powrót do sekcji artykułów

Posnania Poznań - Budowlani Lublin 48:7

Rugbi¶ci Budowlanych jeszcze w tym sezonie nie wygrali. W trzeciej kolejce spotkań zespół trenera Macieja Powały-NiedĽwieckiego uległ w Poznaniu Posnanii. - Grali¶my tylko do przerwy - podsumował lubelski szkoleniowiec.

W pierwszej połowie spotkania Budowlani toczyli z rywalem równorzędn± walkę. Ta czę¶ć meczu stała na bardzo dobrym poziomie, a poznaniacy wygrali j± 12:7. Niestety po zmianie stron dominacja gospodarzy była już bezdyskusyjna. - Po przerwie nast±pił totalny odjazd Posnanii - mówi Maciej Powała-NiedĽwiecki. - Najlepiej obrazuje to wynik. My już nie zdobyli¶my ani jednego punktu, a rywal zaaplikował nam aż 36. Po prostu zabrakło nam zdrowia. Biegał tylko jeden zespół. Poza tym nasza formacja ataku jest bardzo młoda. Brakuje nam graczy w wieku 26-28 lat.

Teraz Budowlanych czekaj± dwa ciężkie mecze. Drużyna lubelska spotka się z wicemistrzem i mistrzem Polski, czyli ze swoimi imiennikami z Łodzi i Ark± Gdynia. - Przechodzimy ciężkie chwile, ale mam nadzieję, że zespół pokaże charakter i się w tych meczach nie podda - dodaje trener Powała-NiedĽwiecki. Często bywa tak, że w spotkaniach z trudnymi rywalami wyzwala się w drużynie dodatkowa motywacja. Wierzę, że w końcu się przełamiemy i zdobędziemy pierwsze w tym sezonie punkty.

skład: D. Pieniak (62.Kowal) , Szafranek (40. Brzezicki), P. Pieniak (68. Szyba), Gulski (45. S. NiedĽwiecki), Niedziółka (30. B. Jasiński), M. NiedĽwiecki, J. Jasiński 5, Więciorek, Janeczko 2, Mietlicki, Mazur, Marcinkowski, Psuj (40. Jabłoński), Czerwonka, Walaszek.

Punkty dla Posnanii: Jurij Buhało 13, Łukasz Stasik 10, Łukasz Kujawski, Paweł Najdek, Krzysztof Witczak, Sergiej Suchych, Dimitrij Fedyszyn wszyscy po 5.

Ľródło: paw - Gazeta Wyborcza 05.09.2005