powrót do sekcji artykułów

Pogoń Siedlce - Budowlani Lublin

Z bardzo cennym zwycięstwem wrócili z Siedlec rugbiści Budowlanych. W meczu "o sześć" punktów lublinianie pokonali miejscową Pogoń 20:12. Wygrana umocniła nasz zespół na 9 miejscu w I lidze, pozycji, która gwarantuje udział w barażach o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

W obecnym sezonie Budowlani niemal od początku okupują dolne rejony tabeli i walczą o uratowanie I ligi dla Lublina. Ich rywalem do barażowej lokaty jest Pogoń. Obu drużynom nie idzie w tym sezonie. Do soboty Budowlani mieli tylko punkt przewagi nad rywalem, teraz wzrosła do trzech "oczek".

Ranga spotkania była tak wysoka, że w poczynania obu drużyn wkradła się nerwowość, zawodnicy popełniali szkolne błędy. Lublinianie jako pierwsi objęli prowadzenie 3:0 - w czwartej minucie po kopie Tomasz Stępnia z rzutu karnego. Odpowiedź gospodarzy przyszła po kwadransie, po przyłożeniu wyszli na prowadzenie 5:3. Do końca pierwszej odsłony stroną przeważającą byli Budowlani, jednak nie potrafili zanieść piłki na pole punktowe rywala. Ponownie Stępień zapewnił gościom trzy punkty (6:5).

Kopacz lubelskiego zespołu został bohaterem meczu. Jego przyłożenie i podwyższenie pozwoliły gościom odskoczyć. Na trzy minuty przed końcem gospodarze, którzy mocno naciskali w końcowym kwadransie, doszli Budowlanych na punkt (12:13). - Wtedy moi gracze bardzo się zmobilizowali i w ciągu dwóch minut zdobyliśmy siedem punktów - relacjonuje Piotr Choduń, szkoleniowiec Budowlanych. - Szybko przeprowadzona akcja ofensywna, dogranie Sebastiana Berestka do Tomasza Stępnia i przyłożenie tego ostatniego dały nam bezpieczną przewagę i zwycięstwo.

Pogoń Siedlce - Budowlani Lublin 12:20 (5:6)

SKŁADY PUNKTY

Pogoń: Markowski, Chruściel, Stański (41 Fedorowicz), Antoszczuk 5, Baca (46 Siwiec), Niedźwiedź, Narojek, Miros, A. Miałkowski (18 Hardej), Dzierżanowski 2, Czaplicki, Pliszka, Matusiak, G. Miałkowski (76 Kargol), R. Kuźmiński 5.

Budowlani: Kowal (69 Brzezicki), D. Pieniak, Jóźwik, Niedziółka (79 Gładysz), Gulski, B. Jasiński 2, M. Niedźwiecki, S. Niedźwiecki, Czerwonka, Daniel, Mazur, Stępień 18, Jadach (60 Szot), Jabłoński, Berestek.

źródło: grom - Dziennik Wschodni 22.05.2006