Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 394 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/plugins/system/modulesanywhere/helper.php:394) in /home/klient.dhosting.pl/budowlani/ksbudowlani.com/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44 Przed meczem z Holandią
Home Aktualności Reprezentacja Polski Przed meczem z Holandią

Przed meczem z Holandią

Drukuj

Już niewiele czasu pozostało do meczu z Holandią na lubelskiej Arenie, który odbędzie się 17.11.2018 o godzinie 15.00. Z tej okazji warto przypomnieć historię oficjalnych międzypaństwowych meczów rugby rozegranych w naszym mieście.


11.04.1976 r.     Lublin     POLSKA - HOLANDIA   12:3 (6:3)   FIRA
Jagieniak Jan - Mańko Krzysztof, Kruszyński Bogusław, Pawelec Jan, Królicki Jerzy - Malarczyk Bolesław - Kopyt Andrzej - Górzyński Mirosław, Jagieniak Czesław, Ostaszewski Longin, Olejniczak Kazimierz, Małecki Jan (Dobrzyński Zygmunt), Krawczuk Henryk, Celiński Waldemar, Kasiński Zbigniew.

Punkty:
Kopyt Andrzej 6, Jagieniak Jan 6.
Trener: Wiejski Ryszard.
Kapitan:
Kopyt Andrzej.

Był to pierwszy mecz kadry narodowej w Lublinie. Rozegrany został na stadionie Lublinianki przy ulicy Leszczyńskiego. W spotkaniu wystąpił trener i zawodnik naszego klubu Jan Jagieniak.

19.11.1978     Lublin     POLSKA - RUMUNIA   9:30 (9:16)   FIRA
Jagieniak Jan - Zaniewski Kazimierz, Matczak Kazimierz, Krac Krzysztof, Kuć Andrzej - Kruszyński Bogusław - Milart Jerzy - Jagieniak Czesław, Pieniek Witold, Gąsiorowski Grzegorz, Kasiński Zbigniew, Justyński Ryszard, Gołąb Eugeniusz, Celiński Waldemar, Stachórko Marek.

Punkty:
Kruszyński Bogusław 5, Milart Jerzy 4.
Trener: Wiejski Ryszard.
Kapitan:
Jan Jagieniak.

Drugie spotkanie rozegrano dwa lata później. Mecz odbył się także na stadionie Lublinianki. W barwach narodowych wystąpiło dwóch zawodników naszego klubu - Jan i Czesław Jagieniakowie.

12.10.1991     Lublin     POLSKA - BELGIA   16:16 (4:6)   FIRA
Hodura Sylwester - Stachura Maciej, Mańkowski Mirosław, Jermakow Andrzej, Moroz Artur - Hodura Jarosław - Jamka Sławomir - Więciorek Stanisław, Kałużny Stefan, Kornath Krystian, Wójcik Krzysztof, Zasoński Andrzej, Jaroszewicz Dariusz, Marciniak Dariusz, Walas Andrzej.

Punkty: Hodura Jarosław 12, Jamka Sławomir 4.
Trener: Kopyt Andrzej.
Kapitan: Więciorek Stanisław.

Na kolejny mecz międzypaństwowy w Lublinie czekaliśmy aż 13 lat. Tym razem zawody rozegrano na boisku klubowym przy ulicy Krasińskiego 11. W reprezentacji Polski wystąpiło dwóch zawodników Budowlanych: Mirosław Mańkowski i Stanisław Więciorek - nasz aktualny trener seniorów - był także kapitanem drużyny narodowej.

30.04.1994     Lublin     POLSKA - HOLANDIA   13:10 (3:3)   FIRA
Moroz Artur - Parjaszewski Marek, Bloch Piotr, Augustyniak Dariusz, Baraniak Marcin - Muchowski Piotr (Langowski Marcin) - Wójcik Sławomir - Serafin Piotr, Szczepański Mirosław (Szyszka Sławomir), Więciorek Stanisław, Witczak Krzysztof, Misiak Piotr, Pustkowski Przemysław, Choduń Piotr (Piekarek Paweł), Głogowski Dariusz.

Punkty: Moroz Artur 8, Więciorek Stanisław 5.
Trener: Kopyt Andrzej.
Kapitan: Więciorek Stanisław.

Reprezentacja zagrała ponownie na boisku Budowlanych przy Krasińskiego 11. Po bardzo dramatycznym meczu pokonaliśmy naszego najbliższego rywala 13:10 a decydujące punkty zdobył Stanisław Więciorek. Obok niego wystąpili: Dariusz Augustyniak, Piotr Muchowski, Sławomir Szyszka, Piotr Misiak, Piotr Choduń.

6.05.2000     Lublin     POLSKA - TUNEZJA   0:42 (0:12)   FIRA
Jurkowski Piotr - Czaja Wojciech, Wróbel Bogdan, Potarowicz Andrzej (Fedde Tomasz), Lipkowski Paweł - Chromiński Konrad (Bator Jarosław) - Komisarczuk Dariusz - Więciorek Stanisław (Andrzejczuk Robert), Fedorowicz Rafał (Brażuk Maciej), Wojcieszak Rafał, Tubielewicz Przemysław, Misiak Piotr (Kochański Rafał), Kaszuba Sławomir, Piekarek Paweł (Sajur Rafał), Urbanowicz Janusz (Ruszkiewicz Wojciech).

Trener: Powała-Niedźwiecki Maciej.
Kapitan: Więciorek Stanisław.

Kolejny, już trzeci mecz kadra zagrała na Krasińskiego, wysoko ulegając Tunezji. W drużynie zagrali Stanisław Więciorek i Piotr Misiak, trenerem był Maciej Powała-Niedźwiecki.

9.05.2015     Lublin     POLSKA - UKRAINA   17:20 (11:10)   PNE
Kamil Bobryk, (Paweł Grabski), Adrian Chróściel (Craig Bachurzewski), Radosław Bysewski, Karol Perzak (Paweł Dąbrowski), Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Stanisław Powała-Niedźwiecki (Marek Płonka Jr.), Piotr Zeszutek - Rafał Janeczko (Łukasz Szostek, Grzegorz Buczek) - Dawid Banaszek - Tomasz Rokicki (Radosław Rakowski), Rafał Szrejber (Patryk Reksulak), Tomasz Gasik, Szymon Sirocki - Dawid Popławski.

Punkty: Dawid Banaszek 12, Tomasz Rokicki 5.
Trener: Marek Płonka.
Kapitan: Kamil Bobryk.

Po piętnastu latach reprezentacja Polski stoczyła bardzo zacięty mecz na Arenie, nieznacznie ulegając Ukrainie. Z zawodników Budowlanych zagrali: Stanisław Powała-Niedźwiecki, Rafał Janeczko.

24.09.2016     Lublin     POLSKA - UKRAINA   22:0 (16:0)   RET
Marcin Wilczuk (Sebastian Kacprzak), Kamil Bobryk, Radosław Bysewski, Piotr Karpiński II (Stanisław Powała-Niedźwiecki), Paweł Poniatowski, Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Michał Mirosz (Piotr Zeszutek), Dawid Plichta, Wojciech Piotrowicz, Radosław Rakowski, Patryk Reksulak, Kevin Bracik (Daniel Gdula), Szymon Sirocki - Mateusz Lament.

Punkty: Wojciech Piotrowicz 17, Kamil Bobryk 5.  
Trener: Blikkies Groenewald.
Kapitan: Kamil Bobryk.

Po raz ostatni w Lublinie Polska zagrała ponad dwa lata temu. Rywalem ponownie była Ukraina. W brawach narodowych z Budowlanych wystąpił Stanisław Powała-Niedźwiecki oraz wychowanek naszego klubu Wojciech Piotrowicz.

W siedmiu meczach w Lublinie prezentacja Polski wygrała trzy spotkania, trzy przegrała i jedno zremisowała. Stosunek małych punktów 89-121.

Bilety na spotkanie z Holandią w cenach: 10 zł (ulgowe), 20 zł (normalne oraz dla osoby na wózku i opiekuna) i 50 zł (VIP) można kupować za pośrednictwem serwisu KupBilet.pl, w salonach Empik oraz STS, a w dniu meczu w kasach stadionu. Dzieci do 3 lat będą mogły obejrzeć mecz za darmo.

 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj17
Wczoraj208
W tym tygodniu681
W tym miesiącu1770
Łącznie1726388