Już w najbliższy wtorek ekipa seniorów wyjedzie na obóz przygotowawczy. Trener Andrzej Kozak zaplanował zbiórkę na obiektach klubowych o godzinie 7.00 rano.

Przypominam, że drużyna seniorów wznawia treningi w poniedziałek (26.07.2004). Będziemy spotykać się codziennie o godzinie 19.00 na obiektach klubowych.
W dniach 03.08.2004 - 08.08.2004 odbędzie się obóz szkoleniowy w Krzelowie.

21.07.2004

Terminarz meczów

Na dzisiejszym posiedzeniu PZR ustalono terminarz meczów w rundzie jesiennej sezonu 2004/2005.
Według nieoficjalnych informacji, które publikujemy jako pierwsi w kraju, utrzymany został obecny system rozgrywek (pierwsza runda to mecze każdy z każdym, w drugiej sześć najlepszych zespołów będzie walczyć o prawo gry w play-off a pozostałe cztery o pozostanie w lidze).
Zapraszam do działu terminarz meczów.

20.07.2004

Zdjęcia kadetów

Zamieściłem dwa zdjęcia grupowe drużyny kadetów. Dodałem, także skład oraz fotki naszych srebrnych medalistów. Są one dostępne z menu po lewej stronie, wystarczy nacisnąć na Składy >> kadeci OOM 2004.

19.07.2004

Kadeci Budowlanych ze srebrnymi medalami

Dobiegała końca X Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w rugby rozgrywana w tym roku w dalekim nadgranicznym Gubinie.

Nasz klub jako jeden z nielicznych w kraju uczestniczy w finałach tej imprezy nieprzerwanie od pierwszej Olimpiady rozegranej w Poznaniu w 1994 r. Dotychczas trzykrotnie udało się nam stanąć na podium.
Pierwszy raz w 1998 w Brzegu Dolnym podopieczni Macieja Niedźwieckiego z roczników 1981, 1982 zdobyli brązowy medal. Grali wtedy między innymi: Konrad Jarosz, Adam Wołoszyn, Piotr Nojszewski, Michał Jakimiński, Maciej Niedźwiecki, Wojciech Gulski.
Drugi medal kadeci Budowlanych zdobyli w 2001 roku. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Okapę wywalczył srebrny medal, z tamtej drużyny do dzisiaj występują w seniorach między innymi: Tomasz Stępień, Piotr Marcinkowski, Radosław Wołoszyn, Bartosz Szyba, Tomasz Brzezicki, Emil Dzik.
Trzeci sukces, powtarzając wynik sprzed 3 lat, osiągnęli zawodnicy Piotra Chodunia. W grupie nasi zawodnicy odnieśli trzy zwycięstwa.
W pierwszym meczu pokonali wyraźnie AZS AWF Warszawa 35:5 (12:5). Tylko do przerwy rówieśnicy z Warszawy byli w stanie sprostać dobrze grającym lublinianom. Warto odnotować, że Rafał Janeczko z 7 prób na bramkę trafił 6 (3 karne, 3 podwyższenia), z pewnością miałby 100 procent, gdyby "nie wpadł" na pomysł wykonania jednego podwyższenia z drop gola ;)
Dwa położenia Stanisława Niedźwieckiego, w tym jedno po 50 metrowym rajdzie oraz dwa Pawła (Talenta) Olszewskiego dopełniły zdobyczy punktowych w tym dniu.
W drugim meczu przyszło naszym spotkać się z opromienionym zwycięstwem nad Ogniwem Sopot, odniesionym po znakomitej grze, Orkanem Sochaczew. Faktycznie ten mecz kosztował dużo sił. Do przerwy Sochaczew prowadził 10:5, ale determinacja i świetna postawa w obronie dała upragnione zwycięstwo.
W trzecim meczu nasi chcąc zająć pierwsze miejsce w grupie i grać w ścisłym finale musieli pokonać Ogniwo Sopot. Ponownie zawody były wyrównane w pierwszej połowie, ale w drugiej już przewaga udokumentowana położeniami Piotra Psuja i Mirosława Lubańskiego (grającego rewelacyjny mecz) zapewniła nam zwycięstwo 18:0.

W finale spotkaliśmy się ze Skrą Warszawa, którą pokonaliśmy w eliminacjach dwukrotnie. Niestety, zdecydowanie silniejsza grupa kosztowała tak wiele sił, że zabrakło ich w finale. Mimo to dzięki ogromnej ambicji, woli walki i poświęcenia całego zespołu mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Punkty Łukasza Jabłońskiego (kładł dwukrotnie w tym meczu) po drop-goalu Pawła Olszewskiego (Talenta) w poprzeczkę wzbudziły entuzjazm na trybunach.
Porażka 13:15 nie przynosi ujmy, a srebrny medal to wielki sukces wszystkich zawodników, trenera Piotra Chodunia, Tomasza Stępnia, który pomagał przygotowywać zespół na obozie. Jego praca w czasie Olimpiady trudna jest do przecenienia. Wspaniały kontakt z zawodnikami, ogromna umiejętność mobilizacji, to atuty "Himena".
Należy także pamiętać o trenerach najmłodszych grup, z których część zawodników trafiła do tej ekipy. Marta i Zbigniew Czarneccy, Rafał Jadach to szkoleniowcy naszego "przedszkola". Oczywiście nie można pominąć trenera "Laviny" - Sebastiana Berestka, od wielu lat wychowawcy znakomitych lubelskich młodzików.

18.07.2004

Drugie miejsce na OOM

Niestety Budowlani Lublin ulegli w meczu fianałowym drużynie Skry Warszawa 13:15. Do przerwy lublinianie prowadzili 13:7.

Mecze o miejsca

W niedzielę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży odbędą się mecze o miejsca.
o 7-8 zagrają Budowlani Olsztyn - AZS Folc Warszawa
o 5-6 Ogniwo Sopot - Posnania Poznań
o 3-4 Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew
o 1-2 Budowlani Lublin - Skra Warszawa

Na forum znajduje się temat w którym można porozmawiać o sukcesach kadetów.
Zapraszam do dopingu online ;)

16.07.2004

Budowlani w finale OOM!

Budowlani Lublin pokonali drużynę Ogniwa Sopot 18:0 (3:0) i znaleźli się w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!
W niedzielę o godzinie 14.00 lubelscy kadeci rozegrają mecz o złoty medal ich przeciwnikiem będzie Skra Warszawa.

Kolejne zwycięstwo na OOM

Dziś drużyna lubelskich kadetów wygrała swój drugi mecz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Budowlani pokonali drużynę Orkana Sochaczew 13:10. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg - do przerwy lubelacy przegrywali 5:10!
Jutro o godzinie 16.00 ekipa Piotra Chodunia zmierzy się z Ogniwem Sopot.

Pierwsze zwycięstwo na OOM

Kadeci Budowlanych Lublin odnieśli zwycięstwo w swoim pierwszym meczu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gubinie. Pokonali drużnę AZS Folc Warszawa 35:10 (12:5).

Punkty dla lubelskiego zespołu zdobyli:
Rafał Janeczko 15
Stanisław Niedźwiecki 10
Paweł Olszewski 10

Kolejny mecz jutro (15.07.2004) o godzinie 16.00 z Orkanem Sochaczew.

Budowlani Łódź - Posnania Poznań 44:0
Skra Warszawa - Budowlani Olsztyn 25:0
Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 10:17

Obóz seniorów

W dniach 03.08.2004 - 08.08.2004 (wtorek - niedziela) drużyna lubelskich seniorów pojedzie na zgrupowanie szkoleniowe do Krzelowa w okolice Sędziszowa i Kielc.

13.07.2004

Olimpiada w Gubinie

Dziś rano kadeci Budowlanych wyjechali do Gubina na Ogólnopolską Olimipadę Młodzieży. Trener Piotr Choduń zabrał dwudziestu trzech zawodników.

Poniżej zamieszczam terminarz meczów - informacje o wynikach będą pojawiały się na naszej stronie w dniu meczu.

14.07. (środa) Budowlani Lublin - Folc AZS Warszawa
15.07. (czwartek) Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew
16.07. (piątek) Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot
18.07. (niedziela) mecze o miejsca

Konrad Jarosz na Majorce

Kapitan naszej drużyny seniorów - Konrad Jarosz wyjechał wraz z reprezentacją Polski "siódemek" na finałowy turniej Mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany 16 i 17.07 na Majorce.
Siedem pierwszych drużyn wywalczy prawo gry w finale Pucharu Świata tej odmiany rugby. Warto dodać, że kierownikiem ekipy jest członek Zarządu Polskiego Związku Rugby i prezes KS "Budowlanych" Lublin - Krzysztof Okapa.

04.07.2004

Olimpiada kadetów

Znany jest już podział grup na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rugby, która odbędzie się w dniach 13-18 lipca. Drużyny, które zwyciężą w swoich grupach będą walczyć o złoty medal.