powrót do sekcji artykułów

Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce 20:10

W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie wygrali w lidze piłkarze Górnika Łęczna, wczoraj przykład z piłkarzy wzięli młodzi rugbiści Budowlanych Lublin pokonując Rugby Team Pogoń Siedlce. Dla nich to też była pierwsza wygrana w tym sezonie, do tej pory chwalono ich co prawda za grę, ale punkty zdobywali inni.

Po zwycięstwie nad Pogonią lubelska ,,piętnastka" opuściła ostatnie miejsce w tabeli, a trzeba pamiętać, że ma jeszcze w zapasie jeden mecz zaległy.

W pierwszej połowie lublinianie dominowali na boisku i powinni wygrywać znacznie wyżej niż różnicą siedmiu punktów, goście tylko dwukrotnie gościli na połowie Budowlanych, a jednak zdołali zdobyć aż dziesięć punktów. W drugiej gra się wyrównała, ale podopiecznym trenera Macieja Powały-Niedźwieckiego udało się utrzymać, a nawet powiększyć przewagę z pierwszej połowy.

- Zwycięstwo cieszy, choć trzeba przyznać, że Pogoń to nie jest przeciwnik z najwyższej półki. Jeśli chodzi o grę, to w pierwszej połowie zagraliśmy nieźle, w drugiej mogłem być zadowolony tylko z walki i ambicji zespołu, natomiast podejmowaliśmy całą masę błędnych decyzji taktycznych, graliśmy za blisko swojego pola punktowego. To jeszcze nie było to, na co ten zespół naprawdę stać. Przed nami jeszcze wiele pracy - mówił zaraz po meczu trener Niedźwiecki.

Oprócz zaległego meczu z Arką Gdynia, Budowlanym tej jesieni pozostało jeszcze do rozegrania trzy mecze: w najbliższy weekend w Sopocie z Ogniwem, 22 lub 23 października w Lublinie z Folc AZS Warszawa i 5 listopada w Krakowie z tamtejszą Juvenią. Jest więc szansa na kolejne 1-2 zwycięstwa.