powrót do sekcji artykułów

Pierwsza wiosenna wygrana rugbistów Budowlanych

Lubelscy Budowlani pokonali u siebie stołeczną Skrę i powrócili na pozycję wicelidera II ligi.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem trzech zawodników formacji młyna. Z powodu kontuzji odniesionych przed tygodniem w spotkaniu z Orkanem Sochaczew nie wystąpili Wojciech Gulski, Michał Kowal i Jacek Szopa. Na szczęście zmiennicy udźwignęli ciężar gry i lublinianie mogą się cieszyć z pierwszego tej wiosny zwycięstwa.

Przez pierwsze 25 min zdecydowanie przeważali Budowlani. - Bardzo jestem z tego okresu gry zadowolony - mówi Piotr Choduń, trener lubelskiej drużyny. - Graliśmy szeroko i uważnie w obronie. Takie były przedmeczowe założenia. Poza tym dobrze spisywał się Wojciech Piotrowicz, który miał za zadanie przenosić nogą grę na połowę rywali.

Przewaga gospodarzy rosła i po przerwie lublinianie prowadzili już 30:13. Rugbistom Budowlanych bardzo zależało na bonusowym punkcie, który uzyskuje się, jeśli drużyna ma na swoim koncie cztery przyłożenia. Lublinianie za wszelką cenę chcieli do tego doprowadzić. - Chłopaki trochę się zagotowali - dodaje trener Choduń. - Utrzymywaliśmy bezpieczny dystans, ale moi zawodnicy nie zawsze wybierali do akcji dogodne okazje. Skrzętnie wykorzystali to goście, którzy nas skontrowali i w ciągu 10 min straciliśmy 12 pkt. Mimo wszystko cieszę się z tego zwycięstwa. Mecz stał na dobrym poziomie, było dużo walki, więc kibice mieli co oglądać. Można więc powiedzieć, że świąteczne jajo smakowało. Ta wygrana sprawiła, że nadal liczymy się w walce o awans do I ligi.

W tabeli prowadzi Orkan z 25 pkt, przed Budowlanymi (17 pkt i jeden mecz zaległy) oraz Skrą (16 pkt).