powrót do sekcji artykułów

Po meczu Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew

Występujący w serii A rugbiści Budowlanych ponieśli drugą porażkę w tym sezonie. Przed tygodniem ulegli w Sopocie Ogniwu, a teraz dość nieoczekiwanie przegrali u siebie z Orkanem Sochaczew.

Wiadomo, że tej jesieni zespół z ul. Krasińskiego ma duże problemy ze skompletowaniem składu - szczególnie na mecze wyjazdowe. Kilku zawodników postanowiło zakończyć kariery, ale niektórzy z nich wspierają drużynę w spotkaniach na własnym boisku. Tym razem pomogli Paweł Piwnicki i Tomasz Mietlicki, ale zabrakło Piotra Marcinkowskiego i Wojciecha Gulskiego, a na rozgrzewce okazało się, że z powodu kontuzji nie zagra Michał Jakimiński.

Mimo kłopotów lublinianie zaczęli dobrze. Po wepchnięciu młyna Orkana, gospodarze objęli prowadzenie 5:0, a pięć punktów po karnej piątce zapisano kapitanowi Pawłowi Pieniakowi. Potem gra się wyrównała. Do przerwy Budowlani wygrywali 13:12, po kolejnych punktach zdobytych z przyłożenia przez Jakuba Jasińskiego i rzucie karnym Marcina Daniela.

Wydawało się, że drużyna trenera Andrzeja Kozaka wygra drugi w tym sezonie mecz na własnym boisku, bo jeszcze pięć minut przed końcem spotkania prowadziła różnicą jednego punktu (18:17). Niestety arbiter podyktował rzut karny dla gości, który na zwycięskie punkty zamienił Maciej Brażuk. - Mecz był wyrównany i bardzo dramatyczny - skomentował Maciej Powała-Niedźwiecki, kierownik wyszkolenia PZRugby. - Uważam, że Budowlani przegrali przez przyjęcie złych rozwiązań taktycznych w drugiej połowie. Gospodarze prowadzili, więc należało grać jak najdalej od własnego pola punktowego, a tak nie było.