Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 sierpień 2013
Home 2013 sierpień
sierpień 2013

Zwycięstwo w Krakowie

Drukuj

KSBJuveniaJuvenia Kraków – Budowlani Lublin 19:31 (7:7, 7:7, 0:17, 5:0)

W drugim meczu towarzyskim przygotowującym do rozgrywek Ekstraligi nasi seniorzy wygrali w Krakowie z czołowym zespołem I ligi Juvenią Kraków 31:19. Grano 4 x 20  minut.

Dwie pierwsze części były w miarę wyrównane, w trzeciej zdecydowany prym wiedli Budowlani zdobywając trzy przyłożenia. Trener Andrzej Kozak był zadowolony z przebiegu sparingu, chociaż, jak stwierdził, drużyna nie ustrzegła się kilku prostych błędów. Największym problemem zespołu wydaje się być utrzymanie równej gry przez całe spotkanie.

Za tydzień Budowlani wyjeżdżają na dwudniowe mistrzostwa Polski w rugby 7 do Łodzi, a za dwa tygodnie zaczynają Ekstraligę.

Punkty:
Przemysław Ćwieka 10,
Wojciech Piotrowicz 6,
Piotr Skałecki 5,
Bartłomiej Jasiński 5,
Kamil Wiecaszek 5.

 

Kolejny sparing

Drukuj

Seniorzy Budowlanych Lublin przygotowujący się do nowego sezonu Ekstraligi rozegrają w niedzielę, 11.08.2013, drugi mecz sparingowy. Tym razem zagrają w Krakowie, z czołowym zespołem I ligi - Juvenią. Mecz rozpocznie się o godzinie 13.00.

 

Trening przed Sportowymi Wakacjami z Rugby

Drukuj

Uwaga!
Zawodnicy zakwalifikowani na Sportowe Wakacje z Rugby:

Obowiązkowy trening 13.08.2013
(wtorek) godzina 10.30.
Wyjazd 16.08.2013 (piątek) godzina 24.00 spod KS Budowlani ul. Krasińskiego 11 Lublin.

 

Budowlani na OKKWM

Drukuj

7 sierpnia 2013 zakończyła się w Puławach Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich Młodzików.

Miło nam poinformować, że wszyscy zawodnicy KS Budowlani Lublin powołani na tę imprezę aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w treningach prowadzonych m.in. przez trenera kadry kadetów i juniorów Krzysztofa Okapę oraz Oficera Rozwoju Krzysztofa Krzewickiego.

Warto dodać, że trzech młodzików Budowlanych: Arkadiusz Dankiewicz, Wojciech Brzezicki i Jakub Kamiński zostało wyróżnionych za postawę na boisku i nagrodzonych koszulkami z logo Polskiego Związku Rugby.

Wyróżnionym życzymy, aby zapał z jakim angażują się w rozwijanie swoich umiejętności widoczny był w następnych tego typu akcjach.

 

Turniej Rugby TAG w szkole w Niemcach

Drukuj

W środę (8.08.2013) Budowlani Lublin po raz drugi odwiedzili Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach.

Podczas pierwszej wizyty (25.07.2013) Regionalny Oficer Rozwoju Rugby Sebastian Berestek i zawodnik seniorów Jakub Stelmach zostali zaproszeni na „Letnią Szkołę Mistrzostwa Sportowego” zorganizowaną na obiektach Zespołu Szkół.

Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportowych, panów Emanuela Józefowicza i Piotra Kota, odbywają się 4 razy w tygodniu. Dzieci podnoszą swoją sprawność oraz poznają nowe dyscypliny sportu prezentowane przez zaproszonych sportowców.

Wizyta przedstawicieli rugby była dla nich wielką atrakcją, a możliwość zagrania na koniec treningu w rugby TAG niezapomnianym przeżyciem.

Podkreślić należy pomysłowość oraz bardzo dobrą organizację młodych trenerów tworzących Letnią Szkółkę Sportową. W pokazowych zajęciach uczestniczyło 30 dzieci.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem rugby TAG wyrażanym przez uczniów podczas pierwszych pokazów, tym razem rugbiści Budowlanych Lublin odwiedzili szkołę w Niemcach w większym gronie. Do wspomnianych wcześniej Sebastiana Berestka i Jakuba Stelmacha dołączyli Jakub Jasiński oraz Stanisław Powała-Niedźwiecki.

Po części wprowadzeniowej i rozgrzewce zorganizowali Mini Turniej Rugby TAG, a każdy z zawodników miał pod opieką swoją drużynkę.

Dla wszystkich uczestników Turnieju został przygotowany imienny dyplom i drobny upominek. Dzieci były niezwykle zaangażowane w grę, przez co mecze były bardzo zacięte. Najważniejsze jednak, że wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1. Mistrzowie
2. Złoci
3. Niebieskie Byki
4. Spartanie

To już kolejna akcja szerzenia rugby wśród najmłodszych zorganizowana przez Regionalnego Oficera Rozwoju, Lubelski Okręgowy Związek Rugby i KS Budowlani Lublin. Dzięki temu rugby w naszym regionie zaczyna stawać się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu.

Rugby TAG Niemce 2013.08.08

Fot. Piotr Kot

 

Mocny gość w radiu

Drukuj

Stanislaw NiedzwieckiW niedzielę 4 sierpnia 2013, na antenie radiowej Czwórki gościem audycji zatytułowanej „4 bieg” był kapitan Budowlanych Lublin Stanisław Powała-Niedźwiecki.

Co tydzień do audycji zapraszany jest tzw. „Mocny gość”, który łączy pracę zawodową z uprawianiem sportu. Zachęcamy do odsłuchania 3-minutowej wypowiedzi naszego zawodnika. Poniżej zamieszczamy link do audycji.

http://www.polskieradio.pl/10/2773/Artykul/903624,Mocny-gosc-Stanislaw-Powala-Niedzwiecki


Dorobek sportowy Stanisława Powały-Niedźwieckiego:


Zawodnik Budowlanych Lublin (1993-2007, 2009, 2010 brązowy medal mistrzostw Polski kadetów), Folc AZS Warszawa (2008, złoty medal mistrzostw Polski seniorów 2008), Budowlanych Łódź (2008-2009 złoty medal mistrzostw Polski seniorów 2009, zdobywca Pucharu Polski 2009), Benfica Lizbona (2009-2010 zdobywca Taca Plate Portugalii 2010).
Pierwszy trener Stanisław Więciorek.

W reprezentacji Polski seniorów rozegrał 10 oficjalnych meczów międzypaństwowych, wystąpił na pozycji skrzydłowego młyna.
Młodzieżowy reprezentant Polski (2006, 2008, uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2006, 2008), reprezentant Polski juniorów (2004-2006, uczestnik mistrzostw Europy juniorów 2005, 2006).  

W seniorskiej drużynie Budowlanych Lublin rozegrał 75 meczów, zdobył 130 punktów.

 

Lato w Mieście z Budowlanymi przedłużone do końca sierpnia!

Drukuj

Lato w MiesciePrzez cały lipiec, w ramach akcji „Lato w Mieście”, w każdy wtorek na boisku klubowym KS Budowlani w Lublinie od godz. 11.00 do 12.30 odbywały się bezpłatne zajęcia z rugby (ze szczególnym uwzględnieniem rugby TAG).

Treningi prowadził kapitan drużyny seniorów Stanisław Powała-Niedźwiecki oraz Sebastian Berestek – Regionalny Oficer Rozwoju Rugby.

W zajęciach uczestniczyło średnio 10–20 dzieci (chłopcy i dziewczęta) na każdej jednostce treningowej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno samych uczestników, jak i ich rodziców, licznie zasiadających na trybunach. Uczestnicy zabaw z jajowatą piłką to w większości uczniowie pobliskich szkół podstawowych.

Podczas akcji trener Stanisław miał możliwość pozyskania nowych adeptów do klubowej drużyny mini-żaków i żaków. lato w miescie10


W związku z tak pozytywnym odbiorem naszej akcji, zaplanowano przedłużenie inicjatywy do końca sierpnia.
Zajęcia, podobnie jak dotychczas, będą się odbywać w każdy wtorek od godziny 11.00 do 12.30.

 

Pierwsze starcie przed sezonem

Drukuj

KSBPogonPogoń Siedlce – Budowlani Lublin 19:5 (0:0) (12:0) (7:5)

W pierwszym meczu sparingowym przed rozpoczęciem nowego sezonu Budowlani Lublin ulegli zespołowi Pogoni Siedlce 5:19. Grano 3 x 25 minut.

Najlepsza była pierwsza tercja, w drugiej w szeregi Budowlanych wkradło się trochę nieporozumień, które wykorzystali gospodarze i uzyskali 12. punktową przewagę. W trzeciej odsłonie lublinianie uporządkowali grę i osiągnęli przewagę terytorialną. Bardzo ładne przyłożenie zdobył Piotr Skałecki. Niestety w końcówce meczu zawiodła komunikacja w aucie i w ostatniej akcji Pogoń zdobyła 7 punktów.

Mamy nadzieję, że w kolejnych sparingach Budowlani wyeliminują popełniane błędy.

Punkty:
Piotr Skałecki 5.


 

Sparing z Pogonią

Drukuj

W sobotę, 3.08.2013, o godzinie 12.00 Budowlani Lublin rozegrają wyjazdowy mecz sparingowy z Pogonią Siedlce.


 
Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strona 2 z 2

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj6
W tym tygodniu11
W tym miesiącu28
Łącznie1722081