powrót do sekcji artykułów

Po meczu Budowlani Lublin - AZS Gdańsk

W VIII kolejce spotkań Budowlani Lublin pokonali na swoim boisku ostatni zespół rozgrywek AZS AWF Gdańsk 24:22.

Gdyby lublinianie nie zlekceważyli rywala przy prowadzeniu 17:3, być może ich zwycięstwo byłoby zdecydowanie wyższe. Lublinianie dobrze zaczęli i po przyłożeniach Tomasza Mietlickiego i Jakuba Jasińskiego prowadzili 10:3. W międzyczasie celnym karnym popisał się będący w wyśmienitej formie gracz AZS Piotr Wójcik. Warto tutaj zaznaczyć, że kopacz gdańszczan zdobył wszystkie punkty dla swojej drużyny. Do przerwy, po tzw. karnej piątce - podyktowanej za atak z pozycji spalonej jednego z graczy z Gdańska - zapisanej na konto kapitana gospodarzy Pawła Pieniaka, i karnym Wójcika było 17:6 dla zespołu trenera Andrzeja Kozaka.

W ciągu sześciu minut drugiej połowy przewaga lublinian zmalała do pięciu punktów (17:12). Potem Mietlicki po akcji z Pawłem Pieniakiem zdobył kolejne pięć punktów. Prowadząc w pewnym momencie już 24:12 lubelscy rugbiści roztrwonili tę przewagę i o mały włos nie dopuścili do remisu lub porażki.

- Nie było nam łatwo wygrać, uczyniliśmy to w niezbyt ładnym stylu. Arbiter Grzegorz Michalik z Warszawy poprzez swoje złe sędziowanie nie dał nam pograć, często nie widział spalonych na naszą niekorzyść. Stąd wprowadził niepotrzebną nerwowość wśród zawodników. Martwi czerwona kartka dla Pawła Niedziółki za - zdaniem arbitra - kopnięcie przeciwnika - powiedział po meczu trener lublinian Andrzej Kozak.