powrót do sekcji artykułów

Budowlani Lublin nokautują

Lubelscy Budowlani nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem siódmego zwycięstwa w lidze. Tym razem, o sile podopiecznych trenera Piotra Chodunia, przekonali się zawodnicy Pogoni Siedlce.

Gospodarze wygrali pewnie 39:0, zdobywając także tzw. bonusa, za co najmniej cztery przyłożenia w meczu. Spotkanie rozegrano awansem, z przeniesionej na 15-16 maja, kwietniowej kolejki.

- Liczyliśmy na zwycięstwo za pięć punktów, czyli z bonusem - mówi trener Choduń.

- Sukces cieszy, choć rozmiary wygranej mogły być jeszcze większe. Już pierwsza akcja spotkania utwierdziła moich zawodników w przekonaniu, że są tego dnia lepsi od przeciwnika. Akcja, o której mówił opiekun lublinian, to składne i widowiskowe rozegranie ataku już trzeciej minucie niedzielnego pojedynku.

Pięć punktów zdobył Michał Węzka, a podwyższył Wojciech Piotrowicz. Po kwadransie etatowy kopacz Budowlanych celnie przymierzył między słupy z rzutu karnego i gospodarze prowadzili już 10:0. Miejscowi całkowicie kontrolowali grę, a kolejne punkty były tylko kwestią czasu.

O potencjale i możliwościach obu zespołów świadczy fakt, że w pierwszej połowie, przyjezdni tylko raz znaleźli się przed linią 22 metrów w strefie obronnej lublinian.

Przed przerwą dorobek punktowy Budowlanych urósł do 25 oczek. Na swoim koncie lublinianie mieli już trzy przyłożenia. Ich liczbę zwiększyli w drugiej odsłonie.

Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce 39:0 (25:0)
Budowlani: Kędra (55 Gorczyca), Nojszewski, Zając (41 Berestek), Król, Wołoszyn, B. Jasiński, Niedźwiecki (53 Niedźwiedź), J. Jasiński 5 (45 Kowal), Stelmach, Piotrowicz 14, Jabłoński (58 Mirosław), Mazur (65 Tatatra), Szrejber 5, Skałecki 5 (55 Daniel), Węzka 10.

Sędziował: Kacper Michałkiewicz (Warszawa).

6. WMPD Olsztyn 6 1 45-188

8-9 maja: Budowlani - Olsztyn (sobota, godz. 13) * Pogoń - Pruszcz * Skra - Koszalin.

źródło: Dziennik Wschodni, 4.05.2010 (grom)