powrót do archiwum

31.08.2006

Zwycięstwo Budowlanych

Budowlani Lublin - Posnania Poznań 42:10 (32:5)

W drugim dniu XLIV Mistrzostw Polski Juniorów w rugby Budowlani Lublin pewnie pokonali zespół Posnanii Poznań.
Od pierwszego gwizdka sędziego zarysowała się wyraźna przewaga naszej drużyny. Po 15 minutach prowadziliśmy już 20:0. Zespół zagrał poprawnie, ale i wymagania rywala były znacznie mniejsze.
Niestety drużyna przypłaciła zwycięstwo bardzo poważnymi stratami. Ze względu na kontuzje i kartki, w sobotnim meczu o 5 miejsce ze Skrą Warszawa nie zagra minimum 6 zawodników. Trener Piotr Choduń będzie miał poważne problemy z zestawieniem drużyny do ostatnich zawodów.

Pozostałe wyniki:
Skra Warszawa - Pogoń Siedlce 31:5 (12:5)
Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 21:14 (7:7)
AZS AWF Warszawa - Ogniwo Sopot 18:12 (15:7)

Porażka Budowlanych

Budowlani Lublin - AZS AWF Warszawa 17:22 (6:5)

W obecności władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich, przedstawiciel Polskiego Związku Rugby sędzia główny turnieju Leszek Zabłocki otworzył XLIV Mistrzostwa Polski Juniorów w rugby rozgrywane w Lublinie.

Niestety w pierwszym meczu nasi juniorzy ulegli AZS AWF Warszawa. To przykra niespodzianka, w eliminacjach dwukrotnie pokonaliśmy drużynę z Warszawy. Niestety, dzisiaj akademicy okazali się lepsi i wygrali zasłużenie.
Zaczęło się bardzo dobrze, dwa skuteczne rzuty karne wykonane przez Rafała Janeczkę i prowadzenie 6:0, jeszcze bardzo ładna akcja i ogromna niewykorzystana szansa na położenie. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli goście i w ostatniej akcji tej części meczu zmniejszyli wynik na 5:6.
Na początku drugiej połowy znowu przeważali Budowlani. Niestety błędy popełniane na własnej połowie bardzo skutecznie wykorzystywali rywale. W końcówce już tylko ambitna postawa pozwoliła zmniejszyć rozmiary porażki. Żal straconej szansy.
Miejmy nadzieję, że jutro nasi juniorzy udowodnią, że był to tylko wypadek przy pracy i zagrają znacznie lepiej.

MPJ

Od środy na obiektach Klubu Sportowego "Budowlani" rozpoczną się Mistrzostwa Polski Juniorów.

Budowlani po raz trzeci będą gospodarzami finałów mistrzostw Polski juniorów w rugby.
W roku 1988 zespół prowadzony przez trenera Mariana Florka zdobył tytuł mistrza kraju. W tamtej drużynie występowali między innymi - aktualny trener seniorów i juniorów Piotr Choduń, wiceprezes klubu Krzysztof Okapa, członek Zarządu Jacek Zalejarz oraz kapitan drużyny seniorów, rekordzista pod względem występów w I lidze Tomasz Jóźwik.
Dziesięć lat później (1998) drużyna trenera Mirosława Janeczki zajęła 5 miejsce.
W roku ubiegłym juniorzy Budowlanych nie startowali
w finałach.
W dotychczasowym dorobku mamy jeden złoty i dwa brązowe medale.

Zdjęcia

Zamieściłem 13 zdjęć z wczorajszego meczu.

26.08.2006

Przegrana z Łodzią

Budowlani Lublin - Budowlani Łódź 6:55 (6:22)

Budowlani ulegli dziś na własnym boisku swoim imiennikom
z Łodzi. Nasz zespół przez 30 minut potrafił nawiązać równorzędną walkę z aktualnym mistrzem Polski.
Niestety rutyna i doświadczenie drużyny łódzkiej, w której nie brak reprezentantów kraju przeważyła szalę zwycięstwa. Budowlani Lublin wystąpili bez utalentowanych juniorów z rocznika 1987, których trener Piotr Choduń "oszczędza" na Mistrzostawa Polski Juniorów. Punkty dla Budowlanych zdobył Marcin Daniel wykorzystując dwa karne.

Skład:
Tomasz Jóźwik, Daniel Pieniak (55' Tomasz Brzezicki), Glib Borowikow, Wojciech Gulski, Michał Kowal (62' Jakub Boruch), Adam Szot, Bartłomiej Gładysz, Paweł Niedziółka (65' Bartosz Szyba), Piotr Rybak (77' Sławomir Kasprzak), Marcin Daniel, Taras Sawczyn, Sebastian Berestek, Kamil Walaszek
(62' Konrad Zając), Rafał Jadach (16' Paweł Kozak), Aleksander Czasowski

Punkty:
Marcin Daniel 6

24.08.2006

Mecz z Łodzią

W sobotę (26.08.2006) o godzinie 14.00 na stadionie klubowym, Budowlani Lublin zmierzą się z aktualnymi mistrzami Polski - Budowlanymi Łódź.
Zapraszamy wszystkich kibiców, wstęp wolny.

22.08.2006

Fanklub

Jutro o godzinie 18.00 na stadionie Budowlanych odbędzie się spotkanie Fanklubu.

Skład

Zamieszczam skład z wczorajszego meczu z Folcem AZS Warszawa.

skład:
Sergiusz Rosyfin, Tomasz Brzezicki (57' Bartosz Szyba), Glib Borowikow, Tomasz Jóźwik, Paweł Niedziółka, Adam Szot, Bartłomiej Gładysz, Stanisław Niedźwiecki (41' MIchał Kowal), Piotr Rybak (58' Paweł Czerwonka), Rafał Jadach, Rafał Janeczko (70' Konrad Zając), Taras Sawczyn, Sebastian Berestek, Bartłomiej Mazur (41' Michał Jabłoński 72' Krzysztof Piotorwicz), Kamil Walaszek

Punkty:
Rafał Janeczko 11
Tomasz Jóźwik 5

Statystyki

Uaktualniłem również statystyki

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 39 lat zmarł były zawodnik naszego klubu,
reprezentant Polski juniorów

Dariusz "Ursus" Świderski

W pierwszej lidze w barwach KS "Budowlani" Lublin rozegrał 57 meczów i zdobył 45 punktów.

Pogrzeb odbędzie się 25.08.2006 o godzinie 11.15
na cmentarzu na Bródnie w Warszawie.

19.08.2006

Porażka w Warszawie

Folc AZS Warszawa - Budowlani Lublin 46:16 (24:9)

W inauguracyjnym meczu I ligi nasi seniorzy przegrali na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem Polski Folcem AZS Warszawa 46:16.
Wynik mógłby być korzystniejszy, ale w ostatnich minutach straciliśmy dwa przyłożenia.

Punkty zdobyli:

18.08.2006

Jutro mecz

Jutro zostanie rozegrana pierwsza kolejka nowego sezonu 2006/2007. Budowlani Lublin inauguracyjny mecz zagrają w Warszawie z wice mistrzem Polski Folcem AZS.

Nowy artykuł

Zamieściłem artykuł z dzisiejszej Gazety Wyborczej dotyczący przygotowań do sezonu 2006/2007.

16.08.2006

Skład

Uaktualniłem skład Budowlanych.

14.08.2006

Dorota i Marcin

obraczki Dziś odbyła się miła uroczystość.
Jeden z naszych najlepszych zawodników Marcin Daniel zawarł związek małżeński. Młodej parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Zdjęcia ze sparingu

Zamieściłem zdjęcia z wczorajszego sparingu.

13.08.2006

Wygrana z Sokołem

Budowlani Lublin w meczu towarzyskim pokonali na własnym boisku zespół Sokoła Lwów 20:13 (6:8).

11.08.2006

Sparing ze Lwowem

W niedzielę (13.08.2006) o godzinie 11.00 odbędzie się sparing z zaprzyjaźnioną z naszym klubem drużyną Sokoła Lwów.

Zapraszamy wszystkich kibiców. Wstęp wolny.

07.08.2006

Po obozie

Budowlani Lublin wrócili z obozu szkoleniowego w Wiśle. Ekipy seniorów oraz juniorów wspólnie przygotowywały się do nowego sezonu pierwszej ligi oraz do Mistrzostw Polski Juniorów.
W zgrupowaniu wzięło udział ponad trzydziestu zawodników. Ostatniego dnia, w Krakowie, Lublinianie rozegrali grę szkolną
z Juvenią. Kolejnym etapem przygotowań będą sparingi z zaprzyjaźnioną drużyną Sokoła Lwów, które odbędą się w sobotę oraz niedzielę (12-13.08.2006) na stadionie przy ul. Krasińskiego.