Do działu artykuły prasowe dodałem tekst z dzisiejszej Gazety Wyborczej.

28.09.2003

Pierwsza porażka

Budowlani Lublin - Lechia Gdańsk 13:25 (13:7)

Nie udało się utrzymać dobrej passy. Po kolejnych czterech zwycięstwach przyszła pierwsza porażka. Przegraliśmy z jednym z faworytów do mistrzowskiego tytułu gdańską Lechią.

Mecz zaczął się od przyłożenia Piotra Jurkowskiego, a po skutecznym karnym Piotra Marcinkowskiego prowadziliśmy już 8:0 i mogło się wydawać, że kolejne zwycięstwo leży w zasięgu naszych możliwości. Niestety błąd w obronie pozwolił Jackowi Grebaszowi na zdobycie położenia i po podwyższeniu Janusza Urbanowicza zrobiło się już tylko 8:7. Przed przerwą zdobyliśmy "piątkę" po młynie dyktowanym na piątym metrze. Punktował Konrad Jarosz. Do przerwy 13:7. Okazało się, że to zbyt mało. Szkoda, że Piotr Marcinkowski nie trafił jeszcze dwóch egzekwowanych karnych. Po przerwie zdecydowaną przewagę uzyskali goście i wygrali zasłużenie. Po raz pierwszy w tym sezonie rywal miał więcej sił od naszej drużyny w ostatnich 20 minutach.

Trzeba starannie przygotować się do meczu z Pogonią Siedlce za tydzień, której w żaden sposób nie można lekceważyć. Gramy w niedzielę o godzinie 12 00 w Lublinie.

Działy statystyki oraz tabela zostały uaktualnione.

26.09.2003

Jutro mecz z Lechią

Już jutro Budowlani Lublin zmierzą się z ekipą Lechii Gdańsk.
Będzie to jeden z najtrudniejszych i zarazem najważniejszych pojedynków w tej rundzie...
Wszystkich kibiców rugby zapraszamy na stadion przy ulicy Krasińskiego 11 w Lublinie - początek spotkania o godzinie 13.00.

Więcej na temat meczu możecie przeczytać w dzisiejszym artykule Gazety Wyborczej w dziale: artykuły prasowe.

25.09.2003

Dodałem artykuł z Gazety Wyborczej, możecie go znaleźć w dziale artykuły prasowe.

24.09.2003

Przepisy gry w rugby

W związku z licznymi prośbami kibiców, którzy od niedawna interesują się rugby, dziś dodałem nowy dział - przepisy gry.
Zapraszam

22.09.2003

Nowe artykuły

Zamieściłem nowe artykuły dotyczące meczu z Arką.
Zapraszam do działu "artykuły prasowe"

21.09.2003

O meczu z Arką

Arka Gdynia - Budowlani Lublin 18:32 (3:17)

Już czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli seniorzy naszego klubu w rozgrywkach I ligi sezonu 2003/2004. Tym razem w meczu wyjazdowym pokonaliśmy faworyzowaną Arkę Gdynia 32:18 (17:3).
Pierwsze punkty z rzutu karnego zdobyli gospodarze. Było to ich jedyne prowadzenie w tych zawodach. Po tym jak Gdynianie celowo zawalili młyn na 5 metrze, sędzia podyktował rzut karny dla nas - zamieniony na ponowny młyn. Sytuacja się powtórzyła, tym razem nie było wątpliwości, że należy nam się karna piątka - skutecznie podwyższona przez Piotra Marcinkowskiego - było 7:3.
Kilka minut później Arka spróbowała zagrać szeroko ręką. Zgubioną piłkę nogą przeniósł Radek Wołoszyn, wygrał pojedynek sprinterski i prowadziliśmy 14:3 (podwyższył Marcinkowski).
Jeszcze raz Piotrek Marcinkowski skutecznie wyegzekwował rzut karny, tym razem z około 45 metrów.
Do przerwy wygrywaliśmy 17:3. Druga połowa zaczęła się od 3 punktów dla nas z kolejnego karnego. Od tej pory inicjatywę przejęli gospodarze. Uzyskali położenie z karnej piątki za anty grę tuż przed polem punktowym i zrobiło się 20:10. Po punktach zdobytych przez atak gospodarzy prowadziliśmy już tylko 20:15.
Przełomowym momentem była sytuacja, kiedy Rafał Jadach nie pozwolił rozpocząć szybkiego karnego - doszło do ogólnej szarpaniny. Czerwonymi kartkami zostali ukarani - sprawca zamieszania (Jadach) i jeden z najbardziej "krewkich" w wyjaśnianiu sytuacji zawodnik z Gdyni.
Rzut karny dla Arki, był celny i prowadziliśmy tylko 20:18.
Od tego momentu sytuacja wróciła do normy. Kolejny młyn dyktowany na piątym metrze, który zawalili gospodarze zaowocował karną piątką i udanym podwyższeniem, co dało nam prowadzenie 27:18.
Tuż przez końcem meczu po skutecznie wepchniętym z 15 metra maulu autowym i punktach Wojtka Gulskiego wynik meczu został ustalony na 32:18 dla Budowlanych!

skład Budowlanych:
Marek Odoliński, Piotr Nojszewski, Paweł Pieniak, Wojciech Gulski, Paweł Niedziółka, Adam Wołoszyn, Marcin Daniel, Jakub Jasiński, Rafał Jadach, Tomasz Mietlicki, Radosław Wołoszyn, Paweł Piwnicki, Piotr Marcinkowski, Tomasz Stępień, Piotr Jurkowski

punkty zdobywali:
Piotr Marcinkowski 12, Paweł Pieniak 10, Radosław Wołoszyn 5, Wojciech Gulski 5

20.09.2003

Wygrana z Arką!!!

Wiadomość z ostatniej chwili!

Budowlani Lublin wygrali w Gdyni z Arką 32:18 (17:3) i utrzymują pierwszą pozycję w tabeli.

Punkty zdobywali:
Piotr Marcinkowski 12
Paweł Pieniak 10
Wojciech Gulski 5
Radosław Wołoszyn 5

Więcej informacji dotyczących meczu oraz wyniki innych spotkań pojawią się jutro.

19.09.2003

Jedziemy do Gdyni

Ekipa lubelskich Budowlanych wyjechała do Gdyni, gdzie jutro rozegra mecz z Arką. Z pewnością w spotkaniu tym nie zabraknie emocji, gdyż oba zespoły prezentują się bardzo dobrze w tym sezonie. Mecz zadecyduje o tym czy Arka powróci na pierwsze miejsce w tabeli, lub czy Budowlani pozostaną na pozycji lidera.

Makroregion kadetów

Dzisiaj w Lublinie rozegrany został turniej makroregionów w kategorii kadetów. Budowlani zajęli na nim czwarte miejsce. Zawody bacznie obserwował trener kadry kadetów - Mirosław Żórawski z Łodzi, który wyłoni najlepszych zawodników do reprezentacji kraju w tej kategorii wiekowej.

Lublinianie wrócili z kadry seniorów

Reprezentacja Polski seniorów przebywała przez tydzień w Narodowym Centrum Rugby w Marcoussis pod Paryżem. Jest to ośrodek wybudowany dla potrzeb szkolenia francuskiego rugby. Posiada dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią, w tym jedno zadaszone, dwa boiska trawiaste, doskonale wyposażoną siłownię, gabinety odnowy, kompleks mieszkalny i wszelkie urządzenia niezbędne do prowadzenia przygotowań na najwyższym światowym poziomie.
Nasi zawodnicy mieli przyjemność, nie tylko trenować w profesjonalnych warunkach, ale i obserwować treningi aktualnych wicemistrzów świata - ekipy Francji, przygotowującej się do październikowego Pucharu Świata.
We Francji przebywało 4 graczy z naszego klubu:
Konrad Jarosz, Paweł Piwnicki, Piotr Jurkowski i Jakub Jasiński.
Reprezentacja rozegrała dwa mecze sparingowe. Oba z drużynami drugiej ligi. Pierwszy przegrała z PIG Paryż 10:17, w drugim zwyciężyła z RC Orsay 22:17. W obu tych meczach wystąpili wszyscy lubelscy zawodnicy.
Lublinianie wrócili zdrowi, bez kontuzji. Teraz, już w komplecie Budowlani szykują się do kolejnego, bardzo trudnego meczu ligowego z gdyńską Arką na wyjeździe, który odbędzie się w najbliższą sobotę,

13.09.2003

Wygrana polskich kadetów

Dziś reprezentacja Polski kadetów pewnie pokonała jeden z najsilniejszych niemieckich makroregionów - Heideberg 29:5. Warto przypomnieć, że mecz odbywał się na Stadionie Śląskim w Chorzowie a uczestniczyło w nim dwóch zawodników z Lublina:
Kamil Marciniak oraz Stanisław Niedźwiecki - kapitan polskiej reprezentacji.

12.09.2003

Kadeci na kadrze

Dzisiaj w Bytomiu rozpoczyna się zgrupowanie kadry narodowej kadetów. Budowlanych reprezentują dwaj zawodnicy - Stanisław Niedźwiecki oraz Kamil Marciniak.
Jutro polscy kadeci rozegrają mecz z niemieckimi rówieśnikami.

10.09.2003

Treningi

Drużyna seniorów przygotowuje się do meczu z Arką Gdynia. W tym tygodniu Budowlani trenują w środę i piątek o 18.00 a w przyszłym tygodniu - codziennie od poniedziałku do czwartku o 18.00.

Zdjęcia kadetów

Drużyna kadetów w końcu doczekała się swojej galerii zdjęć. W tej chwili znajduje się tam pięć fotek.
Zapraszam do działu kadeci lub do galerii.

09.09.2003

Do działu artykuły prasowe dodałem relację Gazety Wyborczej dotyczącą meczu z Orkanem Sochaczew oraz wywiad z Andrzejem Kozakiem.

08.09.2003

Nasi na kadrze

W dniach 7 - 14 września 2003 roku reprezentacja Polski seniorów będzie przebywać na zgrupowaniu we Francuskim Narodowym Centrum Rugby w Marcoussis pod Paryżem.
Polacy rozegrają tam dwa spotkania z bardzo silnymi zespołami francuskiej I ligi - Paris Universite Club Rugby oraz Orsay Rugby Club.
Na kadrę pojechało czterech naszych zawodników:
Jakub Jasiński, Konrad Jarosz, Paweł Piwnicki i Piotr Jurkowski.
W rezerwie znalazł się Paweł Pieniak a drugi trener Budowlanych - Maciej Powała Niedźwiecki pojechał jako kierownik wyszkolenia PZR.

07.09.2003

O meczu z Orkanem

Dzięki zwycięstwie w trzecim, meczu I ligi sezonu 2003/2004 zostaliśmy samodzielnym liderem. Po emocjonującym i niezłym meczu pokonaliśmy Orkan Sochaczew 25:13.(8:13). Warto przypomnieć, że nasi rywale przed tygodniem pewnie wygrali z Lechią Gdańsk 33:20 a dwa tygodnie wcześniej przegrali w Gdyni z Arką tylko jednym punktem - 31:32.

Zawody zaczęły się fatalnie po 10 minutach przegrywaliśmy 0:10 i nic nie wskazywało, że scenariusz gry się zmieni. Na szczęście po skutecznie wyegzekwowanym karnym przez Piotrka Marcinkowskiego i położeniu Piotrka Jurkowskiego przegrywaliśmy już tylko 8:10. W końcówce pierwszej połowy niezawodny Bogdan Wróbel trafił z drop gola i do przerwy było 8:13 dla rywali. W drugiej części meczu coraz lepiej poczynał sobie nasz młyn. Wygrywając wiele piłek rywala skutecznie przeszkodził w ofensywnych akcjach Orkana. Po młynie dyktowanym na 5 metrze z wrzutem przeciwnika, Konrad Jarosz doprowadził do wyrównania. Po kilkunastu kolejnych minutach Radek Wołoszyn wyprowadził nasz zespól na prowadzenie 18:13. Twarda walka, z wyraźną dominacją terytorialną Lublinian zaowocowała w końcówce położeniem kapitana drużyny - Konrada Jarosza. Tym razem skutecznie podwyższył Piotr Marcinkowski i wygraliśmy 25:13.

Nie pomogli Orkanowi trzej Rumuni. Chociaż trzeba obiektywnie stwierdzić, iż sobotni rywale swoją postawą udowodnili, że dwa poprzednie wyniki nie były dziełem przypadku i będą się liczyć w walce o medale w tym sezonie.

Najbardziej szczęśliwym człowiekiem po meczu był Marek "Pirania" Odoliński. Dobra gra oraz zwycięstwo zespołu to najlepszy prezent urodzinowy. Marek w dniu meczu skończył 26 lat.

06.09.2003

Jesteśmy liderem ligi!

Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew 25:13 (8:13)

Dziś Budowlani Lublin rozegrali trzeci mecz w tym sezonie, odnosząc trzecie zwycięstwo. Jako jedyna drużyna z kompletem punktów znajdujemy się na pierwszym miejscu w tabeli. Obszerna relacja dotycząca meczu z Orkanem znajdzie się na stronie jutro.
Dziś zaktualizowałem działy: statystyki i tabela.

05.09.2003

Jutro gramy!

Wszystkim sympatykom rugby przypominam, że już jutro (06.09.2003) o godzinie 13.00 Budowlani Lublin podejmą na własnym stadionie drużynę Orkana Sochaczew. Mecz może okazać się bardzo emocjonujący, ponieważ Orkan jest zespołem ambitnym i z pewnością będzie chciał sprawić w Lublinie niespodziankę. Miejmy nadzieję, że Budowlani sobie poradzą i po sobotnim meczu zachowają komplet zwycięstw.

03.09.2003

Zamieściłem zaległy artykuł Gazety Wyborczej dotyczący naszej wygranej z gdańskim AZSem. Zapraszam do działu artykuły prasowe.