Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 marzec Rugby w Lublinie! - Oficjalna strona sekcji rugby Klubu Sportowego Budowlani Lublin. http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=category&id=77&layout=blog&Itemid=127 Wed, 24 Apr 2024 21:04:11 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl Kolejna porażka http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=719:kolejna-poraka&catid=77:marzec-2012&Itemid=127 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=719:kolejna-poraka&catid=77:marzec-2012&Itemid=127 KSBJuveniaJuvenia Kraków ? Budowlani Lublin 14:12 (14:0)

Bardzo źle rozpoczęli rozgrywki ekstraligi nasi seniorzy. Ponieśli drugą z rzędu porażkę. Tym razem ulegli na wyjeździe z ostatniej w tabeli Juvenii Kraków. Sytuacja staje się groźna. Znajdujemy się coraz bliżej strefy spadkowej. Przypomnijmy, że po rundzie zasadniczej siódma drużyna rozegra dwumecz o utrzymanie się wśród najlepszych drużyn rugby w kraju. Wynik meczu w Krakowie, a szczególnie pierwszej połowy nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Szczególnie w pierwszej odsłonie zdecydowaną przewagą terytorialną posiadała lubelska drużyna, cóż z tego skoro punkty zdobywali gospodarze. Nawet w dogodnej sytuacji wykonywany rzut karny był nieskuteczny. Drugą połowę rozpoczęliśmy bardzo agresywnie. Położenie Stanisława Niedźwieckiego (niestety niepodwyższone), dało nadzieję. Z upływem czasu mecz się wyrównał i dopiero w ostatniej minucie Budowlanym udało się przeprowadzić skuteczną akcję zakończoną zdobyciem 7 punktów (położenie i podwyższenie). Dało nam to 1, w tej sytuacji bardzo ważny, punkt bonusowy.

Skład:
Arkadiusz Ziemak, Sebastian Berestek (Tomasz Wojnowski), Piotr Nojszewski (Kamil Wieczaszek), Wojciech Król, Krzysztof Kędra, Michał Pietrkiewicz, Krzysztof Mirosław (Patryk Frątczak), Stanisław Niedźwiecki, Jakub Stelmach, Wojciech Piotrowicz, Michał Jabłoński (Maciej Mańkowski), Piotr Skałecki, Bartłomiej Łukaszek, Adrian Nowacki, Michał Węzka.

Punkty:
Stanisław Niedźwiecki 5,
Patryk Frątczak 5,
Wojciech Piotrowicz 2.

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) marzec 2012 Sat, 31 Mar 2012 13:26:58 +0000

Jutro przed Budowlanymi Lublin stoi trudne zadanie. W Krakowie zmierzą się z zespołem Juvenii i aby spokojnie myśleć o utrzymaniu w Ekstralidze powinni to spotkanie wygrać. Nie będzie łatwo, ponieważ po ubiegłotygodniowej wysokiej porażce z Lechią "krakusi" będą chcieli jak najlepiej zaprezentować się przed swoją publicznością. My jednak będziemy czekać na pomyślne dla lublinian wiadomości z grodu Kraka.

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) marzec 2012 Fri, 30 Mar 2012 13:45:32 +0000
Pomeczowe podsumowania http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=715:pomeczowe-podsumowania&catid=77:marzec-2012&Itemid=127 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=715:pomeczowe-podsumowania&catid=77:marzec-2012&Itemid=127 budowlani-posnania 24.03.201229Po sobotnim, pierwszym meczu w rundzie wiosennej, zostały uaktualnione działy: Tabela ekstraligi rugby, Statystyki, Klub 100, Plebiscyt, Galeria zdjęć.
Zdjęcia ze spotkania z Posnanią Poznań można także obejrzeć na stronie internetowej Kuriera Lubelskiego oraz na stronie fotografa Dariusz Miącza specjalizującego się m.in. w fotografii sportowej.

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) marzec 2012 Sun, 25 Mar 2012 17:31:54 +0000
Przykra niespodzianka http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=714:przykra-niespodzianka-&catid=77:marzec-2012&Itemid=127 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=714:przykra-niespodzianka-&catid=77:marzec-2012&Itemid=127 PosnaniaKSBBudowlani Lublin ? Posnania Poznań 24:38 (9:19)

Zimy prysznic w pierwszym wiosennym meczu zgotowali swoim, bardzo licznie zgromadzonym kibicom, seniorzy Budowlanych Lublin. Dość niespodziewanie przegrali z Posnanią Poznań.

Mecz zaczął się nieszczęśliwie. Już z rozpoczęcia gry gospodarze popełnili błąd, ukarany rzutem karnym, a skuteczny w tym dniu Mateusz Adamski dał prowadzenie gościom 3:0.
Przez następne minuty mecz się wyrównał, więcej z gry mieli gospodarze, trzy kolejne karne bezbłędnie wykorzystał Wojciech Piotrowicz i po 17 minutach prowadziliśmy 9:3.
Niestety 3 punkty z karnego i położenie po ewidentnym błędzie  w obronie Budowlanych dało do przerwy prowadzenie Posnanii 19:9.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. W przeciągu 6 minut straciliśmy 2 położenia. Goście prowadzili już 31:9, zanosiło się na pogrom.
Na szczęście drużyna podjęła ambitną walkę o odrobienie strat. W 58 minucie położył Wojciech Król, a 2 minuty później Stanisław Niedźwiecki. Kiedy wydawało się, że kolejne przyłożenia to tylko kwestia czasu, drużyna popełniła kolejne błędy. Zamiast zdobyć przyłożenia, straciliśmy je. Na otarcie łez, w ostatniej akacji meczu, piłkę na polu punktowym gości położył Michał Jabłoński.

Miejmy nadzieję, że nasi rugbiści wyciągną wnioski z tej bolesnej nauczki i już za tydzień w meczu z Juvenią w Krakowie popełnią zdecydowanie mniej prostych błędów, a przede wszystkim odniosą tak potrzebne zwycięstwo.

Skład:
Arkadiusz Ziemak (Kamil Wiecaszek), Michał Pietrkiewicz, Piotr Nojszewski (Patryk Frątczak), Wojciech Król, Krzysztof Kędra (Kacper Filipczak), Maciej Niedźwiecki (Tomasz Jóźwik), Krzysztof Mirosław (Arkadiusz Janeczko), Stanisław Niedźwiecki, Jakub Stelmach, Wojciech Piotrowicz, Michał Jabłoński, Piotr Skałecki, (Adam Bobruk), Bartłomiej Łukaszek, Adrian Nowacki (Paweł Plichta),  Michał Węzka.

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 9,
Wojciech Król 5,
Michał Jabłoński 5.

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) marzec 2012 Sat, 24 Mar 2012 14:46:34 +0000

Już jutro 24.03.2012 o godzinie 13, seniorzy Budowlanych rozpoczną rozgrywki Ekstraligi rugby w 2012 roku. Przeciwnikiem będzie zawsze groźna Posnania Poznań.

W przerwie zimowej zespół opuścili - Jakub i Bartłomiej Jasińscy, Piotr Psuj, Adrian Chróściel, Michał Kędra i Krzysztof Banaszek. Wierzymy, że drużyna znana z ambicji, szczególnie przed własną publicznością nie zawiedzie. Liczymy na dobry mecz i zwycięstwo lublinian.

Okazję do debiutu w barwach Budowlanych na stadionie przy ulicy Krasińskiego będą mieli - Paweł Plichta, Grzegorz Pliszka, Adrian Nowacki.
Do zespołu powrócili - Maciej Niedźwiecki, Maciej Mańkowski, Adam Bobruk, Arkadiusz Ziemak.

W imieniu zawodników zapraszamy na trybuny wszystkich wiernych kibiców rugby w Lublinie!

]]>
rugby@ksbudowlani.com (r0cky) marzec 2012 Fri, 23 Mar 2012 15:24:02 +0000
Powołania na mecz z Belgią http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=711:powoania-na-mecz-z-belgi&catid=77:marzec-2012&Itemid=127 http://archiwum.ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=711:powoania-na-mecz-z-belgi&catid=77:marzec-2012&Itemid=127 PZRTrener Tomasz Putra powołał na mecz z Belgią, który odbędzie się 7.04.2012 w Brukseli, dwóch zawodników Budowlanych Lublin.
W autokarową podróż do Belgii, 3.04.2012, wybiorą się - Stanisław Niedźwiecki i Wojciech Piotrowicz.