Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 marzec 2012
Home 2012 marzec
marzec 2012

Kolejna porażka

Drukuj

KSBJuveniaJuvenia Kraków ? Budowlani Lublin 14:12 (14:0)

Bardzo źle rozpoczęli rozgrywki ekstraligi nasi seniorzy. Ponieśli drugą z rzędu porażkę. Tym razem ulegli na wyjeździe z ostatniej w tabeli Juvenii Kraków. Sytuacja staje się groźna. Znajdujemy się coraz bliżej strefy spadkowej. Przypomnijmy, że po rundzie zasadniczej siódma drużyna rozegra dwumecz o utrzymanie się wśród najlepszych drużyn rugby w kraju. Wynik meczu w Krakowie, a szczególnie pierwszej połowy nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Szczególnie w pierwszej odsłonie zdecydowaną przewagą terytorialną posiadała lubelska drużyna, cóż z tego skoro punkty zdobywali gospodarze. Nawet w dogodnej sytuacji wykonywany rzut karny był nieskuteczny. Drugą połowę rozpoczęliśmy bardzo agresywnie. Położenie Stanisława Niedźwieckiego (niestety niepodwyższone), dało nadzieję. Z upływem czasu mecz się wyrównał i dopiero w ostatniej minucie Budowlanym udało się przeprowadzić skuteczną akcję zakończoną zdobyciem 7 punktów (położenie i podwyższenie). Dało nam to 1, w tej sytuacji bardzo ważny, punkt bonusowy.

Skład:
Arkadiusz Ziemak, Sebastian Berestek (Tomasz Wojnowski), Piotr Nojszewski (Kamil Wieczaszek), Wojciech Król, Krzysztof Kędra, Michał Pietrkiewicz, Krzysztof Mirosław (Patryk Frątczak), Stanisław Niedźwiecki, Jakub Stelmach, Wojciech Piotrowicz, Michał Jabłoński (Maciej Mańkowski), Piotr Skałecki, Bartłomiej Łukaszek, Adrian Nowacki, Michał Węzka.

Punkty:
Stanisław Niedźwiecki 5,
Patryk Frątczak 5,
Wojciech Piotrowicz 2.

 

Walka o punkty w Krakowie

Drukuj

KSBJuveniaJuvenia Kraków - Budowlani Lublin

Jutro przed Budowlanymi Lublin stoi trudne zadanie. W Krakowie zmierzą się z zespołem Juvenii i aby spokojnie myśleć o utrzymaniu w Ekstralidze powinni to spotkanie wygrać. Nie będzie łatwo, ponieważ po ubiegłotygodniowej wysokiej porażce z Lechią "krakusi" będą chcieli jak najlepiej zaprezentować się przed swoją publicznością. My jednak będziemy czekać na pomyślne dla lublinian wiadomości z grodu Kraka.

 

Pomeczowe podsumowania

Drukuj

budowlani-posnania 24.03.201229Po sobotnim, pierwszym meczu w rundzie wiosennej, zostały uaktualnione działy: Tabela ekstraligi rugby, Statystyki, Klub 100, Plebiscyt, Galeria zdjęć.
Zdjęcia ze spotkania z Posnanią Poznań można także obejrzeć na stronie internetowej Kuriera Lubelskiego oraz na stronie fotografa Dariusz Miącza specjalizującego się m.in. w fotografii sportowej.

 

Przykra niespodzianka

Drukuj

PosnaniaKSBBudowlani Lublin ? Posnania Poznań 24:38 (9:19)

Zimy prysznic w pierwszym wiosennym meczu zgotowali swoim, bardzo licznie zgromadzonym kibicom, seniorzy Budowlanych Lublin. Dość niespodziewanie przegrali z Posnanią Poznań.

Mecz zaczął się nieszczęśliwie. Już z rozpoczęcia gry gospodarze popełnili błąd, ukarany rzutem karnym, a skuteczny w tym dniu Mateusz Adamski dał prowadzenie gościom 3:0.  
Przez następne minuty mecz się wyrównał, więcej z gry mieli gospodarze, trzy kolejne karne bezbłędnie wykorzystał Wojciech Piotrowicz i po 17 minutach prowadziliśmy 9:3.
Niestety 3 punkty z karnego i położenie po ewidentnym błędzie  w obronie Budowlanych dało do przerwy prowadzenie Posnanii 19:9.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. W przeciągu 6 minut straciliśmy 2 położenia. Goście prowadzili już 31:9, zanosiło się na pogrom.
Na szczęście drużyna podjęła ambitną walkę o odrobienie strat. W 58 minucie położył Wojciech Król, a 2 minuty później Stanisław Niedźwiecki. Kiedy wydawało się, że kolejne przyłożenia to tylko kwestia czasu, drużyna popełniła kolejne błędy. Zamiast zdobyć przyłożenia, straciliśmy je. Na otarcie łez, w ostatniej akacji meczu, piłkę na polu punktowym gości położył Michał Jabłoński.

Miejmy nadzieję, że nasi rugbiści wyciągną wnioski z tej bolesnej nauczki i już za tydzień w meczu z Juvenią w Krakowie popełnią zdecydowanie mniej prostych błędów, a przede wszystkim odniosą tak potrzebne zwycięstwo.    

Skład:
Arkadiusz Ziemak (Kamil Wiecaszek), Michał Pietrkiewicz, Piotr Nojszewski (Patryk Frątczak), Wojciech Król, Krzysztof Kędra (Kacper Filipczak), Maciej Niedźwiecki (Tomasz Jóźwik), Krzysztof Mirosław (Arkadiusz Janeczko), Stanisław Niedźwiecki, Jakub Stelmach, Wojciech Piotrowicz, Michał Jabłoński, Piotr Skałecki, (Adam Bobruk), Bartłomiej Łukaszek, Adrian Nowacki (Paweł Plichta),  Michał Węzka.

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 9,
Wojciech Król 5,
Stanisław Niedźwiecki 5,
Michał Jabłoński 5.

 

Rusza Ekstraliga

Drukuj

PosnaniaKSBBudowlani Lublin - Posnania Poznań

Już jutro 24.03.2012 o godzinie 13, seniorzy Budowlanych rozpoczną rozgrywki Ekstraligi rugby w 2012 roku. Przeciwnikiem będzie zawsze groźna Posnania Poznań.

W przerwie zimowej zespół opuścili - Jakub i Bartłomiej Jasińscy, Piotr Psuj, Adrian Chróściel, Michał Kędra i Krzysztof Banaszek. Wierzymy, że drużyna znana z ambicji, szczególnie przed własną publicznością nie zawiedzie. Liczymy na dobry mecz i zwycięstwo lublinian.

Okazję do debiutu w barwach Budowlanych na stadionie przy ulicy Krasińskiego będą mieli - Paweł Plichta, Grzegorz Pliszka, Adrian Nowacki.
Do zespołu powrócili - Maciej Niedźwiecki, Maciej Mańkowski, Adam Bobruk, Arkadiusz Ziemak.

W imieniu zawodników zapraszamy na trybuny wszystkich wiernych kibiców rugby w Lublinie!


 

Powołania na mecz z Belgią

Drukuj

PZRTrener Tomasz Putra powołał na mecz z Belgią, który odbędzie się 7.04.2012 w Brukseli, dwóch zawodników Budowlanych Lublin.
W autokarową podróż do Belgii, 3.04.2012, wybiorą się - Stanisław Niedźwiecki i Wojciech Piotrowicz.

 

Treningi mini żaków i żaków

Drukuj

Treningi mini żaków i żaków

poniedziałek - godz. 18.00 - boisko Orlik Gimnazjum Nr 7
sobota - godz. 10.00 - boisko KS Budowlani

 

Treningi młodzików

Drukuj

Treningi młodzików

poniedziałek - godz. 18.00 - boisko KS Budowlani
środa - godz. 18.00 - boisko Orlik Gimnazjum Nr 7
czwartek - godz. 18.00 - boisko KS Budowlani

 

Treningi kadetów

Drukuj

Treningi kadetów

poniedziałek - godz. 18.00 - boisko KS Budowlani
środa - godz. 18.00 - boisko KS Budowlani
czwartek - godz. 18.00 - boisko KS Budowlani

 

Terminarz meczów - runda wiosenna 2012

Drukuj

W najbliższą sobotę, 24.03.2012 Budowlani Lublin zainaugurują na własnym boisku rozgrywki Ekstraligi rugby w rundzie wiosennej. O godz. 13.00 przy ul. Krasińskiego 11 zmierzą się z zespołem Posnanii Poznań.

31.03.2012 w sobotę, o godz. 13.00 w Krakowie rozegrają mecz z Juvenią.

14.04.2012 w sobotę, o godz. 13.00 w Lublinie odbędzie się mecz z Arką Gdynia.

28.04.-06.05.2012 czeka Budowlanych wyjazd na mecz z imiennikami w Łodzi.

12.05.2012 w sobotę, o godz. 13.00 meczem z Lechią Gdańsk w Lublinie Budowlani zakończą rozgrywki przed własną publicznością.

26/27.05.2012 odbędzie się ostatni w rundzie wiosennej mecz Ekstraligi z AZS-AWF w Warszawie.

Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym 5.11.2011 awansem odbyło się pierwsze spotkanie rewanżowe zaliczane do rundy wiosennej, w którym Budowlani Lublin przegrali na wyjeździe z Orkanem Sochaczew 40:5 (21:5).

Zapraszamy kibiców do dopingowania naszej drużyny!

Szczegółowy kalendarz rozgrywek znajduje się zakładce Terminarz meczów

 

Zwycięstwo w sparingu

Drukuj

Skra Warszawa ? Budowlani Lublin 10:43 (5:12)

Na tydzień przed rozpoczęciem rewanżowej rundy ekstraligi seniorzy Budowlanych pokonali w Warszawie Skrę. Trener Andrzej Kozak był zadowolony ze sprawdzianu. Jeszcze do przerwy gospodarze byli w stanie nawiązać równorzędną walkę, ale w drugiej połowie przewaga lubelskiego zespołu była już zdecydowana.

Punkty: Stanisław Niedźwiecki 10, Patryk Ćwieka 9, Tomasz Jóźwik 5, Marcin Dzioch 5, Grzegorz Szczepański 5, Jakub Bobruk 5, Wojciech Piotrowicz 4.

 

Piotr Choduń wyróżniony nagrodą Fair Play przez Polski Komitet Olimpijski

Drukuj

Piotr ChodunDzisiaj (14.03.2012) Polski Komitet Olimpijski wręczył coroczne nagrody i wyróżnienia Fair Play.
Z ogromną dumą i radością informujemy, że jednym z wyróżnionych jest trener naszego klubu Piotr Choduń.
W meczu półfinałowym mistrzostw Polski seniorów rozegranym w Łodzi 5.06.2011 pomiędzy Budowlanymi Łódź SA i Budowlanymi Lublin, jeden z zawodników gospodarzy doznał kontuzji, ponieważ było to już po wyczerpaniu limitu zmian łodzianie grali w 14. Trener Piotr Choduń natychmiast podjął decyzję o wycofaniu z boiska jednego ze swoich graczy. Działacze łódzcy nagłośnili wydarzenie mediach, między innymi w Teleexpressie. To właśnie władze łódzkiego klubu zgłosiły oficjalnie kandydaturę lubelskiego szkoleniowca do PKOL. Jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek uhonorowania człowieka z naszej dyscypliny sportu tak zaszczytnym i prestiżowym wyróżnieniem.

Serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy!
Całe środowisko może być dumne!

 

Zmiana treningów

Drukuj

Od 12.03.2012 treningi seniorów i juniorów będą się odbywały w klubie we wtorki, środy i piątki o godz. 18.00.

W dniach 16-18.03.2012 odbędzie się konsultacja w Piotrowicach zakończona sparingiem ze Skrą w Warszawie (18.03.2012).
Wyjazd do Piotrowic z klubu po piątkowym treningu.

Przypomina się również o konieczności wykonania badań lekarskich przed rundą wiosenną.

 

Powołania na konsultację kadry U19

Drukuj

PZR9.03.2012 w Warszawie rozpocznie się konsultacja reprezentacji U19, na którą powołania otrzymali zawodnicy Budowlanych Lublin - Kamil Wiecaszek i Marcin Dzioch.
Młodzieżowcy rozegrają w sobotę (10.03.2012) o godz. 11.00 mecz kontrolny z kadrą juniorów.

 

Powołania na konsultację juniorów

Drukuj

PZRZa tydzień, 9-10.03.2012, w Warszawie odbędzie się krótka konsultacja przygotowującej się do Mistrzostw Europy w Madrycie reprezentacji juniorów. Trener Krzysztof Okapa powołał na nią pięciu zawodników Budowlanych Lublin - Patryka Ćwiekę, Piotra Wiśniewskiego, Grzegorza Szczepańskiego, Arkadiusza Maksima i Jakuba Bobruka.
Juniorzy rozegrają w sobotę (10.03.2012) o godz. 11.00 mecz kontrolny z kadrą U19.

 


Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
Wczoraj6
W tym tygodniu39
W tym miesiącu204
Łącznie1724569