powrót do sekcji artykułów

Budowlani Lublin rozgromili Pogoń Siedlce

Rugbiści Budowlanych Lublin fantastycznie rozpoczęli rundę wiosenną pierwszej ligi przed własną publicznością. W obecności około 300 widzów rozgromili Pogoń Siedlce aż 39:0!

Na trybunach panowała sielankowa atmosfera. To jednak nie może dziwić. Miejscowi byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i od pierwszej minuty potwierdzali swoją dominację. Pogoń nie stworzyła przez 80 minut praktycznie żadnej akcji, podczas gdy lublinianie raz po raz nękali obronę przyjezdnych. Pierwsze punkty podopieczni trenera Piotra Chodunia zdobyli już w drugiej minucie, gdy przyłożenie zaliczył Michał Węzka. Z czasem Budowlani zwiększali tylko swoją przewagę. Pięciopunktowe akcje zapisywali na swoje konto kolejno: Piotr Skałecki, Jakub Jasiński, Rafał Szrejber oraz ponownie Węzka. Dwukrotnie udanymi podwyższeniami (wartymi po dwa punkty) popisywał się Wojciech Piotrowicz. Lubelski łącznik ataku, reprezentant Polski, zdobył w całym spotkaniu 14 pkt.

W drugiej połowie trener Choduń dał dużo pograć swoim rezerwowym. W sumie szkoleniowiec przeprowadził aż siedem zmian.

źródło: Kurier Lubelski, TOB , 04.05.2010