Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 marzec 2013
Home 2013 marzec
marzec 2013

Halowe Mistrzostwa Województwa Mini Żaków i Żaków w Rugby

Drukuj

 

W hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 przy ulicy Podwale odbył się Turniej o Halowe Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w najmłodszych kategoriach wiekowych.

Turniej został zorganizowany przez Lubelski Okręgowy Związek Rugby przy współpracy z Klubem Sportowym Budowlani Lublin i współfinansowany przez Urząd Marszałkowski  Województwa Lubelskiego.  Opiekę medyczną zapewnił Gabinet Rehabilitacyjny Relmed z ulicy Onyksowej 10 w Lublinie.
  
Turniej stał na bardzo dobrym poziomie. Mecze były nadzwyczaj emocjonujące i zacięte, a uczestnicy, przy licznie zgromadzonej publiczności złożonej głównie z rodziców zawodników, bawili się znakomicie.

W kategorii mini żak zwyciężyła dziewczęca drużyna Rugby Team Łęczna, przed Budowlanymi Lublin.

W starszej kategorii wiekowej – żakach, pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego II w Lublinie, przed Rugby Team Łęczna i Budowlanymi Lublin I.

Jako ciekawostkę należy dodać, że lubelskie zespoły prowadzili reprezentanci Polski w rugby – Wojciech Piotrowicz drużyny Szkoły Podstawowej Nr 46, a Stanisław Niedźwiecki drużyny Budowlanych Lublin. Natomiast grupami z Łęcznej opiekował się Jacek Łazarz.        

 

Treningi seniorów i juniorów

Drukuj

W przyszłym tygodniu (od 18.03.2013) seniorzy i juniorzy trenują:

poniedziałek - godz. 17.30 sala Zespół Szkół Nr 1
środa - godz. 18.00 boisko Klub lub Orlik Gimnazjum Nr 7 (wymagane płaskie obuwie)
czwartek - godz. 20.30 boisko Gimnazjum Nr 16

Trener Piotr Choduń przypomina o konieczności zrobienia badań lekarskich przed sezonem.

 

Budowlani na Mistrzostwach Europy Juniorów

Drukuj

PZRTrener reprezentacji Polski juniorów Krzysztof Okapa podał skład na Mistrzostwa Europy Juniorów we Francji.

Wśród powołanych znalazło się trzech juniorów Budowlanych Lublin: Grzegorz Szczepański, Szymon Okapa i Piotr Wiśniewski natomiast kierownikiem drużyny jest Wiesław Piotrowicz.

Kadrowicze spotykają się 20.03.2013 w Warszawie, a pierwszy mecz rozegrają w sobotę 23.03.2013 o godzinie 16.00. Przeciwnikiem będzie reprezentacja Belgii.


 Grzegorz Szczepanski Szymon Okapa Piotr Wisniewski
Krzysztof Okapa Wiesław Piotrowicz

 

10 lat online!

Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że klubowa strona obchodzi dziesiąte urodziny!

W 2003 roku KS Budowlani Lublin jako jeden z pierwszych klubów rugby w Polsce zdecydował się na założenie strony internetowej. Prosta witryna, od której zaczęliśmy, przez lata przechodziła wiele przemian, zarówno pod względem wyglądu jak i funkcjonalności.

Od pierwszego dnia naszym celem było dostarczanie rzetelnych informacji dotyczących Klubu. Dzięki wysiłkowi i pasji zaangażowanych osób, udaje nam się realizować to założenie a klubowy serwis zyskał uznanie w oczach kibiców, zawodników i dziennikarzy.

Staliśmy się pionierami pod wieloma względami, m.in. jako jeden z nielicznych klubów prowadzimy statystyki zawodników zliczając ilość występów i zdobytych punktów. Jako jedni z pierwszych dostrzegliśmy potęgę serwisów społecznościowych takich jak facebook czy twitter. Możemy również poszczycić się archiwum sięgającym kilku lat wstecz.

Nie spoczywamy na laurach! W planach mamy kolejne inicjatywy, niektóre z nich ujrzą światło już wkrótce, inne są działaniami długoterminowymi. Z okazji dziesięciu lat działania, chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy nas odwiedzają i pomagają tworzyć serwis. 


 

Trening seniorów

Drukuj

Uwaga!

Dzisiaj (14.03.2013) seniorzy trenują o godz. 19.30 na boisku Gimnazjum Nr 16 przy ul. Poturzyńskiej 2.

 

Zmiany treningów żaków i młodzików

Drukuj

Zmiany godzin treningów żaków i młodzików

Od 13.03.2013 żacy trenują:
poniedziałek - godz. 16.30- mata KUL
środa - godz. 17.00 - Gimnazjum Nr 7

Od 18.03.2012 młodzicy trenują:
poniedziałek - 17.30 - mata KUL
pozostałe terminy bez zmian

 

Rugby TAG w SP 30

Drukuj

27.02.2013 Sebastian Berestek trener kadetów Budowlanych Lublin przygotował pokazy rugby TAG dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 30 w Lublinie.

Zajęcia odbyły się w kasach: 4 B, 4C, 4D, 4E, 5A, 5B, 5C, 5D, 6B, 6C, 6D, 6E, 6F.

Na stronie SP 30 umieszczona jest fotorelacja i krótki filmik z tej niecodziennej lekcji wychowania fizycznego. Zabawa z rugby TAG bardzo się podobała i kilku chłopców rozpoczęło już treningi z drużyną mini żaków prowadzoną przez reprezentanta Polski i kapitana drużyny seniorów Stanisława Niedźwieckiego.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Satowskiej za umożliwienie zaprezentowania rugby w Szkole Podstawowej Nr 30 oraz Panu Wojciechowi Pojęcie nauczycielowi wychowania fizycznego za bezpośrednie zaangażowanie w organizację zajęć.  Foto: Wojciech Pojęta

 

Zwycięstwo w drugim sparingu

Drukuj

Budowlani Lublin ? Skra Warszawa 25:10 (10:5, 15:0, 0:5)

W bardzo złych warunkach atmosferycznych w Miętnem (koło Garwolina) Budowlani rozegrali drugi mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej ekstraligi bieżącego sezonu.


Poza śniegiem, przeszkadzało przenikliwe zimno. Pogoda zdeterminowała przebieg spotkania. Trudno było o efektowną i efektywną grę. Mecz grano 2 x 30 minut oraz raz 10  minut. W ostatniej części obie drużyny wystąpiły już w mocno rezerwowych składach.

W barwach Budowlanych zabrakło kontuzjowanych Patryka Ćwieki, Arkadiusza Ziemaka i Pawła Piwnickiego. Zagrali natomiast dwaj Ukraińcy - Dymytr Mokresov, Aleksander Czasowski oraz Bartłomiej Jasiński, który wrócił z Pogoni Siedlce i Stanisław Niedźwiecki, który po urazie kręgosłupa nie grał od października ubiegłego roku.

Na podstawie obu gier kontrolnych trudno ocenić formę zespołu. Liczymy, że dwa pozostałe do pierwszego ligowego spotkania tygodnie pozwolą na poprawienie dotychczasowej formy.  
 
Punkty:
Dymytr Mokresov 5,
Jakub Jasiński 5,
Bartłomiej Jasiński 5,
Stanisław Niedźwiecki 5,
Michał Pietrkiewicz 5.

 

Czwartkowy trening seniorów

Drukuj

Czwartkowy trening seniorów odbędzie się o godz. 18.00 na Orliku Szkoły Podstawowej
Nr 42 przy ul. Rycerskiej 9.
Zawodnicy spotykają się w klubie i stąd przebrani udają się na boisko Orlik.

 

Zmiana treningów seniorów

Drukuj

Treningi seniorów w tym tygodniu (4-10.03.2013)

Wtorek
godz. 20.00 boisko Gimnazjum Nr 16 ul. Poturzyńska 2

Czwartek

godz. 18.00 - klub - trening na Orliku Szkoły Podstawowej Nr 42 ul. Rycerska 9
(zawodnicy spotykają się w klubie i stąd przebrani udają się na boisko Orlik)

Piątek
ok. godz. 16.00 - wyjazd na trzydniową konsultację do Miętnego

 

Sparing w Łodzi

Drukuj

Budowlani Łódź ? Budowlani Lublin 60:10 (10:10, 30:0, 20:0)

W kontrolnym meczu przed zbliżającą się rudną wiosenną ekstraligi rugby nasi seniorzy przegrali w Łodzi z jednym w kandydatów do tytułu mistrzowskiego Budowlanymi.

Gra toczyła się  3 x po 30  minut, bez kopów na bramkę.

Tylko pierwsza część meczu była wyrównana, z dobrą grą lublinian, którzy w niczym nie ustępowali gospodarzom. W miarę upływu czasu oraz ilości wykonywanych zmian, przewaga łodzian była coraz większa. Naszym zawodnikom wyraźnie zabrakło sił w drugiej części sparingu.       

Oba przyłożenia dla Budowlanych Lublin zdobył Patryk Ćwieka, który w końcówce meczu doznał poważnej kontuzji, mogącej go wykluczyć udziału w pierwszych meczach ligowych.  

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strona 2 z 2

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj8
W tym tygodniu40
W tym miesiącu205
Łącznie1724570