Orkan Sochaczew - Pogoń Siedlce 28:7 (14:0)
Budowlani Lublin - Budowlani Łódź 10:36 (0:24)
Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 7:14 (0:7)
Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce 7:19 (7:12)

4. Budowlani Lublin 3 3 (24:81)

27.09.2008

Przegrana z Orkanem

Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew 21:23 (11:9)

Bardzo dramatyczny przebieg miał dzisiejszy mecz naszych seniorów. Zaczęło się od 6:0 (karny + dropgol) dla gości, które utrzymywało się dość długo.
Dopiero około 20 minuty rzut karny na 3 punkty zamienił Paweł Olszewski, a niedługo potem ładnym przyłożeniem popisał się Bartłomiej Jasiński. Pod koniec pierwszej połowy każda z drużyn kopnęła jeszcze po karnym i do przerwy było 11:9 dla Budowlanych.
W drugiej odsłonie Orkan zagrał o wiele agresywniej ale to my zdobyliśmy kolejne 3 punkty z karnego (14:9). Przewaga ta nie trwała jednak długo gdyż po kilku minutach po przyłożeniu Sochaczewian był remis 14:14. Niestety, po dwóch kolejnych dropgolach Orkan prowadził 20:14.
Nasi ruszyli do odrabiania strat i po doskonałej pracy lubelskiego młyna przyłożenie zdobył Jacek Szopa, które skuteczne podwyższył Paweł Olszewski co dało nam prowadzenie 21:20. Niestety, na 3 minuty przed końcem spotkania grający trener Sochaczewa - Bogdan Wróbel zdobył z rzutu karnego 3 punkty zapewniając w ten sposób zwycięstwo swojej ekipie.
Pomimo porażki gatulujemy Budowlanym ambicji i woli walki do końca!

Punkty dla Budowlanych zdobyli:

Paweł Olszewski 11
Bartłomiej Jasiński 5
Jacek Szopa 5

Turniej Regionalny Dzieci i Młodzieży

Jutro (28.09.2008) od godziny 10.30 rozpocznie się na naszym boisku I Turniej Regionalny Dzieci i Młodzieży do lat 15. Rozgrywki będą się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: mini-żaków, żaków oraz młodzików.
W turnieju wezmą udział zawodnicy z: Budowlanych Lublin, Orkana Sochaczew, Budowlanych Łódź, Pogoni Siedlce
i UKS Mileszki.

Serdecznie zapraszamy!

26.09.2008

Zaproszenie na mecz

W sobotę 27.09.2008 o godzinie 13.00 Budowlani Lublin rozegrają mecz z Orkanem Sochaczew.

Zapraszamy wszystkich kibiców!

20.09.2008

Gramy z Łodzią

W Pucharze Polski Budowlani Lublin wylosowali za przeciwnika aktualnego wicemistrza Polski Budowlanych Łódź.
Mecz ma się odbyć 4 lub 5 października w Lublinie.

19.09.2008

Lublinianie na Mistrzostwach Europy

W rozpoczynających się 21.09.2008 w Trójmieście Mistrzostwach Europy U19 wezmą udział trzej zawodnicy Budowlanych Lublin.
Trener Zdzisław Szczybelski powołał do kadry Huberta Wójtowicza, Daniela Opalińskiego i Wojciecha Piotrowicza. W rezerwie jest Michał Kędra.

14.09.2008

Porażka w Koszalinie

RK Kosmaz Koszalin - Budowlani Lublin 28:18 (14:10)

Nie udało się Budowlanym utrzymać pasma zwycięstw. Po dwóch wygranych przyszła porażka. Jeszcze do 65 minuty nasza młoda drużyna prowadziła 18:14. W końcówce przewaga fizyczna rywali wzięła górę.

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 8
Hubert Wójtowicz 5
Wojciech Król 5

12.09.2008

Wyjazd do Koszalina

W niedzielę (14.09.2008) Budowlani Lublin zagrają w Koszalinie mecz z zespołem Kosmaz RC.
Początek spotkania o godzinie 14.00.

10.09.2008

Turniej oldbojów

W Odessie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Oldbojów w rugby.
Planowany wyjazd 2 października, powrót 6 października. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Mirosławem Janeczko tel. 0 501 099 206.

09.09.2008

Terminy treningów

Od września zmieniły się terminy treningów drużyn Budowlanych, wszystkie odbywają się na boisku klubowym.