Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 czerwiec 2013
Home 2013 czerwiec
czerwiec 2013

OOM bez Budowlanych

Drukuj

Kadeci Budowlanych Lublin niestety nie pojadą w tym roku na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Łodzi. We wczorajszym meczu barażowym nasi zawodnicy ulegli Lechii Gdańsk 38:0 (21:0).

Budowlani przeważali w stałych fragmentach gry, nie potrafili jednak skutecznie bronić szerokiej gry gdańszczan. Kilka niefrasobliwych zachowań i zagrań naszej drużyny spowodowało, że dobra inicjatywa z początku meczu została oddana przeciwnikom. Lechia przeprowadzała odważne i skuteczne ataki co w efekcie dało jej zasłużone zwycięstwo.

Trzon naszej drużyny stanowią zawodnicy z pierwszego rocznika kadetów urodzeni w 1997 roku. Daje to nadzieję na dalszy rozwój i lepszy wynik w przyszłym roku.

Eliminacje do OOM zakończyliśmy na 7. miejscu.

Skład Budowlanych:
Wojciech Górczyński, Marcin Gulka, Maciej Siwiec, Marcel Frątczak, Łukasz Wierzbicki, Daniel Golonka, Jakub Siwiec, Patryk Kasperowicz, Maciej Grabowski, Jędrzej Nowicki, Przemysław Ćwieka, Jarosław Wójcik, Bolesław Kowalski, Przemysław Goral, Patryk Jasiński, Wojciech Brzezicki, Tomasz Tarapata, Michał Rachwał oraz kierownik ekipy Wojciech Lubisz.

 

Turniej Rugby Tag w Spiczynie

Drukuj

LSZBudowlani Lublin po raz drugi odwiedzili Spiczyn. Wczoraj (25.06.2013) na boisku „Orlik-Kijany” w gminie Spiczyn odbył się Turniej Rugby TAG, w którym wzięli udział uczniowie z trzech szkół podstawowych w: Zawieprzycach, Spiczynie i Januszówce.

Był to kolejny etap w propagowaniu rugby wśród najmłodszych i otwieraniu się na okoliczne miejscowości. Za pierwszym razem (16.05.2013), z Lubelskim Okręgowym Związkiem Rugby, Budowlani zorganizowali w Spiczynie camp dla uczniów podstawówek, na którym zaprezentowali rugby TAG. Tym razem był to już Turniej z prawdziwego zdarzenia.

Turniej sędziował Sebastian Berestek – Regionalny Oficer Rozwoju.  Doświadczenie sędziowskie zdobywali także zawodnicy drużyny kadetów Budowlanych Lublin: Maciej Grabowski i Wojciech Brzezicki.

Nagrody dla drużyn wręczał prezes Klubu Jacek Zalejarz, a wyróżnienia dla zawodników wykazujących ponadprzeciętne umiejętności sportowe - Sebastian Berestek.

Wszystkie dzieci na zakończenie imprezy otrzymały słodki upominek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do opiekunów startujących drużyn:
Pani Moniki Czarskiej opiekunki drużyny Szkoły Podstawowej w Zawieprzycach,
Pana Rafała Gądka opiekuna zespołu Szkoły Podstawowej w Spiczynie,
Pani Agnieszki Zarzyckiej opiekunki ekipy Szkoły Podstawowej w Januszówce,
Pana Jacka Łazarza trenera mini żaków i żaków w Łęcznej.

Szczególne podziękowania składamy także Panu Waldemarowi Czarskiemu ze Szkoły Podstawowej w Spiczynie za pomoc przy organizacji Turnieju.

Szkoła Podstawowa ze Spiczyna wystawiła aż dwa składy!

Wyniki meczów:
SP Spiczyn I – SP Januszówka 2:0
SP Spiczyn II – SP Zawieprzyce 1:3
SP Spiczyn I – SP Spiczyn II 4:2
SP Januszówka – SP Zawieprzyce 3:2
SP Spiczyn I – SP Zawieprzyce 4:3
SP Spiczyn II – SP Januszówka 0:2

Tabela końcowa:
1. SP Spiczyn I – 9 pkt.         10 : 5
2. SP Januszówka – 7 pkt.    5 : 4
3. SP Zawieprzyce – 5 pkt.    8 : 8
4. SP Spiczyn II – 3 pkt.          3 : 9

Turniej został zorganizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Fot. Jacek Łazarz

 

Awans kadetów

Drukuj

Kadeci naszego klubu uczestniczyli w drugim barażu do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranym w Warszawie.

Wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce. Stwarza im to szansę awansu do finału OOM. Razem z Pogonią Siedlce uzyskali prawo gry w barażu III, w którym zmierzą się Lechią Gdańsk  i Arką Gdynia, awans uzyskają dwie pierwsze drużyny.   

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Bartłomiej Gawroński, Wojciech Górczyński, Marcin Gulka, Maciej Siwiec, Marcel Frątczak, Łukasz Wierzbicki, Daniel Golonka, Jakub Siwiec, Patryk Kasperowicz, Maciej Grabowski, Jędrzej Nowicki, Przemysław Ćwieka, Jarosław Wójcik, Bolesław Kowalski, Przemysław Goral, Patryk Jasiński, Wojciech Brzezicki, Tomasz Tarapata oraz kierownik ekipy Wojciech Lubisz.
Trener Sebastian Berestek.

Wyniki

Budowlani Lublin - BBRC Łódź 17:6 (10:3)

Punkty zdobyli:

Przemysław Ćwieka 10,
Wojciech Brzezicki 5,
Jędrzej Nowicki 2.

Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 12:0 (12:0)

Punkty:

Maciej Grabowski 5,
Przemysław Ćwieka 5,
Jędrzej Nowicki 2.

Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce 14:3 (7:0)

Punkty:

Jędrzej Nowicki 9,
Maciej Grabowski 5.

Kadeci zagrali w nowych strojach, które otrzymaliśmy dzięki naszym sponsorom.

Swoje podziękowania kierujemy do: PPHU TECH-MAX
AMB METAL FORMING Sp. z o.o.
oraz:
 

Piknik rugby

Drukuj

Piknik KSBNa zakończenie sezonu Klub Sportowy „Budowlani” Lublin zorganizował Rodzinny Piknik Rugby.

Pogoda dopisała, a uczestnicy bawili się znakomicie. Zabawy rozpoczęły się od turnieju w coraz bardziej popularne w Lublinie rugby TAG.


Wystartowało 6 drużyn, łącznie 36 zawodniczek i zawodników. Zespoły wystąpiły w mieszanych składach - w każdej ekipie grało dwóch młodzików, po jednym żaku i trzech mini-żaków. Chociaż w turnieju nie wynik był najważniejszy, a możliwość pobawienia się owalną piłką, mecze były niezwykle zacięte, a finał przez długi czas pozostawał nierozstrzygnięty. W końcu, po efektownej akcji, jedna ze stron zdobyła punkty dające zwycięstwo. Poniżej zamieszczamy klasyfikację końcową (każda drużyna miała swoją unikalną nazwę!):

1. Czikensi
2. Grześki
3. White Dead
4. White Squad
5. Złoty Team
6. Alfa

Głównym punktem programu miał być mecz seniorów ze Skrą Warszawa. Jednak warszawiacy nie przyjechali, więc na boisko wybiegły dwa składy Budowlanych. W niebieskich koszulkach zagrali juniorzy, którzy przygotowują się do finału mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej, zaś w czerwonych seniorzy.

Mecz był bardzo widowiskowy i interesujący dla licznie zgromadzonej widowni. Do przerwy seniorzy prowadzili 19:12, ale w drugiej połowie młodsi zawodnicy zagrali bardzo ambitnie i objęli prowadzenie 33:19. Na tym emocje się nie skończyły. Podrażnieni seniorzy ruszyli do odrabiania strat. Najpierw Wojciech Piotrowicz, a w ostatniej akcji meczu Krzysztof Kędra zdobyli skutecznie podwyższone przyłożenia i seniorzy doprowadzili do remisu 33:33.

Sędzia meczu, a był nim Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby Maciej Powała-Niedźwiecki zarządził serię rzutów karnych. W szóstej kolejce rozstrzygającego drop-gola (bo tylko tak można było kopać na słupy) wykonał kapitan juniorów Jakub Bobruk i to oni zostali okrzyknięci zwycięzcami tego ciekawego meczu.   

Rodzice najmłodszych uczestników Pikniku przygotowali grilla oraz przystąpili do rywalizacji w konkursie na najlepsze ciasto. Degustatorów nie brakowało, a najsmakowitszy wypiek skończył się jako pierwszy.

Mamy nadzieję, że Piknik Rodzinny z Budowlanymi stanie się tradycją i z roku na rok będzie przybywało coraz więcej uczestników.
Już teraz zapraszamy! 

Piknik rugby na zakończenie sezonu

Drukuj

KSB


Budowlani Lublin
organizują
w najbliższą sobotę (22.06.2013)
rodzinny piknik
na zakończenie sezonu 2012/2013W programie przewidziany jest turniej TAG najmłodszych zawodników, mecz sparingowy drużyny seniorów ze SKRĄ Warszawa, turniej RUGBY OPEN - czyli mecze, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni!

Nie zabraknie konkursów sportowych z nagrodami. Na wszystkich kibiców czeka wiele atrakcji!

Zapraszamy do spędzenia soboty z nami!
 
Początek turnieju TAG dla najmłodszych zawodników o godzinie 10.30.

Mecz seniorów i juniorów ze Skrą Warszawa zaplanowany jest na godzinę 11.30.

Po meczu właściwa część Pikniku czyli gry i zabawy dla wszystkich chętnych m.in. konkursy:
- kopów na bramkę,
- na najlepszą szarżę,
- walki o piłkę w aucie.

Dla rodziców naszych najmłodszych zawodników zorganizowany będzie konkurs na najlepsze ciasto!
Oczywiście nie tylko rodzice mogą wziąć udział w zawodach, zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do wzięcia udziału w słodkim konkursie!

Na pikniku nie zabraknie także grilla! Kiełbaski zapewni sponsor Klubu - firma Ryjek.

 

Porażka w barażu

Drukuj

Budowlani Lublin – Skra Warszawa 10:37 (0:25)

W finałowej szóstce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zabraknie kadetów Budowlanych Lublin.


W meczu barażowym lublinianie ulegli warszawskiej Skrze 10:37. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Skra zdobyła 4 położenia i wysokie prowadzenie 25:0 do przerwy.

W drugiej części Budowlani ambitnie walczyli do końca meczu o jak najkorzystniejszy wynik. Jednak nie zdołali zniwelować tak dużej przewagi bardzo dobrze dysponowanych przeciwników. Na finały do Łodzi pojedzie więc Skra.

W najbliższą sobotę (22.06.2013) w Warszawie czeka Budowlanych drugi baraż o miejsca 7-10.

Mamy nadzieję, że pomimo dzisiejszej porażki, nasi młodzi zawodnicy zmobilizują się i podejmą skuteczną walkę o 7 miejsce w kraju w swojej kategorii wiekowej.   

Punkty dla Budowlanych:
Bartłomiej Gawroński 5,
Marcel Frątczak 5.

 

Zmiana godziny treningu mini-żaków i żaków

Drukuj

Zmiana godziny treningu mini-żaków i żaków.

Ze względu na mecz kadetów środowy trening mini-żaków i żaków rozpocznie się o godzinie 18.00.

 

Mecz kadetów o awans do OOM!

Drukuj

W najbliższą środę (19.06.2013) o godzinie 17.00 odbędzie się mecz kadetów decydujący o awansie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi zawodnicy podejmą w tym trudnym starciu drużynę SKRY Warszawa. Zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Krasińskiego 11.

Wspomóż kadetów swoim dopingiem!
Wstęp wolny!

 

Festyn na Poczekajce

Drukuj

W sobotę (15.06.2013) Budowlani Lublin po raz kolejny odwiedzili festyn dla najmłodszych, tym razem zorganizowany przez Parafię Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”.

Festyn był bardzo dobrze przygotowany, odwiedzający mogli wybierać w szeregu przeróżnych atrakcji i z pewnością nikt się nie nudził.

Seniorzy Budowlanych Lublin, wsparci liczną reprezentacją kadetów i młodzików, zdecydowanie wyróżniali się w kilkutysięcznym tłumie. Zawodnicy przeprowadzili pokaz podstawowych elementów gry, takich jak szarża, obrona przed szarżą, wynoszenie w aucie czy młyn. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy z dziećmi, które bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach z rugbistami. Ponownie ogromną atrakcją dla dzieciaków był skok w aucie – nie brakowało śmiałków, by spojrzeć na okolicę z zupełnie innej perspektywy.

Przeprowadzono również mecz Rugby TAG, w którym wzięło udział ok. 20 dzieci w różnym wieku. Często obserwatorzy po chwili stawali się zawodnikami. Mecz był bardzo emocjonujący i dostarczył wiele radości jego uczestnikom.

Na koniec rugbiści rozdali ulotki o Klubie i zaprosili wszystkich chętnych na treningi. Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia. Więcej fotek znajdziecie w facebookowej galerii. Wkrótce na naszej stronie klubowej pojawią się również zdjęcia Piotrka Piątka z Elbrus Studio.


 

Budowlani na festynie dla niepełnosprawnych dzieci

Drukuj

festyn sosw 12.06.201311

W środę 12.06.2013 zawodnicy Budowlanych Lublin wzięli udział w festynie „Bądź bezpieczny i dbaj o zdrowie” zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie przy ul. Hirszfelda 6.

Ośrodek opiekuje się młodzieżą niepełnosprawną w różnym wieku, z różnymi rodzajami niepełnosprawności (słabosłyszący, słabowidzący, z porażeniem mózgowym, z zespołem Aspergera), często pochodzącą z ubogich rodzin.

Zawodnicy Budowlanych zorganizowali dla dzieci serię zabaw z piłką do rugby. Wychowankowie Ośrodka nie mieli żadnych oporów, by bawić się nietypową piłką i widać było, że gry i zabawy z naszymi seniorami sprawiały im ogromną frajdę.

Rugbiści również dali się ponieść pozytywnej atmosferze i świetnie dawali sobie radę z kontaktem z wychowankami Ośrodka. Każdy chętny miał okazję skoczyć w aucie lub związać młyn. Nie zabrakło również pojedynków jeden na jeden przy obronie pola punktowego. Po pokazie dzieci otrzymały autografy oraz piłkę z podpisami drużyny. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowego zdjęcia wykonanego przez fotografa Piotra Piątka z Elbrus Studio.

Udział w festynie był dla rugbistów cennym doświadczeniem.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy wychowankom Ośrodka wiele radości.
Zawodnicy naszej drużyny po raz kolejny pokazali, że mają gołębie serca!


Fot. Piotr Piątek Elbrus Studio

 

Zebranie rodziców

Drukuj

W środę (12.06.2013) o godzinie 18.30 w Klubie odbędzie się zebranie z rodzicami zawodników kategorii mini żak, żak, młodzik i kadet.

Prosimy o jak najliczniejsze przybycie.
Na zebraniu będzie omówiony między innymi temat Sportowych Wakacji.

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strona 1 z 2

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj23
W tym tygodniu81
W tym miesiącu692
Łącznie1729792