem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na której Budowlani zdobyli złoty medal.

Teraz już przed nami rozgrywki ekstraligi, za tydzień podejmujemy Orkana Sochaczew.

Skład:
Tomasz Jóźwik (Sebastian Berestek), Piotr Nojszewski, Krzysztof Kędra, Wojciech Król, Jakub Jasiński, Bartłomiej Jasiński, Michał Pietrkiewicz, Stanisław Niedźwiecki, Jakub Stelmach, Wojciech Piotrowicz, Michał Jabłoński (Przemysław Ćwieka), Piotr Skałecki, Piotr Psuj, Kamil Walaszek (Bartosz Łukaszek), Michał Węzka.

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 12,
Stanisław Niedźwiecki 10,
Piotr Psuj 10,
Jakub Stelmach 5,
Krzysztof Kędra 5,
Jakub Jasiński 5,
Michał Pietrkiewicz 5,
Michał Jabłoński 5,
Patryk Ćwieka 5.

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strona 1 z 2

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj23
W tym tygodniu81
W tym miesiącu692
Łącznie1729792