powrót do sekcji artykułów

Po meczu Budowlani Lublin - Budowlani Łódź

Po emocjonującym spotkaniu Budowlani Lublin pokonali na swoim boisku swoich imienników z Łodzi 19:14. Lublinianie jako pierwsi w tym sezonie zwyciężyli lidera tegorocznych rozgrywek.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Po wygranym aucie pięć punktów zdobył Tomasz Jóźwik. Niestety nie podwyższył Marcin Daniel, który zrehabilitował się po chwili celnym karnym i miejscowi wygrywali już 8:0. Wprawdzie karnego wykorzystał dla gości Tomasz Grodecki, ale do przerwy było 8:3 dla Lublina.

Prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej połowie, kiedy stale się zmieniało prowadzenie. Po raz pierwszy gospodarze je odzyskali, kiedy z wyniku 8:11- po przyłożeniu Pawła Piwnickiego - wyprowadzili rezultat na 13:11. Za drugim razem przegrywając 13:14, lublinianie po dwóch karnych Daniela wyszli na prowadzenie 19:14.

- Zawodnicy zagrali dokładnie tak, jak planowaliśmy na odprawie - mówi trener Andrzej Kozak. - Łódź nie wytrzymała gry naszego młyna, po prostu zamęczyliśmy ich w tej formacji. Cieszy wygrana, martwi kontuzja kolejnego zawodnika - Pawła Czerwonki.